Месечни разходи за гледане на бебче

  • 1 125
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 115
Здравейте,
Опитвам се да съставя проекто-бюджет за месечните разходи за гледане на бебче. Предлагам да говорим за първите 6 месеца. Моля Ви - дайте идеи за какво трябва да предвидя средства и колко. Разбирам, че всичко е доста относително, но аз нямам никаква представа кое колко струва, да не говорим, че за купуването на някои неща изобщо няма да се сетя сега.
Нека да говорим за текущите разходи, като "дълготрайните активи" като количка, шишета, легло и други такива оставим настрана.
Надявам се подобна тема да е полезна и за други бъдещи неопитни майки  Grinning

# 1
  • Мнения: 1 294
Ако в гърдите ти няма никой Wink, за храна и памперси само, около 200 лв.За останалите неща като козметика, лекарства(за коликите и т.н.), дрешки, играчки, които трябва постоянно да сменяш и други съвсем непредвидени разходи, до голяма степен зависи от избора ти.Една детска дрешка може да струва и 5 и 50 лв., за играчките и козметиката важи същото.Сложи си ги грубо и икономично още 100-150 лв.
Колко стана общо?Около 350лв.

# 2
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Ето как е при нас, имайки предвид, че от 2я месец е на АМ (фризовом):

памперси - 25-35 лв (зависи от марката)
АМ - в началото около 100 лв, сега около 80 лв
влажни кърпички - около 10 лв
когато започнеш да захранваш може ти да правиш пюрета, а може и да купуваш. Аз лично понякога правя, понякога купувам - около 20 лева ми се събират за пюрета, каша (Слънчо - около 3 лв е), нишесте и тн.
плодове, зеленчуци не смятам, тъй като не купуваме повече от преди, дребен не ни "подяжда" кой знае колко  Crazy

За дрешките е различно, зависи какви и от къде. Аз лично купувам от производител и ми излизат много евтино - за около 25 лв купувам неща за 2-3 месеца, че и повече.

В общи линии майчинството отива по предназначение. Около 160 лв за неотложните и най-необходими неща. Сама си прецени какви марки и от къде да пазаруваш. Нещата като залъгалки и играчки не съм слагала. Те не се купуват всеки ден, а и не са много скъпи (за малко дете де Simple Smile)

Сигурно съм пропуснала нещо, но напоследък трудно си събирам акъла  Crazy

# 3
със сигурност темата ще е доста полезна за повечето бъдещи мами

# 4
  • Мнения: 9 050
Не е чак толкова много, честно да ти кажа. Аз мислех, че ще е повече.
Не можах да кърмя, поради физиологичен проблем. Една кутия мляко ( 8 лева ) ни стига за около 4 дена. Така че имаме по 8 - 9 кутии на месец, което прави не повече от 70 лева на месец ( зависи какво мляко ще си избереш ). Отделно, след като изпробвах всички памперси на пазара, установих, че за момченце най-добри са Молфикс, защото с другите, като пишка нагоре ( нали момченцата така пишкат Simple Smile) и памперса протича .Та си ползвам Молфикс в пакети по 70 бр. На месец отиват по два пакета и половина, което е около 50 лева.
Отделно шампоан и олио. Може да минеш и с 15-20 лева. За подсичането педиатърката ми препоръча един крем Бочко. Продава се в аптеките за около 1,70 лв. Много съм доволна от него. Иначе има и кремове по 12-15 лева. Може да има и по-скъпи.
Общо взето до тук ми излиза около 250 лева на месец. Но пък моят бебок е на два месеца и още нямаме разходи за играчки...

# 5
  • Мнения: 2 242
голямо кихане  Mr. Green пада и при захранването, особено ако търсиш по-качествени пюрета. Няма да споменавам марки, всеки си знае за себе си Peace вносните бурканчета са в рамките на 2-3лв, а българските 1-2лв. Някои сокчета и каши също не са евтини

# 6
  • Мнения: 2 197
Аз малко излизам от 6-месечния период, но тези са за от около 4 месечна възраст:
1. Памперси - 6-7 броя на ден, т.е. 3 пакета на месец. В нашия случай Памперс - 81 лв.
Имай предвид, че в началните месеци се сменят памперсите много по-често, аз съм я преобличала и преди и след хранене и ако имате 6 хранения смятай колко памперса прави това. Тя поне нощем не ядеше и не се будеше.
 2. АМ сега една кутия стига за 3 дена, в по-малките месеци стигаше за 4, т.е. сега са 74 лв.
3. Пюрета 5 пъти в седмицата зеленчукови или месно-зеленчукови и всеки ден плодови, от време на време каша т.е. 78 лв. за пюрета., а кашите са за дълго време, не повече от 5 лв. на месец. Това, разбира се е след захранването, но аз захраних по моя си схема от четвъртия месец и много малко готвих, защото тя не искаше готвени пюрета.
Иначе козметиката е малък разход. В началните месеци е хубаво да използвате колкото се може повече натурални продукти - примерно аз използвах до 3-тия месец преварен на водна баня зехтин вместо олио, след това една бутилчица бебешко олио стига поне за 2 месеца. Шампоана също стига за дълго време. Аз още не съм свършила първия, а девойката е почти на 7 месеца и преди да я подстрижа имаше доста коса.
Други неизбежни разходи са влажните кърпички, лигнин (като подложка за преобличането като за първите месеци е хубаво да използваш памучна пелена и после ...пране), детски сапуни за къпане и пране (доста голям брой ако переш и пелени).

# 7
  • Мнения: 1 030
До 6-тия месец разходите / без дрехи и играчки/ бяха:
памперси и мокри кърпи:70 лв
бебешко олио: 5 лв / ползвам Джонсън, бебка го понася/
сапун /Джонсън/ - 1 лв
капки против колики: 2 опаковки Инфакол - 20 лв
За клечки за уши и крем за подсичане - 2-3 лв
Кърмя, така че 1 лв не съм дала за храна. Бебешките дрешки пера /все още/  на ръка с тоалетен сапун.

# 8
  • Мнения: 4 111
Доста интересна тема  #Crazy
А като включим и дрехите...  newsm78
Започна да ме боли главата.  Tired
Ще следа темата с голям интерес!   bouquet

# 9
  • Мнения: 2 242
Доста интересна тема  #Crazy
А като включим и дрехите...  newsm78
Започна да ме боли главата.  Tired
Ще следа темата с голям интерес!   bouquet
хе лесно се плашиш - още не сме и намекнали за обувките  Mr. Green Whistling Wink
аз няколко дни подготвях психически една позната - детето й сега прохожда, а за първите обувки не трябва да се скъпиш.... горката, до последно не ми вярваше  Joy то сега ми е смешно, на когато чух за ботушите на Чико 150лв дето ще се носят 3 месеца  #Crazy

# 10
  • в стаята
  • Мнения: 469
Всичко е много относително, зависи какви марки ще избираш. Месечните ми разходи за памперси пюрета и храна са около 200 лв. Оттам нататък дрехи, които се купуват постоянно, защото много бързо умаляват, козметика, играчки и др. И все пак си зависи може и с по-малко средства, може и с много. Според мен 300 лв. на месец са достатъчни Peace

# 11
  • Мнения: X
Записвам се да следя темата, тъй като голямата част от разходите по бъдещето съкровище /термин-21 март/ очаквам да си поема аз.
Дотук повечето мнения залагаха на умереност и икономичност- сигурно за да не ни стряскат- и говореха за "малко".
Моля, кажете и за "много" ! Ако някоя мама е гледала бебчето с по-скъпи млека, памперси и пюрета- тогава колко?

Бъдете здрави!

# 12
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Всичко е много относително, зависи какви марки ще избираш. Месечните ми разходи за памперси пюрета и храна са около 200 лв. Оттам нататък дрехи, които се купуват постоянно, защото много бързо умаляват, козметика, играчки и др. И все пак си зависи може и с по-малко средства, може и с много. Според мен 300 лв. на месец са достатъчни Peace
          Относително е !!!

# 13
  • Мнения: 3 500
МММ да видим. Ако не кърмиш, а си на АМ - до 4 м. само на мляко - ще ти трябват около 10 кутии на месец - 70-100 лв.Памперси - около 40-50 лв. /около голям пакет и половина/, мокри кърпички - 20 лв., друга козметика - 20 лв., други дребни /тампони за очичките, клечки за уши и др./ - 10 лв. Като започнеш пюрета се включват още около 60 лв на месец, каши и сокове и дру. -още около 30. Та общо до 4 м. - 200 лв, около 6-ти месец - 300 лв.За дрехи - още около 300 лв за 6-те месеца.

Общи условия

Активация на акаунт