Свекърва ми....

  • 9 069
  • 66
  •   1
Отговори
Извинете ме за анонимното писане, но изпитвам истински ужас да споделям кризите в семейството си, а от последните събития се чувствам наистина притеснена и затова имам нужда от съветите и подкрепата ви.
Със свекърва ми досега бяхме в прекрасни отношения, искрено я смятах за чудесен човек, изпитвах към нея обич и уважение и смятах, че се радвам на същото от нейна страна. Кръстих дъщеря си на нея, с пълното съзнание за това, което правя, т.е. никой не ме е принуждавал да го правя и прочие. Тя ми помага много в отглеждането на детето, изобщо - нормални, човешки неща в едно семейство.
И в един хубав ден /преди няколко дни/ за нещо съвсем дребно тя избухна като вулкан и аз безкрайно изненадана установих, че тази жена изпитва към мен искрена злоба, неприязън ... омраза. Думата е омраза. Това ме потресе до дъното на душата ми.. аз остявам детето си в ръцете и, пускам я в дома си... доверявам и се..
След това тя, очевидно уплашена, че бих могла да и отрежа достъпа до семейството ми/ визирам дъщеря ми и сина и/ се опита да замаже нещата, говори с мъжа ми, за да "обяснява", изобщо опита се да "омекоти" нещата, но за мен те са безвъзвратно променени.
Но ме заболя и се почувствах предадена. Почувствах се и пълна глупачка, че и се доверих. изобщо...  

# 1
  • Мнения: 1 006
Ужасно, не знам какво да ти кажа...............
все пак - обмисли добре конкретната ситуация, понякога наистина човек казва неща, който дори не мисли! Надявам се да е било така Peace

# 2
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 389
Звучи ужасно и няма как да не си разтроена. До сега нямало ли е някакви признаци за подобни чувства от нейна страна ... newsm78 Например - да сте се противопоставяли една на друга по някаква причина ... Звучи ми сякаш дълго време тя е трупала неприязън и в един момент не се е стърпяла и е избухнала. Базирайки се на своя опит  Crazy - при мен и моята свекърва охладняването стана някак постепенно и с натрупване, докато стигна до пълен игнор в момента  ooooh!
Помисли си на какво може да се дължи това поведение ...?

# 3
Да, точно така, явно е ефект с натрупване..
Изненада ме омразата. Просто замръзнах, когато я слушах, тя просто ме ненавижда, т.е. ме е ненавиждала през цялото време, очевидно, а аз, овцата пеех дитирамби в нейна чест..
Не казвам, че съм съвършена, в никакъв случай, едно нормално момиче съм, смятам се за възпитана, съобразявам се с всички, доколкото ми е възможно, разбираме се, ходим си на гости с родителите- разбирате ли, нормални семейни отношения, без трусове, драми и прочие.. ходя на работа, обожавам мъжа ми детето ми, в цялото ми семейство няма никакъв основателен повод за тази омраза, която видях - това ми е проблема..
Върнах лентата назад, опитах да си спомня нещо, което да е провокирало това, но не успях.. просто ме мрази. А сега, когато го знам, направо ми е трудно да я търпя наоколо, изпитвам страх за детето ми, изобщо... голяма параноя ме налегна от няколко дни, затова се престраших да пиша..

# 4
  • Мнения: 3 880
Аз пък си мисля, че може просто да е изтрещяла нещо в този момент и е изпуснала нервите си съвсем не на място, но това си е човешки "дефект" и се случва на голяма част от хората Wink И аз съм имала случаи (за щастие- рядко) да издивявам за дреболии пред близки хора и после хем да се чудя какво ми е станало, хем ме е срам, хем и се опитвам да замажа положението... кофти ситуация newsm78
Сигурна ли си, че и при нея не е било нещо подобно или да е имала други натоварвания.... критическа...това онова Wink просто не ми се вярва, че някой може години наред да прикрива идеално омразата си и в един момент, ни в клин ни в ръкав да я пусне на воля....
Обмисли пак всичко, ако трябва и си поприказвайте двете...
Успех Simple Smile

# 5
  • софия
  • Мнения: 555
да ти кажа на мен ми се случи нещо подобно това лято след като 2 месеца й досаждахме (разбирай живяхме при нея) при условие, че до сега сме живели на 250км и се виждаме супер рядко и за супер кратко. та на жената й дойде доста нанагорно да ни търпи явно цялата сган мъжка, взе че се напи мъжки и си каза всичко дето й тежеше от 16 години насам (от толкова се познаваме с нея). много бързо се ометох от къщата й и не ща да се заричам(щото съдбата предизвиква) ама нямам планове скоро пак да ходя при нея, нито пък ми се иска да се среща с децата ми без мое присъствие.напълно те разбирам и те подкрепям в тая толкова кофти ситуация, щото мъжът ти е принуден или ще бъде принуден да избира между вас, което адски ще го изнерви ... за последствията се сещаш. споделяй, ще ти олекне.

# 6
  • Мнения: 4 546
Аз пък си мисля, че може просто да е изтрещяла нещо в този момент и е изпуснала нервите си съвсем не на място, но това си е човешки "дефект" и се случва на голяма част от хората Wink И аз съм имала случаи (за щастие- рядко) да издивявам за дреболии пред близки хора и после хем да се чудя какво ми е станало, хем ме е срам, хем и се опитвам да замажа положението... кофти ситуация newsm78
и на мен ми се е случвало.  Embarassed мъжо дори веднъж беше убеден, че го мразя  Embarassed

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Не знам какво да ти кажа. Може и да е нещо временно, може и да не е. Моят съвет-свекърва (тъща) ли е-по-надалеч!

# 8
  • Мнения: 701
Не знам какво да ти кажа. Може и да е нещо временно, може и да не е. Моят съвет-свекърва (тъща) ли е-по-надалеч!

Напълно съм съгласна!За тях никога няма да станем добри и като техни деца!Все пак сме враговете отмъкнали дечицата им! Peace

# 9
  • Мнения: 820
Разбираемо е да се чувстваш предадена и обидена. Аз не мога да ти дам кой знае какъв съвет, но имай предвид, че с възрастта хората много се променят. Аз съм ставала свидетел на такива експлозии от страна на баба ми, че ако не ми е баба нямаше да я погледна втори път. Възрастните хора понякога избухват за неоправдано дребни неща. Мисълта ми е да не бързаш да я отписваш.  Най-добре спазвай някаква дистанция.Не мисля, че даже и да те мрази би направила нещо на внучката си.

# 10
  • Мнения: 3 835
Ще ти споделя нещо, което не знам дали ще ти помогне и успокои, но аз лично вследствие точно на тези възрастови промени в характера на хората, и майка си не мога да позная. А съм го наблюдавала и при много други възрастни хора. Много ми е трудно да си представя, как е могла толкова дълго време да прикрива такива силни чувства като омраза и ненавист. Но ако найстина е така, мога да те посъветвам да ограничиш контактите си с нея, а ако и това е невъзможно (понеже ти гледа детето), то да не й обръщаш внимание. Има една приказка: Не обръщай внимание на мухите! Crossing Arms

# 11
  • Мнения: 275
при мен нещата са категорични. Скъса ли се конеца, възлите личат.Отрязвай я и хич да не ти пука.

# 12
  • Мнения: 2 197
Според мен просто си е изпуснала нервите и е казала неща, за които после е съжалявала. Сигурно е била подложена на психическо натоварване и е напълно разбираемо да избухне така. А такива силни чувства като омраза не могат да се крият няколко години. Аз веднага усещам ако някой не ме харесва, а що останало да ме мрази. Все си мисля, че не може толкова време да се прикриват такива неща без ти да се усетиш. А казваш и че доста ти помага. Да не би грижите да и идват нанагорно? Аз примерно не бих издържала по цял ден да гледам детето на дъщеря ми един ден, както доста баби правят. От друга страна определено не би имало нищо лошо за детето да продължава да се вижда с нея. Ти ако прецениш можеш да ограничиш контактите си с нея.

# 13
  • Мнения: 983
Първо да те попитам: Директно в очите ли ти каза, че те мрази? Използва ли тази дума? Защото ти с такава убеденост говориш, че тя те мрази. Всичко друго случило се и репликите, които сте си разменили може да са били момент на изпускане на нерви или нещо такова.
Ако пък си абсолютно сигурна в думите си, просто сложи някаква преграда и не я допускай повече близо до себе си. Успех  bouquet

# 14
  • Мнения: 7 723
Не знам какво да ти кажа. Може и да е нещо временно, може и да не е. Моят съвет-свекърва (тъща) ли е-по-надалеч!

Напълно съм съгласна!За тях никога няма да станем добри и като техни деца!Все пак сме враговете отмъкнали дечицата им! Peace
Може би е дошъл момент, в който ревността е взела връх.
Все пак вече ВИЕ с ДЕТОТО ТИ сте вече семейството на сина й , а тя е извън него #Crazy

# 15
  • Мнения: 3 500
Не започвай да се конфронтираш с нея, но пази дистанция.Не й отнемай правото да вижда детето, но се дръж хладно.Ако е било инцидентно тя ще съжалява и ще ти го покаже, ако наистина те мрази - и тя ще остане хладна към тебе.Да не ти пука.Важното е отношенията с мъжа ти, другото - минава и заминава.

# 16
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Не започвай да се конфронтираш с нея, но пази дистанция.Не й отнемай правото да вижда детето, но се дръж хладно.Ако е било инцидентно тя ще съжалява и ще ти го покаже, ако наистина те мрази - и тя ще остане хладна към тебе.Да не ти пука.Важното е отношенията с мъжа ти, другото - минава и заминава.
Точно така!

# 17
  • Мнения: 5 393
Мдаааа-познат сюжет.Първия път си замълчах, втория път споделих с мъжа ми, който не повярва Twisted Evil,на третия директно я отрязах без повече обяснения.И до ден днешен е така.
Как ще постъпиш зависи от самата теб-важното е да не страда твоето семейство(мъжа и децата)Успех. Praynig

# 18
  • Мнения: 1 233
Затова моето мнение е - свекървите настрани и винаги си имай едно на ум. Peace

# 19
  • Мнения: 1 288
според мен подобно избухване не може да е някаква моментна прищевка. по-скоро дълго трупано негодуване, ревност, злоба. не знам как да ги нарека. явно е показала истинското си лице.
звучи ми много познато с тази разлика, че още не се е случило при нас.   просто няколко пъти аха аха. на мен истински ще ми олекне, когато се случи обаче. защото досега винаги е била мила и добра външно.
дори и да съжалявам в момента и да ти се извинява, не може да замаже положението. поне аз винаги ще си остана с едно наум. нали знаеш- счупеното се лепи, но винаги си личи.

# 20
  • Мнения: 358
Ти може и искрено да си заобичала, но тя въобще не си е и помисляла да си те слага на сърце, такъв филм няма...Както каза веднъж една съфорумка: "Много й пука на свеки за мене!". Когато го четях това, аз не мислех така. Уви, така си е...Карай по-отгоре Heart Eyes

# 21
  • в къщи
  • Мнения: 467
Според мен просто си е изпуснала нервите и е казала неща, за които после е съжалявала...
  И аз мисля така newsm78. Как няма да усетиш,ако наистина те мрази и си и неприятна?Такова нещо как се крие с години?Все по някоя дума,поглед или жест щеше да разбереш.Моментно е...Според мен. Thinking

# 22
  • Мнения: 429
Мисля,че трябва да я дистанцираш малко и полека-лека да и отрезеш квитанциите. Гледй през това време да привлечеш мъжо на твоя страна и после "беж лиске да бегаме"

# 23
  • Мнения: 1 942
A ти виждала ли си я да се кара с други хора? Може като се разлюти да ръси омраза. ХОра сме, не си го слагай на сърцето - малко критическа примесена с лични или служебни проблеми е ето ти изблици на омраза. Ако се скараш с майка си може далеч, по тежки приказки да си наговорите и после ще си простите и забравите, но като е свекърва някак си остава счупено завинаги. Разбирам защо си споделила - защото ти е болно, защото си я харесвала и обичала и си била убедена че е взаимно, а сега се чустваш отблъсната, че и по-лошо че си мамена с години. Няма толкова добър актьор да се крие с години, според мен е изблик някакъв. Стореното сторено, гледай нещата като се позалепят пак да имате някакви отношения човешки.

# 24
  • Мнения: 155
Според мен просто си е изпуснала нервите и е казала неща, за които после е съжалявала...
  И аз мисля така newsm78. Как няма да усетиш,ако наистина те мрази и си и неприятна?Такова нещо как се крие с години?Все по някоя дума,поглед или жест щеше да разбереш.Моментно е...Според мен. Thinking

И аз смятам така. Или е такаква актриса, която заслужава Оскар за главна женска роля. newsm78

# 25
  • Мнения: 1 212
Единствената насока , която мога да ти дам е да преразгледаш наново ситуацията и да се опиташ да си дадеш ясна сметка, дали няма някаква причина свекърва ти да реагира така....имам предвид , че всички сме хора и понякога ни идва в повече от едно или друго.......
Представи си, че жената е имала някаква лична неприятност и е реагирала по неподходящият начин пред неподходящият човек(имам предвид ти не си я предизвикала с нищо) .......
Аз на твое място бих се опитала да разбера , какво я е накарало да реагира по този начин, а също дали тази реакция е системна или просто е имала лош ден например и станалото е неволен инцидент.....
Успех Peace

# 26
Благодаря ви момичета от сърце!  Hug Hug Hug
Истината е, че аз се стараех с всички сили да НЕ давам повод за конфликт.. в името на семейството ми. Тя гледа детето ПО НЕЙНО желание, майка ми е на разположение, но тя иска да се грижи за малката.
Лошото е, че дори и да е имало признаци на неприязън, аз просто съм ги пренебрегвала, независимо, че съм ги забелязвала. Нямам много време, за съжаление, работата ми отнема много време и енергия, останалото го давам на детето и мъжа ми.. той е много привързан към нея и още по-лошо, вярва и безрезервно. Ако отпочна открита война, не знам къде ще му излезе края.. досега е гонила всичките му приятелки, аз се запознах с нея бременна и нямаше как.. май нямам избор, трябва или да търпя, или да се разделя с мъжа ми.. Лошото е, че след случката много ми стана неприятна и едвам издържам присъствието и.  Мили мами, споделете ми мнение, имам ли шанс да запазя семейството си и да я отсвиря по-далеч, независимо, че мъжа ми я обожава??
А по повод съмненията на някои от вас- да, определено не е моментно състояние, а омраза, това не мога да объркам едно на ръка и второ- да, признаци е имало, но аз съм ги тълкувала не по предназначение..

# 27
  • Мнения: 3 334
Моят съвет-свекърва (тъща) ли е-по-надалеч!

и аз това те съветвам.Моят горчив опит ми доказа многокротно,че тя никога няма да ме приеме като своя "дъщеря",а аз искам всичко или нищо Mr. Green.Добре,че с мъжо се разбираме и отношенията с майка му не ни влиаят Hug

# 28
  • Мнения: 953
Моите съчувствия. БОЛИ КОГАТО ТЕ ЛЪЖАТ. Каквито и да са ти били отношенията със свекърва ти, трябва да имаш винаги едно наум, тя никога няма да ти стане майка и за всичко ти ще си виновна.

# 29
  • 7800
  • Мнения: 243
... досега е гонила всичките му приятелки...

Хм  newsm78 Това не дава ли повод за размисъл?! Колко приятелки трябва да му изгони, че да забележи ТОЙ че нещо не е на ред?!

# 30
  • Мнения: 275
отсвирвй  я и да не ти пука.Щом със съпруга се разбирате, помоли го да те разбере-обидена си, наранена си, останала си излъгана от нейна страна. До сега е било така занапред -така .и времето ще покаже.

# 31
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Всеки,който е имал такъв проблем ще ти каже,че трябва да споделиш с мъжа си.Определено оттам тръгни ,защото и при нас имаше обожание,но стигна до разочарование.Става въпрос за връзката майка-син.Има майки,които ревнуват синовете си от техните съпруги,което и  на мен ми звучи странно,но факт.Оттам и омразата,която си почуствала.
Другият вид майки са тези,които приемат за съвсем естествено  това,че сина има свое семейство вече и не се намесват.Този вид е изчезващ... Laughing
Повечето от нас през първите години хабят времето си,за да настроят половинката си на вълна наше семейство.Въоръжи се с търпение ,но се бори заедно с мъжа си,иначе ще имаш проблеми и на всяка цена сподели с него какво се е случило и как ти си се почуствала.Успех!

# 32
  • София
  • Мнения: 2 901
Хубавото е, че в поредната тема за лоши свекърви има и мами, които не махват с лека ръка и не категоризират свекървата веднага като лоша по презумпция.

За 2 неща искам да кажа коментарите си:

1. Що е твоята свеки в действителност и как не си разбрала - има 2 варианта, или ти да си кон с капаци и да се доверяваш прекалено лесно на всеки (само тогава би могла да те заблуди, защото повярвай ми - винаги човек издиша отнякъде, когато е фалшив) или да ти е било угодно тя да е добра, да гледа по своя инициатива детето ти, да прави по своя инициатива куп добри неща за вас, но ти да се правиш, че не забелязваш това!

2. Казала ти нещо, мразела те - ми какво ти каза, че така те потресе. Давай смело, анонимна си!

# 33
  • Мнения: 453
Съпругът ти как реагира? Или тя успя да замаже
положението?
Опипай почвата при него и тогава ще разбереш как
да действаш.
Ако мислиш, че той би избрал майка си пред теб-
по- зле за него... Жал ми е за такива мъже...
Бъди силна и много не си показвай чувствата пред нея-
с нейните камъни по нейната глава.

# 34
Валентина, определено ми е било добре да ми помага- гледа ми детето - но споменах, че не съм без избор изобщо- едно на ръка майка ми е на разположение, второ и да не беше разполагам с достатъчно възможности да наема човек- не ми е безизходно положението откъм средства, но тя държи тя да гледа малката. Благодарна съм и, разбира се, но не мо прави велик жест по този повод.
Как стана скандала ли- изказах опасения по повод проходилката /дали да я ползваме, защото не е много препоръчително, според нашия ортопед/ и оттам се започна- какво ли не чух- тя ми гледала детето, аз нищо не разбирам, само чета някакви глупости/визираме бг-мама, на мен това ми е главен изтичник на информация за детето/ нея съм я третирала като слугиня/визираме факта, че се върнах на работа, защото позицията ми е такава, че или се връщам- или- на улицата/, защо аз си въобразявам, че съм нещо повече /визираме факта, че аз съм от заможно семейство, което има възможности, надвишаващи в пъти техните и от друга страна работата ми, която е добре платена/ и ако тя вземела да ме прати на село да копая, щяла да ме види колко струвам на нивата и къде щял да ми бъде маникюра и фризьора тогава /никога не съм подчертавала разликата в произхода и възможностите си- нито семейно, нито в офиса, никъде, просто не съм такъв човек!

# 35
  • Мнения: 15 619
Просто имай едно наум вече. Лека полека се дистанцирай ако можеш , разбира се.
Нормално е свеки да не те люби. Въпреки че ние с моята свекърва се разбираме, аз винаги си имам едно наум. Старая се да не я засягам да я накарам да се чувства полезна и непренебрегната, но знам, че аз за нея ще си остана чуждата.
Важното в случая е, съпругът ти да те разбере. Не е необходимо да се кара с майка си. Тя сама ще усети накъде духа вятърът. Успех ти желая в мисията!
 

# 36
  • Мнения: 429
Аз пак ще ти кажа лека-полека , не драстично я отсвири, а преди това привлечи съпругът на твоя страна.
И мойта свекърва се опита да ми каже защо четя разни книги, та жените на село да не би да са чели пък са си отгледали децата. е, тогава и отговорих и синът ти да направи нещо все чете, просто и двамата сме такива да си четем.

# 37
  • София
  • Мнения: 2 901
Тази жена има огромни комплекси, само това мога да кажа.

Тя е от тези хора, дето са добри и мили, за да им се подчертава, че са такива, да са им вечно благодарни хората за ещо. Очевидно и за да подчертае, че точно тя се грижи за детето ти, нищо че си от заможно семейство и можеш да си позволиш гледачка. Да те праща на нивата да копаш, за да видиш колко ти струва маникюрът и прическата - е това не може ли да го каже един извънредно беден откъм самочувствие човек?!?

Добре, няма как след такива приказки да си пак същата. Поне аз не бих била, не че не мога - о, и аз съм актриса! Знаеш приказката за счупената стомничка. Тя ще съжалява за тези си думи дори да не й го подчертаваш, необходимо е само една идея по-резервирано с нея и щ й стане ясно. самата тя ще премисли и ще осъзнае, че се е изложила адски.

Според мен срокойно можеш да прехвърлиш гледането на детето върху някой друг. За препоръчване върху майка си - тогава ще е много показно! По-добре да е гледачка, неутрален човек. И спокойно, тя не те мрази теб, мрази себе си.

И ако някой ден дори с извинение тя иска да се върне към този разговор й кажи - има разични видове труд: квалифициран, неквалифициран, за един се учи, за друг не, единият позволява прическа и маникюр, а другият не. Ти си направила своя избор.

# 38
  • Мнения: 505
Браво Валентина!

# 39
  • Мнения: 15 619
Добре казано, Валентина!  bouquet

# 40
Благодаря още веднъж от сърце, милички  Hug  bouquet
Много спокойни и разумни доводи, всичко това го мислех и аз, но в първите един-два дни бях много емоционално ангажирана със ситуацията, за да разсъждавам разумно..
Валентина, направо ме изненада с точното описание, мила   bouquet
Признавам, че не приех отначало свекърва си като лоша по презумпция- както Валентина спомена, за мен семейството е много важно и добрите и човешки отношения са основен фактор в живота ми.
Признавам, че се гордеех с това и се надявах детето ми да има баби и дядовци дълго време, защото самата аз съм ги загубила рано, но още ми се насълзяват очите, когато си спомня за обичта и грижата, с която са ме гледали.
Признавам, че се чувствам като пълна овца в тази ситуация, независимо, че определено имам точни преценки, но пък все пак май е по-добре, че се случи сега,а не по-късно...  напълно наясно съм, че само с хитрост, търпение и постоянство ще постигна целта си и изобщо не се срамувам от факта, че вече да изолирам тази жена ми е цел.
Знам, че тя се опитва да манипулира мъжа ми и засега се справя успешно, в същото време се опитва да замаже нещата, но аз няма как да погледна на нея по стария начин, просто няма как. Ще се опита да направи същото и с дъщеря ми, но слава Богу тя е само на 8 месеца и имам време, преди детето да страда, заради това.
Молете се за мен, да се справя, благодаря ви, милички още веднъж за подкрепата   bouquet
Надявам се да не се случва на никоя от вас, но все пак в трудни моменти се надявам да мога да ви бъда адекватна подкрепа, както вие сте ми сега  Hug

# 41
  • Мнения: 15 619
Един съвет от мен: Не тръгвай с рогата напред, когато говориш с мъжа си.

# 42
Ох, Луна, мила, ако знаеш колко ми коства сега да слушам търпеливо за "мама"... Как искал нещата да са както преди...да нямало проблеми, как тя е толкова отзивчива, всеотдайна и прочие- той е много привързан към нея, мила  Sad
Опивам се да не си изпускам нервите пред него, той не търпи "рога"...
Много ги обичам, за да рискувам, ако не беше така.. досега да ме няма.
Моля ви, кажете ми, че има някой, който е успял да отсвири свекърва си, на мен ми се струва невъзможно сега  Sad

# 43
  • София
  • Мнения: 1 819
АЗ!!!

Имахме търкания миналата година! След което ние не ходихме у тях няколко месеца и нейното поведение се промени коренно!
Но аз имам късмета съпругът ми да застане изцяло на моя страна. Няма по-голяма подкрепа от това.

Пожелавам ти нещата със съпругът ти да са ок! Ако Вие двамата се подкрепяте в такива конфликти всичко ще е наред! Успех!

# 44
  • Мнения: 5 103
И аз съм я отсвирила.
Не се виждам, не се чувам , не ми гледа детето, а живее срещу нас, но имам подкрепа от мъжа ми/не цялата , но все пак имам/.
Да не те нараня - Но що за мъж е този, който се държи за полата на маминка, кой е по-важен за него все пак?

# 45
  • Мнения: 2 438
Нека и аз се включа със съвет. Като се оженихме свекърва ми беше нормална жена, живее в малък град, направо село, аз съм гражданка с висше образование, но никога тази културна пропаст не е личала между нас, виждали сме се веднъж месечно, виноги си е мерила думите като е давала съвети. Точно като се роди дъщеря ми, която вече е предучилищна остана без работа и започна една промяна в психиката й, да не кажа деградация. Може би страхът от финансовите проблеми, невъзможността да се пенсионира и други битовизми я направиха мнооооооооого по-малко мила. Мене това не ме касаеше, просто се опитах да си обясня тази промяна, дори говорих с нея и я попитах защо е станала такава, в смисъл чисто приятелски разговор. Тя самата не можа да даде смислен отговор, предполагам, че е на нея не й се беше изяснила картинката. Нещо повече - сви се в къщи. Няколко пъти й осигурих възможност за работа, пренебрегна ги. Защо ти пиша това ли - защото ВИНАГИ съм поставяла ясна граница как личните й преживявания трябва да се отразяват на моето семейство, как отношението й към децата трябва да остане непроменено. ТРЯБВА да направиш същото, била си ИЗЛИШНО толератна, всяко нещо си има граници, идиотски подмятания за копане нямат място в семейството на една интелигентна жена.
Ще си позволя още един съвет - ИЗЯСНЯВАШ на свекърва си с ясни и точни думи, че няма да ПОЗВОЛЯВАШ да ти се бърка във възпитанието на детето. В противен случай ще гледа внучката си на снимка. И да не ти дойде наум де се безпокоиш за настроението й, ти не си намерена на улицата, обръщаш се към МАЙКА си за съдействие. Действай и мисли за детето и семеството си.  bouquet

# 46
  • София
  • Мнения: 2 901
И аз. Но с тази разлика, че моята никога не е изявявала желанието си да гледа моето дете. Разликите са прекалено много, но като вляза анонимно някой път, ще разказвам.

# 47
  • София
  • Мнения: 11 703
Няма да коментирам поведението на свеки,Валентина много хубаво го е описала.
Казваш,че материално не сте затруднени,а дали е възможно да излезете на квартира и майка ти например да гледа детенце.Тогава свеки ще бъде тотално отсвирена,няма да си в нейния дом,няма да ти гледа детенцето и няма да има възможност да оценява маникюра и прическата ти.
Желая ти успех с превъзпитанието на свеки!

# 48
  • Мнения: 2 653
Има един филм "Свекървище".
В директен разговор с нея и обясни , да не ти се бърка изобщо в живота.Припомни и за нейната свекърва какви ги е вършила с нея, защото много често има един вид "отмъщение", но на невинен човек.
Напълно подкрепям думите на Валентина-толкова точно написани!

# 49
  • Мнения: 2 022
Изненадана и притеснена,  аз съм изненадана като чета всичко, което си написала, защото все едночета това, което на мен ми се случи преди няколко седмици. Ама същата работа, колко си приличат хората и отношенията понякога ... Цели 6 години беше кротка и "добричка" и чак сега си показа зъбите. При това в съвсем непринуден спор, каквито има редовно. Аз по принцип не мога да се сърдя, повече от няколко часа, просто ми минава и забравям. Но този път ми е много трудно да се пречупя. Тя ми е звъняла , но не вдигам още. Валентина е много права и чак сега ми светна, че това са комплекси. Веднъж беше ядосана и каза, че не сме я уважавали защото нямала пари да ни дава за разлика от нашите. Щях да падна. Ние с майка ми се спречкваме и се сдобряваме по 10 пъти на ден, а на нея една забележка не сме й направили, колкото и да  се налага и се чудим как да увъртим за да не я засегнем, да не се разсърди случайно и не смао аз ами и синът й. Как е решила, че не я уважаваме не знам. Това ако не е коплекс няма какво да е.
Знаеш ли какво смятам да направя аз в случая, всъщност не съм много сигурна, защото не знам как ще се развият нещата все пак. Не смятам да я отсвирвам нацяло. Тя все пак е майка на мъжа ми и баба на децата ми. Просто отношението ми към нея ще се промени с няколко идеи. Без излишни споделяния, без прекалено търсене на контакт с нея, едва ли ще мога да се обръщам към нея пак на майко, и без това и досега трудно ми се отвърташе езика да го казвам - аз имам една майка и един баща. Толкова общуване и емоция, колкото е необходимо за поддържане на нормални роднински отношения и да не тревожа съпругът си, защото все пак му е майка. Ще ти пиша как са се развили нещата при мен. Но определено нещо се счупи вече и няма как да се залепи повече. Но поне вече знам за какво става дума, а не съм в същата заблуда. И сто хиляди пъти да съжалява за това, което е казала не мога да я оправдая напълно и  ще си имам едно на ум. Успех и пиши как се развиват при теб отношенията!

# 50
Cygnus, мила, аз мисля по подобен начин.. отначало бях много афектирана /обяснимо/, после емоциите се уталожиха /не без ваша помощ Hug/и накрая на "трезва" глава и аз достигнах до подобен извод- бавно и славно да увеличавам дистанцията. Ще се справим, надявам се, мисля, че търпението е важен фактор в случая..
percepolis, думите ти са точно на място,  така мисля и аз и поведението ми го отразява и точно това мисля, че я разярява най-много от една страна и от друга страна страха да не ме предизвика до степен да всема крайни решения..
Валентина направо удари десетката с комплексите на свекърва ми- абсолютно е вярно..тя не спира да разказва как на времето дошла от село в София и прочие драматични обрати на житейския и път, изпълнен с "борба" и злоба и завист към "градските фръцли" с маникюр и прическа /не веднъж съм го слушала мълчаливо/ също така съм слушала за "хората от народа", които умират от глад  newsm78, докато един чифт обувки на някоя фръцла/ смятай- мои/ ще нахрани един катун цигани, а двете ми магистратури и четирите езика, които говоря ги пропускаме, разбира се- те не са толкова важни, колкото маникюра ми.
Мимка, знам, че звучи олигофренски привързаността на мъжа ми към майка му, ако някой ми го беше казал преди.. щях да си предствя един льольо в прав текст, но истината е друга..той е на 36 години и до преди мен не е живял с жена- с две думи- с мама. Има мъже, които се отделят на 18-20 години от къщи и други /както при нас/, които този преход е по-късен и съоветно- по-мъчителен. Не е льольо, уверявам те, но това е основният ми проблем- силната връзка между тях. Засега тя печели по точки, момичета, аз съм на втора позиция  Sad
Затова, това, което казва percepolis е категорино вярно, но ако тръгна с рогата напред тип" ако ти така- аз иначе", мъжа ми няма да ме подкрепи, поне в този момент Sad
За това искам да знам дали с времето мъжете, в крайна сметка се ориентират към истинското си семейство... засега моят много ме обича, но категорично подкрепи майка си /казах ви вече- тя го беше подковала зад гърба ми/.
Това е засега- говорим си, аз съм хладна, говорила е с майка ми много мазно и не е споменала и дума за случката... друго няма засега, прегръщам ви още веднъж с благодарност за подкрепата! Hug

# 51
  • Мнения: 24
Щом ти си преценила че е това проблема , имай  пред  вит, че няма да е последен.Това е майчина ревност,казвам го от опит с моята дъщеря ,внимавай как мъжът ти ще се отнася с тебе от тук нататък,защото ако е превързан към нея, МЪКАМИ Е!Няма никога да приеме че МИЛАТА МУ МАЙЧИЦА може да каже нещо нередно и обидно,ние жените НЯМАМЕ майки ,само мъжете имат.МОМЧЕ И ПУЙЧЕ най трудно се отглеждат.НЕ СЕ ПРЕДАВАЙ! !!!АРТИСТИЧНО!!!!!

# 52
  • Мнения: 15 619
Кона 39, абсолютно права си за "Артистичността". С нейните камъни по нейната глава.
 Mr. Green
Обикновено връзката между майка и син е много силна и майките /т. е. свекървите/ гледат на снахите като на недостойни натрапници. Подходът, отношението на майката към сина е един и съвсем друг е на свекървата към снахата.  Няма логика в това синът да повярва, ако го убеждаваш, че майка му се държи еди как си. Ще реши или че преувеличаваш или че не си разбрала, или нещо друго... За това трябва търпение и нито една крайна оценка за майка му.  Ако преценяш, че няма да застане до теб в тази ситуация, поне не го подтиквай да застане срещу теб. Отсвири я бавно и полека, без съпругът ти да се усети какво точно се случва. newsm10
Стискам ти палци, Изненадана и притеснена!

# 53
  • Мнения: 7 386
Ох, Луна, мила, ако знаеш колко ми коства сега да слушам търпеливо за "мама"... Как искал нещата да са както преди...да нямало проблеми, как тя е толкова отзивчива, всеотдайна и прочие- той е много привързан към нея, мила  Sad
Опивам се да не си изпускам нервите пред него, той не търпи "рога"...
Много ги обичам, за да рискувам, ако не беше така.. досега да ме няма.
Моля ви, кажете ми, че има някой, който е успял да отсвири свекърва си, на мен ми се струва невъзможно сега  Sad
      Хайде ,миличка, да те успокоя.За отсвирването - не искам да ти кажа преди колко години съм го постигнала.Като теб още на първата година изумях от нейното поведение и си изплаках очите.Нямаше нет и форум за да споделя,но сама стигнах до извода,че "со кротце и благо" се постигат повече неща.Дебнах някои пропуски на свекито,които умело използвах пред мъжа си и сега той ходи при тях само ако аз реша да ходя.Та изпаднах в абсурдната ситуация когато му се обадят ,той обръща очи към мен и аз трябва да кажа ще ходим ли или не.Ако кажа- не-си стоим в къщи.Ама нали и аз съм една ,става ми жал,те сега са много стари и почнах да го подбутвам да отиде да ги види.Все пак живеят сами в провинцията,но обидата едва ли ще забравя някога.
                  Направи всичко възможно у дома да сте добре,а за свекито не се притеснявай,нали знаеш,че снахата НИКОГА не става дъщеря.Просто част от свекървите са маскирани по добре,но по-рано или по-късно се вижда кой какъв е.За съжаление редки са случайте на добрите такива. Mr. Green

# 54
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
изненадана и притеснена, давай в същия дух! Взела си правилното решение, бавно и славно! Подкрепям те изцяло!  Hug

# 55
  • Мнения: 2 631
И аз съм я отсвирила.
Не се виждам, не се чувам , не ми гледа детето, а живее срещу нас, но имам подкрепа от мъжа ми/не цялата , но все пак имам/.
Да не те нараня - Но що за мъж е този, който се държи за полата на маминка, кой е по-важен за него все пак?

Абсолютно сме така, са мо с разликата, че живеем заедно! #Cussing out

# 56
  • Мнения: 6 461
Да, точно така, явно е ефект с натрупване..
Изненада ме омразата. Просто замръзнах, когато я слушах, тя просто ме..........
Подкрепям те Peace
От къде ще е това натрупване като сте били в идеално отношения......... newsm78
Не се притеснявай ,след като се е опитала да замаже положението чрез мажО ти ,значи се е усетила.
Ти не си длъжна да й прощаваш това с което те е обидила(винаги ще имаш едно на ум).

# 57
  • Мнения: 390
Ох,слава бог че моят се е отделил от неговата майка на 15 години и оттогава я е отсвирил-абсолютно е зад моя гръб.А тя се прави на страхотно добричка до сега,ама на мен никога не ми е минавало-знам,че някой ден ще си покаже рогата-те не са ни раждали,не са ни гледали,знаят си само момченцата-ние не сме техни деца,колкото и да го приказват(щото у нас все се приказва как сме техни деца-имам предвид аз и мъжа) LaughingМоже би прекалено твърдо гледам по въпроса,но съм против свекървите и никога не съм казвала"майко"-просто защото и на моята не съм казвала така никога CryИ тази дума ми е малко непозната,та не мога да я кажа на един лицемерен човек.

# 58
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Изненадана и притеснена и Cygnus, при мен е абсолютно същото, ама вашите истории все едно аз съм ги писала. Същата ситуация. Като се оженихме с мъжо, заживяхме у свеки, всичко беше ОК, много ми угаждаше като бях бременна, като се роди Ива, аз пожелах да я кръстя на нея, мъжо изобщо не държеше на това, а свеки заскача от радост като разбра. После ми помагаше, всичко беше точно и в един момент нещо откачи. Взехме да се караме всеки ден, за битовизми предимно, ама наистина всеки ден. Аз тъкмо бях почнала нова работа, не бях свикнала още, изморявах се, прибирах се скапана и почвах да готвя и чистя, да не говорим, че и цялата ми заплата отиваше за в къщи, без да съм успяла да си купя нищичко за мен. А тя все недоволна. Та една вечер, след поредния скандал, грабнах детето и една торба багаж и хайде при майка ми. Мъжът ми ме последва, а свеки беше мноооого изненадана. До последно тя не е и предполагала, че синчето и ще се отдели от нея и ще иде заврян зет. Тук е мястото да спомена, че тя е чак вманиачено привързана към него и всичко последвало е вследствие на ревността и. Преместихме се ние(близо сме до свеки, майка ми живее в отсрещния блок) и вече две години сме отделно от нея. След това отношенията ни се нормализираха, простих и всичко в името на това само и само мир да е. Даже поддържахме почти приятелски отношения, идваше у нас; когато мъжът ми е на път, ме канеше я на вечеря, я на обяд; излизали сме на кафе и дори на кръчма; гледала ми е детето, когато се налага да изляза някъде; общо взето, цветя и рози, но аз винаги съм си имала едно наум. Докато, преди месец близо, пак, като гръм от ясно небе, се скарахме. Предната вечер бяхме на помен на майката на един близък приятел на мъжо, там той нещо и каза напреки, тя се разрева и си тръгна. На другия ден аз, нищо неподозираща, отивам до тях да взема едни панделки на дъщеря ми и тя ме подхвана още от вратата. Защо предния ден, като се разревала и си тръгнала, не съм се качила след нея да я успокоявам. После ме засипа с цял куп обиди, вулгарни направо, срам ме е да ги напиша дори. Каза ми, че съм най-долната кучка, която я е разделила от сина и и щяла да си поговори с него, та да му разясни каква всъщност съм аз Shocked Rolling Eyes. Оттогава край, отсвирила съм я напълно. Ако ще да умира, няма да я погледна. Пък и нагла, бе. Замина си след караницата на село, там влязла в болница и ми звъни на GSMа. Няколко пъти просто не вдигах, но последния път ми стана любопитно и вдигнах и свеки се представя с фамилията си, обяснява, че е в болница и се чуди, моля ви се, защо никой не я е потърсил досега, една седмица вече и че никой не се интересува от нея. Аз и затворих. Ох, има и още примери за безграничната и наглост, ама много дълго стана. Казала съм вече и на сина и, и на свекъра, и на зълвата, и на кой ли не - КРАЙ! Дотук бях с нея и ще има да съжалява, сигурна съм. Откакто се изнесохме от тях по нейна вина, мъжът ми много се отдалечи от нея. Колко пъти аз, тъпата, съм го карала да иде да я види, а той не е искал; давала съм и пари, а той после вика, че не е трябвало да и давам и т.н, и т.н. А най-накрая какво се оказа - аз съм я била разделила със сина и! Абе, повечето свекита не са добре. От ревност ли го правят това, от какво ли, не мога да проумея. Каква им е файдата да са на нож със снахите си, винаги съм се чудила. Засега спирам дотук, ама може и продължение да има. Добре, че сега си е пак на село, че само като я видя Twisted Evil #Cussing out #2gunfire bash box tantrum ignore2И пак повтарям, и най-доброто свеки да е, ВИНАГИ си имайте едно наум.

# 59
Здравейте, милички,
Имам сериозно развитие по моя проблем...и да ви се похваля  Grinning Разговарях с мъжа ми много откровено, споделих голяма част от нещата, които ме тревожат /без да казвам, естествено, че съм достигнала до извода, че майка му е коплексарка и не я искам в близост до семейството ми/ попитах го дали сме му скъпи с дъщеря ми и дали му е все едно дали сме щастливи- все в този дух...накрая трябваше да ме номинират за Оскар, как успях без да кажа нещо обидно за майка му, не знам  newsm78
Той се съгласи, каза, че ние сме му най-скъпото на света и прочие, общо взето много говорихме.. накрая го прикотках да се заеме той с комуникацията с майка си, без да ме натоварват мен, едно на ръка, второ- когато започна ми пее нейната песен /колко много тя ми помага/ аз го информирах, че не съм опряла аз до нейната помощ, а по-скоро тя трябва да ми благодари, че и доверявам детето си и още веднъж се опита да ме натоварва с глупости, чисто и просто ще го взема, ще го дам на майка ми и да се сърди на себе си! Ако ви кажа, че направо цитирах percepolis- казах, че НЕ съм се намерила на улицата, за да си позволява някой подобно поведение, детето е МОЯ дъщеря и решенията за нея взимам АЗ и ако някой не му изнася да се държи въпитано няма да се държи изобщо. И Мимка цитирах- казах, че ако не може да се отдели от полата на мама...........това беше достатъчно, той е много горд и направо изпитва ужас да не бъде причисле в категория "льольо" Simple Smile
После казах да не ме търси в неделя- излязох, отидох в салона, направих си каквото ми хрумна- косата ръцете, лицето, купих си едни ботуши, обядвах с приятелките ми и се прибрах в 9.00 вечерта.
Ефекта беше ПОРАЗИТЕЛЕН. Свекърва ми, която отначало, когато ме наблюдаваше след случката с вирнат нос и поведения на дълбоко обидена, след разговора с мъжа ми /очевидно е имало разговор/ беше като мазна филия.
Това е милички, мисля, че е само началото, но се надявам да продължа в същия дух..
Прегръщам ви и ви благодаря от сърце за подкрепата, съветите и търпението  Hug Hug Hug

# 60
  • София
  • Мнения: 13 206
А дали не е криза на критическата възраст. Ако е така си мисля, че трябва да си толерантна и да я разбереш. Не е приятно, защото тя така да се каже е чужд човек. Ако е майка ти ще си по-толерантна... Тази възраст е доста специална и както пубертета едни я карат по-леко други по-тежко... И все пак ти си я познаваш. Щом казваш, че всичко е било нормално и изведнъж  е изтрещяла значи най-верояно е това... На колко години е жената?

# 61
  • Мнения: 15 619
Браво! Много се радвам за теб! smile3521 newsm44 newsm68

# 62
Vache, по принцип ти е в правилна насока питането, но нека да дам някои уточнения, които явно на са се изяснили.
Първо- свекърва ми очевидно е в критическата, сравнително възрастна е и прочие здравословни, хормонални и емоционални особентости, съпътстващи съоветната възраст.
Аз съм възпитан и толерантен човек, склонен на компромиси, разбиране и съчувствие, НО в определени граници.
Постът ми тук беше провокиран точно от това- прескачането на тънката червена линия, която разделя някакво нераположение от грубостта, липсата на домашно възпитание и казано с прости думи "качване на главата", което аз смятам за недопустимо за себе си.
Никой не си позволява да ми говори по подобен начин- родителите ми, мъжа ми, шефа ми, колеги и приятели- никой! За да позволя свекърва ми да го направи, на базата на "критическата" или каквото и било от този род.
Иначе по-принцип смятам, че си права и винаги съм "ЗА" толерантността и разбирането, стига да е взаимно... Hug

# 63
..... Ако е майка ти ще си по-толерантна... ....
Да, не е майка ми и слава Богу. И не мисля, че трябва да ги сравнявам, а и не искам да ги сравнявам. Едната е МАЙКА ми, която ме е родила с риск за живота си, обичала ме е и ме обича безкрайно с цялата всеотдайност и грижа и затова заслужава да и отвърна със същото! /баща ми също, разбира се/.  Аз не наричам свекърва си "майко", не от неуважение, а защото майка ми е само една и намам нито намерение нито желание да слагам никой в тази категория.   bouquet

# 64
При мен се случи нещо подобно с малката разлика ,че аз знаех ,че е малко нервна но не очаквах че не ме понася чак толкова.Бях в 4 месец от бременноста си и за малко да загубя бебето-бях много шокирана / защото я обичах като майка и се почувствах наранена и предадена /
Изнесохме се от тях , но по стечение на обстоятелствата се наложи да се върнем след като родих  /няколко месеца преди това тя все ме търсеше и пращаше извинения и молби по съпруга ми да и простя и да се приберем /.Тогава нещата се обърнаха-аз започнах да я "изрязвам" за всичко , а тя се държеше добре.Така ,че ако започнеш ти да настъпваш първа ще се държи добре.Сега нея я няма / почина / , но знам че още в началото трябваше да бъда по-резервирана и студена и нямаше да се стигне до "големия проблем".А според мен ВСИЧКО се дължи на ревността.Не тая лоши чувства към нея , но не трябваше да се привързвам толкова и да имам едно на ум че за нея аз съм жената "отнела" сина и.Защото съм убедена че ме възприемаше точно така.И най-вероатно моятя свекърва не се различава много от всички останали.Е това е от мен и кураж , всичко ще се оправи -само трябва да намериш верния подход.Успех и целувки Hug

# 65
  • Мнения: 2 266
Свекървата си е свекърва.Дори и звездите да ти сваля си имай едно на ум.Все пак ти си жената отнела сина и.Преди месец и моята свекърва се разсърди,а уж и бях като дъщеря.Започнах лека полека да я отдалечавам от семейството си.Тя разбра и сега се държи много добре.Не ни дотяга както преди.И най-важното не стои непрекъснато в нас.Успех с твоята свекърва.

# 66
  • Мнения: 26
az moiata svekarva mnogo ia obi4am i dosega z a5 godini edin pat ne sme se karali.e znam 4e z avsiako ne6to ima parvi pat.

Общи условия

Активация на акаунт