От кога пресни плодове?

  • 940
  • 17
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 125
Моята принцеса е на 6 месеца и от 1 месец е със заместено обедно хранене, а другите 4 хранения са и кърма. Отскоро започнах да замествам и следобедното хранене с плодово пюре с две бисквити. Имам въпрос откога мога да и давам пресни плодове под формата на пюре?

# 1
  • Мнения: 566
Аз давам от няколко дни по малко ябълка, но едва ли се събира и една к.л.

# 2
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
От 8 месец. В началото много добре се прие при положение, че нямам заместено кърмене - изяждаше 70-80 гр, но от няколко дни отказва категорично.
Преди това сурови само банан и авокадо.

# 3
  • Мнения: 4 242
Аз дадох когато дъщеря ми стана на 7 месеца, прие ги чудесно. Все пак се съобразявай да не са алергени, иначе едва ли ще имa проблем.

# 4
  • Мнения: 3 760
Аз дадох наскоро... след навършен 10-ти месец, но просто така се получи...

# 5
  • София
  • Мнения: 3 817
Някъде към 7-я месец започнах да му давам плодове.

# 6
  • Мнения: 601
   От момента в който започнах да го захранвам значи отпреди 2 седмици.
    Правя му -от ябълка ,круша,банан,картоф,морковите вече ги вземам под формата на пюре на Хип,смятам да почна и тиквата.
    Защо на суровите какво им има???Всмисъл да не са опасни и аз без да знам? и да си даааавам Shocked

# 7
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
след 6 навършени може да се дава пресни ... аз дадох към 6м и половина

# 8
  • Мнения: 6 461
Пресни плодове след 10 месеца .
Разбира се пасирани.

# 9
  • Мнения: 2 631
Смятам да отложа до към 8-я месец. Пресните плодове се препоръчвали чак тогава, заради причини, които забравих Embarassed - дразнели или нещо подобно. Аз варя круша и ябълка и намачквам - запазвам в хладилника до 2 дни, добавям към каша и зеленчуково пюре, не почерняват, след като са сварени. Peace

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
И аз още не съм давала сурови плодове - даже бананите бланширам, все ми се струва рано, дали греша  newsm78

# 11
  • Мнения: 2 631
Ами, според по-горе написаното от мен - не грешиш!
Банани скоро няма да дам, заради хистамина, който съдържат, който засилвал евентуална алергична реакция от който и да било друг продукт. По същия начин и доматите.

# 12
  • Мнения: 8 917
Аз дадох когато  стана на 7 месеца Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 361
да се включа и аз; нали даваме сок от пресни плодове, защо се изчаква за пюрето от тях? на мен педи-то ми обясни, че иска да изчакам само защото домашно приготвените не са толкова финни като купените!? newsm78

# 14
  • Мнения: 2 631
Е, аз сок не съм давала и не мисля да давам.  Naughty Много е агресивен и дразни стомаха, а и не е по-полезен от целия плод, който плод обаче трябва да е съобразен с възрастта на детето.
До тук от плодовете съм въвела само ябълка и круша. Предстои ми синя слива.
Но ние сме късно захранени - на 5 месеца и 10 дни, а до тогава бяхме единствено и само на кърма. Така че при по-рано захранилите мами нещата ще стоят по-различно.

Общи условия

Активация на акаунт