Това нормално ли е - иска да яде през 1 час?

  • 517
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 203
Здравейте мамчета,


Днес Борко е доста неспокоен, знам че има колики, но те са предимно /само/ вечер. Днес не е спал за повече от 30 минути и то неспокойно. Иска да яде през 1 час, хапе си ръчичките, плаче, давам водичка малко, но не се залъгва. Слагам го на гърдата хапва настървено за 5 минути и почва да се гърчи и плаче, напъва се, целия се изчервява. Прилича сякаш го боли коремчето от колики докато яде, вдигна ли го , гушна ли го се успокоява , но почва пак да си яде ръцете. На вас това на какво ви прилича? Иначе си е спокоен през деня, спинка си хубаво , днес какво му става?

# 1
  • Мнения: 66
А сигурна ли си, че яде достатъчно?
 Това, че си лапа ръчичките при нас се оказа, че кърмата ми е намаляла и се наложи да дохранваме.
В периодът когато коликите бяха най-силни нашата бебка също много плачеше докато суче,; абе с 2 думи при нас двете неща (недохранването и коликите)вървяха в комплект!

# 2
  • София
  • Мнения: 985
Имахме същия проблем, беше ужасно. При нас рева започваше не на 5-тата, а на 2-та минута. Оказа се че е от коликите, та продължи почти до 4-я месец.Още повече и ако си наддава добре значи почти 100% са колики.
 По бързо да се справяте с проблема ви пожелавам.

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 800
Изчакай. Още е рано да прецениш какво му е на Борко, само от един ден - може просто да му е 'лош' ден, и бебетата са хора.
Утре виж как върви, и кажи Simple Smile
Сега се гушкайте и носете повече. Щом слагането на гърда го успокоява поне малко, прави го - за бебетата това е наистина успокояващо. Пробвай да му предлагаш да суче в различни пози.
Спокойна нощ ви желая!

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 800
Цитат на: lionkata
Moje da e bil s po-silni koliki i kato go sloji6 na gyrdata se uspokoqva ne tolkova 4e qde.A hodi li redovno po golqma nujda da ne bi da ezape4en i tova da go tormozi?Zalygalka iska li,ili q plue?Spoko vsqko dete si ima takiva dni!


темата се дублира, затова я обединявам така.

# 5
  • Мнения: 1 404
И при нас беше така около месец-като започне да яде и след няколко минутки започва и реването-ужас!Изчаквах я да се успокои(понякога това отнемаше дори час) и тогава се донахранваше спокойно.Много търпение ти пожелавам и дано по-скоро се отървете от коликите!

# 6
  • Мнения: 203
Ползваме капки Сап Симплекс, както сигурно сте забелязали и на вашите бебчета помагат за кратко. Млякото едва ли е малко, като стисна с пръсти зърното пръска от 5 места / като на козичка:)/. Сигурно са колики , дано поне през нощта си спинка детенцето. Смо още не занам как наддава, но мляко имам. Ака доста често, пръцка , акото е както винаги, жълто пресечено. Памперса си е пълен почти на всяка смяна. Ох дано минават тези ужасни болки за човечето ми.

# 7
  • Мнения: 713
Опитай да го уригнеш и го сложи пак да яде.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 174
Здравей!
Според мен това са си колики. При нашата Иви беше така - яде и реве, а и аз с нея Simple Smile !
Въоръжи се с търпение, гушкай повече Борко, щом това го успокоява! Иначе ефектът от всякакви капки, топли компреси, сушоар и т.н. е временен.
Ние се намъчихме. И продължаваме #Shocked... Не ми се мисли - ако ще са като при баткото - до 7 - 8 месец!  
Дано при вас по-бързо преминат! Пожелавам ви го!

# 9
  • Мнения: 356
При нас ситуацията беше абсолютно същата - много силни колики. Плачеше ми се като го гледах как не може да се нахрани от болка. Пръцкаше постоянно. Мен ме предопредиха още в болницата, че ще имаме много силни колики, защото беше лаком и изсукваше двойно количество кърма. Просто се въоръжи с търпение. Тъй като нито един медикамент не ни помагаше, когато се засилят много коликите, слагах малка бутилка от минерална вода пълна с топла вода на коремчето и това го успокояваше. Аз точно като теб имам много кърма и ако детето е лакомо - ефектът е този.

# 10
  • София
  • Мнения: 18 679
При силни колики дори е по-добре да яде начесто по малко, да не натоварва пупката много-много.Мисля, че това е вашият случай.Смукането на ръчичките в никакъв случай не означава, че е непременно гладен и кърмата не му стига.Ники се скъса да си яде ръцете първия месец, а качи 2 кила - явно не е гладувало детето Laughing А за яденето през час - ми то и сега ни се случва, пък уж сме големи Laughing

Общи условия

Активация на акаунт