ПО-НИСКИ ЛИХВИ НА ЖИЛИЩНИ КРЕДИТИ ПРЕЗ 2007

  • 2 176
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 3 453
Сега разбрах.че се очаква през 2007г. лихвения процент на жилищните кредити да е по-нисък..Някой знае ли нещо по въпроса?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 926
И аз така чух, но не знам дали е вярно newsm78 Надявам се да стане , за да ни намaлее вноската  Praynig

Последна редакция: ср, 15 ное 2006, 13:35 от Nassy Z

# 2
  • София, България
  • Мнения: 5 596
моля споделете информация Praynig
това живо ме интересува Hug

# 3
  • Мнения: 3 453
И мен...но не знам подробности затова пуснах темата.Мамите работещи в банки да помагат Praynig

# 4
  • Мнения: 750
Хайде, който знае подробности- да казва!

# 5
  • Мнения: 87
Ето едно компетентно мнение: http://www.bgfactor.org/index_.php?ct=1&id=9055

# 6
  • София, България
  • Мнения: 5 596
От статията която прочетох в резюме
1. намаляване на ОЛП не е много вероятно имайки предвид  инфлацията в ЕС и източването на капитали към Азия
2. Може да има реално намаляване при разходите за теглене на кредит - разни такси и т.н. заради засилена конкуренция
3. ама с 2 думи да не чакаме чудеса Thinking

# 7
  • Мнения: 3 453
Много.много ви благодаря HugВсе пак има някаква надежда...нали всички мечтаем за по-добър начин на живот Thinking

# 8
  • Мнения: 701
Силно се надявам,макар че не ми се вярва много!Догодина най-късно ще ни се налага да теглим такъв кредит....!
Най-вероятно ще се намали реалната вноска /ГПР/ от падането на годишните такси за обслужване и еднократните проценти за усвояване! newsm78
Иначе и сега има банки , които предлагат добри годишни лихви!

# 9
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Е, може и да паднат с 1% лихвите, но при идеята, че всичко друго ще поскъпне спрамо доходите ни........кво ни грее...... newsm78

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 180
Значи пак нищо хубаво с тези лихвени % Thinking

# 11
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Значи пак нищо хубаво с тези лихвени % Thinking
То е ясно, имаш ли кредити.....
Ние със съпруга ми имаме 3 с лихви 7%, 12% и 16% - какво хубаво да очаквам....... ooooh!

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 180
Значи пак нищо хубаво с тези лихвени % Thinking
То е ясно, имаш ли кредити.....
Ние със съпруга ми имаме 3 с лихви 7%, 12% и 16% - какво хубаво да очаквам....... ooooh!
леле, тилиева, трябва да взема пример от теб. Аз за 1 кредит още не мога да се реша, а вие вече 3 имате Shocked

# 13
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Yanina, действай!
Откакто сме се оженили все сме си на кредит - първо беше жилищния, после добавихме и за обзавеждане, след това и за колата..... и така! Добре, че ги има тия кредити, че без тях по-лошо.... Е, сега е сдух от бачкане за връщенто, ама.... вярвай ми- заслужава си!  Peace

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 180
Yanina, действай!
Откакто сме се оженили все сме си на кредит - първо беше жилищния, после добавихме и за обзавеждане, след това и за колата..... и така! Добре, че ги има тия кредити, че без тях по-лошо.... Е, сега е сдух от бачкане за връщенто, ама.... вярвай ми- заслужава си!  Peace
Благодаря ти за подкрепата! Ние мислим до края на годината да теглим ипотечен за апартамент. Да сме живи и здрави за да ги плащаме после тези заеми Heart Eyes

# 15
И аз така чух, но не знам дали е вярно newsm78 Надявам се да стане , за да ни намaлее вноската  Praynig
Вие сте заварено положение, затова изобщо не се надявай да ви паднат лихвите. Вие сте сключили договор на една лихва, така че ...

# 16
  • София
  • Мнения: 18 679
Вие сте заварено положение, затова изобщо не се надявай да ви паднат лихвите. Вие сте сключили договор на една лихва, така че ...
Оффф, аман от глупости значи ooooh!

# 17
Вие сте заварено положение, затова изобщо не се надявай да ви паднат лихвите. Вие сте сключили договор на една лихва, така че ...
Оффф, аман от глупости значи ooooh!

Оффф, твойто изказване ли имаш в предвид  ooooh!

# 18
  • Мнения: 476
Не съм сигурна, че това за завареното положение са глупости. Аз изтеглих кредит преди четири години с годишна лихва 12.75%. Преди една година ми намалиха лихвата по кредита на 10.75%. За справка днес същата банка дава същия вид кредит с 7.95% лихва.

# 19
  • Мнения: 46 508
TweetyTweety, за завареното положение за коя банка говориш? Защото при всяка условията са различни  Peace

ДСК например не преподписват договорите си, когато намаляват л%, затова и много хора избягаха от тях ...

Ние сме към ОББ, теглихме 2004 г., когато свалят %-та ни викат да преподписваме (4 пъти до сега Laughing ), месечната ни вноска от 422 лв. падна на 326 лв.  Grinning

# 20
  • Мнения: 3 453
Вие сте заварено положение, затова изобщо не се надявай да ви паднат лихвите. Вие сте сключили договор на една лихва, така че ...
Оффф, аман от глупости значи ooooh!

Че какво като е сключен договор за една лихва?Те всички ще рефинансират към други банки ако им остане лихвата.А коя банка ще иска да те загуби като клиент?
Аз разбрах че от 2007 г. ще падне основния лихвен процент, а ще се увеличат таксите по обслужването.Така че тези които са обвързани с кредит от сега ще са най-облагодетелствани защото няма да им вдигнат таксите по обслужване, а прадането на лихвения процент ще се отрази и на тях. Laughing
Незнам до колко е вярно но се успокоих. Joy
Аз говоря за пощенска банка.

# 21
  • Мнения: 4
Ние предоговорихме миналата година условията по ипотечния ни кредит към ДСК - от 10,75% минахме на 4,9% за една година и 8,8% за останалия период. Факт е обаче, че ние се интересувахме сами. Те не се обаждат на клиентите си, а трябва.
И аз силно се надявам да паднат лихвите и пак да предоговаряме, като се има предвид, че лихвите за ипотечни кредити са около 3-4% в Европал Ако ли не - ще кандидатсваме за рефинансиране. 100% е сигурно, че ще ни одобрят - нали съвестно сме си плащали на  банката няколко години  Rolling Eyes Така, че надежда има!

# 22
  • Мнения: 2 591
на мен в Пиреос ми обясниха, че банката залага един доста голям "реверанс" /не ми хрумва в момента по-подходяща дума/ и основния лихвен процент (ох, липсва ми терминология, предписания от закона) трябва да падне с повече от 2-3 %, за да има отражение върху "нашата" лихва....

# 23
  • Мнения: 1 455
Аз от приятели в този бранш знам,че лихвите ще паднат.Казвали са ми ,че в Лондон,Париж...и други градове,цените на имотите са същите,че и по евтини,а лихвите там са между 2% и 3%.

# 24
  • София, България
  • Мнения: 5 596
Аз от приятели в този бранш знам,че лихвите ще паднат.Казвали са ми ,че в Лондон,Париж...и други градове,цените на имотите са същите,че и по евтини,а лихвите там са между 2% и 3%.
ха дано! Praynig

# 25
  • Мнения: 22 842
Прясно инфо от шефа на една банка-наш приятел.Според него лихвите ще се ВДИГАТ,а няма да падат.В Европа има ниски лихвени проценти,но големи такси и разходи по обслужване.За момента ние получихме най-добра оферта от Булбанк-6.4%  и без наказателни лихви от предсрочно погасяване.Ще теглим кредит за 25г,но искаме да го изплатим предсрочно.Този наш познат ни каза,че по-добри условия ням къде да получим/той е шеф на друга банка/Така,че ми разби илюзиите относно лихвените проценти догодина.Вдигането на лихвите се обуславя и от фактора Юрибор,който последните години се покачв,а не намалява ooooh!Но ни обясниха,че за преподписване на лихвата/нагоре/Юрибор трябва да скочи с наколко единици.За спад може да преподпишем,но в Банката се съмняваха да има спад на лихвата.

# 26
  • Мнения: 1 455
Деси мисля,че това са негови предположения,защото и аз познавам шефка на банка и нейното мнение е друго.Не знам и не съм много по сметките,но брат и на една приятелка тегли заем от Англия за да си купи тука жилище,просто от там му идва доста по евтино.Чувала съм и от други хора за подобни практики.

# 27
  • Мнения: 22 842
Деси мисля,че това са негови предположения,защото и аз познавам шефка на банка и нейното мнение е друго.Не знам и не съм много по сметките,но брат и на една приятелка тегли заем от Англия за да си купи тука жилище,просто от там му идва доста по евтино.Чувала съм и от други хора за подобни практики.
Дано,но и в Булбанк бяха скептични.Не знам... Thinking

# 28
  • Мнения: 4 300
Аз пак ще си изкажа мнението, че в Европа лихвите не се различават драстично от нашите. Бях показвала и сайтове с оферти на 2 от най големите банки в Англия.
Това че някой българин е теглил кредит в Англия може да бъде обяснено много лесно с това че си получава доходите там. Всяка банка като дава кредит се интересува от две неща: от доходите, които получава кредитоискателя, и обезпечението, което предлага.
За справка през последните 10 месеца основният лихвен процент в България се е движил от 2.25 до 3.19, все нагоре.
Шестмесечния EURIBOR от 2005 насам е скочил от 2.79 на 5.64, тримесечният от 2.56 до 5.3716.
И всички прогнози, които съм чела напоследък предричат плавен ръст на лихвите.

По отношение на кредитите мисля че от около година- две сме влезли в Европата:)


# 29
  • Мнения: 46 508
r0ksi, понеже обещах да проверя за Франция, да кажа- зълва ми и мъжа й са теглили от Bnp Paris Bankc, Ипотечен на 3.8% за целия период. Аз такъв % в България не съм срещала, дано ги стигнем  Peace

# 30
  • Мнения: 4 300
Никол, в България такъв лихвен процент има само ако кредита е обечечен с парични средства или ДЦК.


Вярвам ти, но все пак съмнението дреме в мен. И пак има значение за какво говорим, защото ако имат лихва 3.8% и комисионна за управление още 3% примерно хич не са за хвалене.Всичко, което съм научила в университета и практиката ми ме кара да мисля че е невъзможно да има кредити под ОЛП/ EURIBOR или каквато база използват в съответната страна.
Звучи ми като мляко 5 лв за литър, сирене 1 лв за килограм. Честно. И спирам да говоря по темата.

# 31
  • Мнения: 22 842
Никол, в България такъв лихвен процент има само ако кредита е обечечен с парични средства или ДЦК.


Вярвам ти, но все пак съмнението дреме в мен. И пак има значение за какво говорим, защото ако имат лихва 3.8% и комисионна за управление още 3% примерно хич не са за хвалене.Всичко, което съм научила в университета и практиката ми ме кара да мисля че е невъзможно да има кредити под ОЛП/ EURIBOR или каквато база използват в съответната страна.
Звучи ми като мляко 5 лв за литър, сирене 1 лв за килограм. Честно. И спирам да говоря по темата.
Абсолютно май си права.В Испания също има такива ниски лихви,но се променят нягоре спрямо юрибор-а и зависи дали са обезпечени от парични средства.Гледам дна оферта на испанска банка 4,12%,но не казват нищо за таксите.Така или иначе нещата ще си проличат към края на другата година.

Общи условия

Активация на акаунт