За ползата и вредата от клизмата преди раждане

  • 41 553
  • 214
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 586
Според мен клизмата е напълно излишна, дори може би така се увеличава броя на "фаловете" при напъните. Вярвам, че тая анкета ще го докаже Simple Smile

В много страни не се практикува бръснене и клизма преди раждане. За съжаление ние сме една от малкото, в които тази практика продължава, поне в държавните болници. А организмът естествено си освобождава червата докато се стигне до пълно разкритие, ако не е направена клизма.

# 1
  • Мнения: 370
Относно бръсненето- аз съм си привърженик на безкосмието, така че това въобще не ме е безпокоило. Колкото до клизмата- не е неприятно, пък после ми беше супер спокойно, че няма да направя някоя беля. Не стига, че цял отряд доктори и сестри ми се нагледа на ...., ако и Това беше станало, направо щях да си изкопая дупка и да се завра там.  Stuck Out Tongue

# 2
  • Мнения: 1 976
И аз съм привърженик на безкосмието, но не използвам бръснач и не разбирам защо някой трябва да ми променя навиците.

# 3
  • Мнения: 2 489
Клизмата може да е само полезна, не виждам каква вреда може да има!

# 4
  • Мнения: 3 334
Цитат на: Гизи
Относно бръсненето- аз съм си привърженик на безкосмието, така че това въобще не ме е безпокоило. Колкото до клизмата- не е неприятно, пък после ми беше супер спокойно, че няма да направя някоя беля. Не стига, че цял отряд доктори и сестри ми се нагледа на ...., ако и Това беше станало, направо щях да си изкопая дупка и да се завра там.  Stuck Out Tongue


 все едно аз съм го писала!

# 5
  • Мнения: 288
Не съм съгласна, че клизмата е излишна. Какво имаш против нея?
А в анкетата дадох отговор 2.

# 6
  • Мнения: 2 489
То вярно, че раждането е естествен процес, но не знам как би се чувствала една осрана мама...

# 7
  • Мнения: 4 358
Едан приятелка ми разказа много неприятна история и се надявах да има време да ми направят клизма.
Не е неприятно, а после се чувствах доста по-уверена.

# 8
  • Мнения: 2 498
Естествено, че трябва да се прави клизма...още повиче при правилна позиция на плода и при нормално раждане главата на бебето излизайки гледа към ануса на майката и ако не е направена клизма картината е отвратителна.......

Присъствала съм на мнаго раждания и е имало и такива, при които жените идват в последния момент ииии няма време за клизма и е отвратително повярвайте ми и гледката и миризмата...

А относно безкосмието-съм с 2 ръце ЗА....

# 9
  • Мнения: 46 437
Андреа$, най-после тема, в кято да сме на едно мнение  friendship
Считам клизмата за нещо напълно излишно, организма си знае работата и не е нужно да му се "помага". Да не говорим, че има голяма вероятност от изпускане именно след клизмата.
Аз родих секцио, при което още повече не виждам смисъл от това. Още като бях бременна реших, че няма да позволя да ми правят клизма, но в болницата, в която родих и дума не обелиха за клизма и си замълчах. Не съм имала проблем, отидох то тоалетна на втория ден след секциото. Лекарите казаха, че е добре да се отиде на 2-3 ден. Но се чудя на тези, на които им е правена клизма, какво има да изхождат, при положение, че заради упойката е бил празен и стомаха????? Иначе ако е необходимо за секцио, може да се даде очистително, както за други операции, въпреки, че на мен и апендисит са ми вадили, без хапчета и клизми.
Иначе в от българските градове знам, че в Айтос не се прави.

# 10
  • Мнения: 2 489
Аз не мога да разбера - какво да се изпусне и какъв гаф да стане, след като е направена клизма?

# 11
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
На мен ми правиха и ми беше страшно неприятно.Само не разбрах защо я правят и на секциото? Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 46 437
Цитат на: sunny_zt
Аз не мога да разбера - какво да се изпусне и какъв гаф да стане, след като е направена клизма?


Дори след клизма не всичко е изчистено, но за сметка на това имаш силни позиви за ходенене до тоалетна.

# 13
  • Мнения: 2 489
Цитат на: nikol78
Цитат на: sunny_zt
Аз не мога да разбера - какво да се изпусне и какъв гаф да стане, след като е направена клизма?


Дори след клизма не всичко е изчистено, но за сметка на това имаш силни позиви за ходенене до тоалетна.


Правили са ми 3 пъти клизма преди операции. Може би не са ви обяснили точно какво да правите, но при мен нямаше това, което описваш.
Не си представям да ме напъне веднага след операцията, още по-малко да ти дадат някаква подлога.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 123
за клизма съм при нормално раждане - не знаех че се практикува и при раждащите секцио.
Спомням си една позната, която при второто си раждане не е имала време за клизма и точно когато лекарят е бил с глава между краката и` при напъните, тя се е изпуснала и се е чувствала меко казано неудобно.

Общи условия

Активация на акаунт