Да я уча ли на залъгалка и как да пие от шише

  • 1 000
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 092
Мили мами ако темата е обсъждана и аз не съм се ориентирала правилно с търсачката много моля за извинение Confused
Ситуацията е следната при нас - дъщеря ми е на 5 м и 1  седмица и до сега не е използвала шише за нищо на света.Сама го отказа когато и  предложих изцедена кърма -беше на около 2 месеца.Повторих опита и го потретих , но детето пищеше и искаше цица , така че се отказах и изхвърлих на няколко пъти излишната вече кърма -около 300 мл.Цедях се , защото гърдите ми се препълваха.
Сега ми се налага да я оставя за 3-4 часа на майка ми да я гледа , спешно е но не мога защото не умее да пие от шише. SadДа и купя ли нов  биберон или пък пластмасов накрайник мек на Авент..малка ли е за него  newsm78
Залъгалка също не ползва.Нощем постоянно търси цица и спя на паузи от 30 или 15 минути.Какво да правя и за това.Баща и е категоричен че ако започна сега да и давам залъгалка ще сгреша , защото до сега съм "устискала" но нали той не става нощем Mr. Green
Въпроса ми е към "препатилите" мами-как да постъпя. Sad
Благодаря предварително за всички отговори.
И извинете за дългия пост Hug

# 1
Здравей!

Моят малък син е на 7 месеца сега и имаме същия проблем - не иска да пие млякото от шише. От опит разбрах, че е безсмислено да тормозя детето със шише и затова ако се налага да отсъствам, майка ми го храни с изцедената кърма с ... лъжичка. Може да ти звучи абсурдно, но при нас действа. Имаме удобно шезлонгче за тази цел, т.е. детето е полуполегнало, защото все пак кърмата е течност и трудно се дава, и с лъжичката (по-дълбочка) детето изяжда 70-100 грама.
За накрайник нищо не мога да ти кажа, понеже не съм пробвала, но според мен бебето ще го плюе със същия успех, както и биберона на шишето.

По другия ти въпрос- моят хубавец също не иска залъгалка, а и според мен вече е късно да се учат тепърва. Който не се е научил през първите три-четири месеца (когато са коликите), няма и да се научи, дори и и да искаме. А и е безсмислено на тази възраст. И Бобо виси по цяла нощ на цицката, но съм се примирила, че явно до годинка ще е все така, т.е. докато прояде по-сериозните храни.

Дано съм ти била полезна.

# 2
  • София
  • Мнения: 630
И аз се опитвах няколко пъти да предложа кърма с шише, но се оказа, че бебка не иска. Когато ми се налагаше да отсъствам, таткото я хранше с лъжичка.
Явно залъгалката се приема различно от повечето кърмени бебета (или по-скоро не се приема  Laughing ). Бебка ползва залъгалка за заспиване когато не я приспивам аз (само тогава). Нощно време не върши никаква работа  и изобщо не заменя честото сукане. Аз затова и си взех малката на спалнята до мен. Но пък твоето бебче е на 5 месеца и е в такъв период и скоро нещата ще се регулират. Не искам да твърдя, че ще спре да суче през нощта, но може би ще го прави на по-големи интервали.

# 3
  • Мнения: 750
Ако се налага да те няма за 3-4 часа през деня, остави я на майка си без шишета и залъгалки. Остави й някаква гризалка или любима играчка. За толкова време ще поогладнее, но може да те изчака и да се накърмите гушнати. Не започвай с шишетата. Няма смисъл. Казвам го и от опит. Ще си мислиш как се чувства без теб, да, но ще те очаква трепетно, а ще очаква и цицата Grinning

# 4
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
За залъгалката не мога да те посъветвам нищо, защото и ние не ползваме. След като купих 3 модела и то без никакъв успех, се отказах от идеята да и давам залъгалка. Ние имаме същият проблем със шишето. Не пие нието кърма, нито вода, нито каквото и да било от шише Crazy Беше ми голям проблем като се налагаше на 2-3 пъти да пътувам, ама добре че с братовчедката на мъжа ми родихме по едно и също време, та тя спасяваше положението, за което съм и адски благодарна  bouquet Не искам да те плаша, но след като пуснах подобна тема във форума установих, че сме изпуснали срока за научаване с шише, който бил към 7-8 седмица Sad

# 5
  • Мнения: 3 092
Ако се налага да те няма за 3-4 часа през деня, остави я на майка си без шишета и залъгалки. Остави й някаква гризалка или любима играчка. За толкова време ще поогладнее, но може да те изчака и да се накърмите гушнати. Не започвай с шишетата. Няма смисъл. Казвам го и от опит. Ще си мислиш как се чувства без теб, да, но ще те очаква трепетно, а ще очаква и цицата Grinning
проблема е че тя суче през около 2 часа и няма да издържи никак. Cry
Не искам да те плаша, но след като пуснах подобна тема във форума установих, че сме изпуснали срока за научаване с шише, който бил към 7-8 седмица Sad
защо незнаех преди -та тя точно тогава ми го отказа и сега няма изход...

# 6
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
В някой страни /аз, че предполагам поради липса на шишета и биберони/ децата се учат да пият с лъжичка и чашка още от 1-3 месеца.

Това го прочетох когато детко беше на 3мес. И веднага купих детсла чаша за приучаване с възвратен клапан и след някой месец започнахме да се учим.
На 6 вече се справяше добре с чаша ако се помага. А от такава неразливаща чаша за деца без проблем.
Всичко е въпрос на търпение и методична игра докато се научи полечка.
Това е нещо ново и интересно и ако подходиш правилно ще стане бързо.
Успех!

# 7
  • Мнения: 566
Може да пробваш с тренинг чаша, ние имаме този проблем, не иска да пие водичка от шише и взех чаша, намерих само с 1 отвор и не пуска много вода, и не се задавя.

# 8
  • Мнения: 3 521
Няма да се научи да пие с шише на таzи въzраст, но спокойно можеш да даваш с лъжичка или чашка. Малко е трудоемко, но няма как.
За биберона немога да помогна, ние си го джвакаме от ранна въzраст, но пак си се буди нощем zа папо Whistling.

# 9
  • Мнения: 601
Същата работа е и при нас-не иска залъгалка и не пие от шише,
     използвам лъжичка било то кърма или нещо друго,
     вода му давам от чашка и се научи да преглъща добре  Wink

# 10
  • Мнения: 6 461
Същата работа е и при нас-не иска залъгалка и не пие от шише,
     използвам лъжичка било то кърма или нещо друго,
     вода му давам от чашка и се научи да преглъща добре  Wink

Ние бяхме така. Peace

# 11
  • Мнения: 995
Нека майка ти и дава кърмата с лъжичка, а за залъгалката те съветвам да не даваш.Щом си е свикнало без нея няма смисъл да му налагаш един не толкова полезен навик. Не си единствената, която става по n-пъти нощем, така е Peace

# 12
  • Мнения: 3 092
Днес реших да опитам да и дам изцедена кърма от лъжичка.Изяде така около 100 мл .Става бавно и е много цапащо Wink но става.С повече тренировки и постоянство от моя страна може и да я науча за около седмица точно толкова време имам и да се справим някак си. Peace
tedito ти от кога даваш чашка .Видях че сте по-големи от нас .
благодаря на всички за отговорите. Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 1 030
Залъгалка започна да смуче като стана на 2 месеца. Дотогава #Crazyбях се побъркала, нон-стоп приспиване на гърда, нямах минутка свободно време. З
ЗА залъгалката съм, сега сама си заспива с нея, въобще - голямо улеснение е за мен!
Да пие от шише пробвах като стана на 5 месеца - първите 2-3 пъти беше трудно, плачеше, дърпаше се, но после прие биберона много добре. Аз тръгнах на работа, сега се изцеждам и 2 пъти на ден пие кърма от шише. Доволна съм. Използвам Авентския биберон с 1 дупка за новородено, за да не се отбие.

# 14
  • София
  • Мнения: 12 223
  Ох и моите не искат залъгалки и въпреки че първия месец често бяха на шише с изцедена кърма сега като опитах изобщо не искат. А ще ми се наложи все някой път да ги оставя да ги гледат и другите варианти ми се струват доста труднички. Ще следя с интерес темата и ще взема да пробвам и аз метода с чашка или лъжичка  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт