Vaksinata "Act. Hib"

  • 19 496
  • 58
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 8 769
За пореден път питам най-доброжелателно майките и бъдещи такива, убедени, че от ваксини няма полза, къде са прочели материалите, как са се убедили в тези си виждания, за да мога и аз (за другите не знам) да се ограмотя? Моля ви!
Днес говорих с майка ми, която работи с GP. Получават специализирани издания. В новото издание (казвало се "GP") имало пространни статии за ваксините и за предстоящи промени в имунизационния календар в България.  Тъй като тази тема много ме развълнува, аз още утре ще взема списанието, за да се ограмотя. На първо време ще ви кажа, обаче, един факт, който научих от краткия разговор: Във Великобритания,например, където ваксина против Дифтерия не се прави, от 100 случая на болни деца, имало 36 умрели!  Shocked Голям процент! И съответно медицинските среди (и не само те) са стреснати.
Спирам дотук, за да не се изказвам неподготвена. Ще прочета и пак ще пиша.

# 46
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Туфи, има една книга "Световна конспирация срещу здравето".
Автор е Атанас Гълъбов. Ако ти попадне, прочети я.
Има потрисащи данни в нея.

# 47
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Напиши в google vaccine risk - има много материали, които разбира се трябва да се четат критично, защото някои от тях са несериозни, но има и много обезпокоителни неща.
 Аз не съм против всички ваксини - например полиото - ваксината е единствения начин да предпазя детето си, а болестта е много страшна ( на никой да не се случва!). Но много от ваксините смятам за излишни - или поне прилагани в неподходяща възраст. Много от тях не са достатъчно изследвани - трябва да минат поне 10 години от прилагането на една ваксина, за да станат ясни както рисковете, така и ползите от нея.
 Наскоро имаше много сериозна дискусия какви ваксини да се внасят в България - делото стигна и ВАС - за щастие решението е в полза на дечковците Grinning

# 48
  • Мнения: 654
Цитат на: elsi
Цитат на: натали
Цитат на: натали

Според мен най-лошата страна на ваксинацията е, че отслабва защитните сили на организма - естествените защитни сили. Предпазва от дадени болести, но за сметка на това всяка друга болест, от която заболее тялото се прекарва много по-тежко. Освен това са направени изследвания, които показват, че в страни, където няма задължителни ваксини е много нисък процентът на някои болести в по-късна възраст, които са масови в западния свят. Както и да е, излишно е да се впускаме в спорове и да се дразним взаимно, уважавам мнението на всички ви и не ми се влиза в конфронтации...


Момичета, отново ще се намеся  Confused , вярвайте ми, не е защото обичам споровете сами за себе си, както други във форума, и не защото не мога да търпя различно мнение. А защото няма да се уморя да отстоявам мнението си относно ваксините и защото разполагам с известна информация, която искам да споделя с вас.
Целия модерен свят преживява бум на възраждащи се с нови щамове инфекциозни болести (напр. модифицирани щамове туберколоза) и успоредно с това на автоимунните заболявания - такива са астмата, алергиите, по-тежки автоимунни заболявания са част от разтройствата на щитовидната жлеза, мултипленната склероза и др.
В Западните страни говоря за "стрес" на организма от свръххигиена - т.е. организма на човека предполага, според генната си информация, определена степен на замърсеност на околната среда с чужди генни фактори, с микроорганизми, с които да се бори. Когато условията откъм микроорганизми са "стерилни" и успоредно към това се добавят други фактори на замърсеност -химически, физически, радиоактивни организмът "се обърква" и започва да разпознава като "врагове" не чужди генни тела, а част от собствените си клетки. Атакува ги и започва да се бори срещу самия себе си, да се самоунищожава. Това е механизма на автоимунните заболявания и на алергиите.

Така, че Натали, грешка е свърххигиената среда, в която отглеждаме децата си, а не ваксинациите срещу тежките болести, повтарям не ваксини на кило, а само определени. Те не "претоварват" организма, а го правят подготвен, резистентен кам определени щамове и дори когато срещне нов, модифициран, изменен щам, болестта се изкарва много по-леко. Провокацията на имунната система, не я отслабва, а я прави по-силна.

Ако ми посочите начин алтернативната медицина и естествените защитни сили на организма да се справят с новите видове туберколоза, с едрата шарка, хепатитите В, С, D, дифтерит, тетанус, коклюш, вирусния и гнойния менингит, полиомиелита и т.н. ще ви бъда искренно благодарна, мисля не само аз, но и цялото човечество.

Lidia,  напиши моля те, повече на хомеопатичните ваксини, за които имаш информация, интересът ми е съвсем искрен и неподправен. Бих искала да знам повече, вярвам и другите момичета.

Сега се сещам и друго - може би знаете, но от няколко години отритнати от "традиционната" медицина лекари се опитват да лекуват тумори, тежки алергии и тежки пристъпи на астма при децата, като инжектират живи вируси (напр. грипни), за да провокират и мобилизира имунната система. И имат голям успех.

Хайде, наистина, вместо да се конфронтираме като фанатични привърженици на два "отбора" да обменяме информация. Ясно е, че истината е някъде по средата.

Хомеопатичната ваксина се приготвя от истинската ваксина ДТК.Както и повечето хомеопатични лекарства са на този принцип.Аз лично не съм я ползвала,но съм чувала че помага.Мисля че има такива хомеопатични ваксини и за останалите ваксини.Незнам повече ако се интересува от това да потърси инфо от хомеопат.Дано да съм била полезна.

# 49
  • Мнения: 195
Цитат на: Туфи
За пореден път питам най-доброжелателно майките и бъдещи такива, убедени, че от ваксини няма полза, къде са прочели материалите, как са се убедили в тези си виждания, за да мога и аз (за другите не знам) да се ограмотя? Моля ви!
Днес говорих с майка ми, която работи с GP. Получават специализирани издания. В новото издание (казвало се "GP") имало пространни статии за ваксините и за предстоящи промени в имунизационния календар в България.  Тъй като тази тема много ме развълнува, аз още утре ще взема списанието, за да се ограмотя. На първо време ще ви кажа, обаче, един факт, който научих от краткия разговор: Във Великобритания,например, където ваксина против Дифтерия не се прави, от 100 случая на болни деца, имало 36 умрели!  :shock: Голям процент! И съответно медицинските среди (и не само те) са стреснати.
Спирам дотук, за да не се изказвам неподготвена. Ще прочета и пак ще пиша.




http://www.homeoint.org/kotok/




ако не четеш руски помоли някой да ти преведе
там също ще намериш доста статистика

# 50
  • Варна
  • Мнения: 513
Момичета, по принцип не сам против ваксините, които слагат на децата ни, но те никак не са безобидни. Дъщеря ми направи гърч 9 дни след поставяне на Тримувакс точно от ваксината. От тогава до сега вече 2 месеца, съм обезумяля буквално това да не се повтори и ужасно ме е страх от оставащите и 2 или 3 ваксини. Неврологът каза, че и ДТК може да предизвика гърч  Shocked

# 51
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Цитат на: lydi
Момичета, по принцип не сам против ваксините, които слагат на децата ни, но те никак не са безобидни. Дъщеря ми направи гърч 9 дни след поставяне на Тримувакс точно от ваксината. От тогава до сега вече 2 месеца, съм обезумяля буквално това да не се повтори и ужасно ме е страх от оставащите и 2 или 3 ваксини. Неврологът каза, че и ДТК може да предизвика гърч  Shocked


никой не може да те задължи да ги слагаш. това си е твой личен избор.

# 52
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Цитат на: lydi
Момичета, по принцип не сам против ваксините, които слагат на децата ни, но те никак не са безобидни. Дъщеря ми направи гърч 9 дни след поставяне на Тримувакс точно от ваксината. От тогава до сега вече 2 месеца, съм обезумяля буквално това да не се повтори и ужасно ме е страх от оставащите и 2 или 3 ваксини. Неврологът каза, че и ДТК може да предизвика гърч  Shocked


От последното ДТК което поставихме в петък Денис още има бучка колкото яйце на крачето! Въпреки компресите.
Ще излъжа ако кажа, че не се притеснявам.

# 53
  • Варна
  • Мнения: 513
В интерес на истината, никой не ме е питал искам или не да поставят ваксини на децата ми. При сина ми нямах проблеми, но с малката да. Изписаха ни от родилния дом с поставени ваксини и в детската консултация продължиха със задължителните такива. Пак казвам, че не съм против тях, но не дай боже нещо лошо да се случи, кой отговаря? При невролога, при който ходихме имаше детенце, което не говори и то след тримувакс.

# 54
  • София
  • Мнения: 13 200
Цитат на: elsi
16 - годишно момче е починало за около 5 часа от менингококов сепсис, според съобщения в медиите.
Вече си видяла съседната тема.


Някъде по-нагоре питаш дали е болезнена. Не, не е...или не повече от другите ваксини. На Александра я сложихме на 2 приема, след 6 месец. Тя по принцип не плаче като й поставят ваксините. И след приема нямаше проблеми, отоци, температури и т.н.. Според мен се понася добре. Аз настоях да я сложим.
Обаче сега ме е страх от тримовакса... трябва да я сложим на 12 май. За първи път ме е страх за цялата тази година  Embarassed

# 55
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Цитат на: Vache
Цитат на: elsi
16 - годишно момче е починало за около 5 часа от менингококов сепсис, според съобщения в медиите.
Вече си видяла съседната тема.


Някъде по-нагоре питаш дали е болезнена. Не, не е...или не повече от другите ваксини. На Александра я сложихме на 2 приема, след 6 месец. Тя по принцип не плаче като й поставят ваксините. И след приема нямаше проблеми, отоци, температури и т.н.. Според мен се понася добре. Аз настоях да я сложим.
Обаче сега ме е страх от тримовакса... трябва да я сложим на 12 май. За първи път ме е страх за цялата тази година  Embarassed



и нашата педиатърка я беше страх как ще понесем Тримовакса.
Сложихме го на 15.12.2003,  без абсолютно никакви проблеми.
После разбрах по-късно от педиатърка, че я е било страх и нея как ли ще я понесем.
Аз бях спокойна обаче.

# 56
  • Sofia
  • Мнения: 1 520
Изобщо нямахме проблеми с Тримовакса. Никаква реакция, дори кожна.
Айде, дано и при вас да е така. Grinning

# 57
  • Мнения: 822
В подкрепа на думите на Лиорена...
Hib ваксината(срещу Haemophilus influezae b) е между задължителните ваксини за Канада.Бие се в комбинация с ДТК и полио-ваксината във втори,четвърти и шести месец.Тоест за първата годинка имаме само три боцкания.Не зная,как са комбинирали всичко в един медикамент,но успяват да спестят доста болка на бебоците.

# 58
  • Мнения: 7 831
Извинете за може би тъпия въпрос, но с какво е притеснителна Тримовакса? Вики я понесе много леко, без каквито и да било реакции. Трябва ли да се притеснявам за Дани?

А иначе и аз смятам да ги ваксинирам с Hib ваксината. Но педиатъра ме посъветва да поотмине сезона на гриповете за Вики и да навърши една година Дани, предполагам, че е права.

Общи условия

Активация на акаунт