Нов препарат за спешна контрацепция - моля, посочете името му

  • 15 907
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
Здравейте обръщам се към Вас преди да отида на гинеколог, защото преди 3 седмици ми се наложи да взема ESCAPELLE след една седмица получих леко кървене , помислих , че е нормална реакция на организма, но тава вече продължава почти 10 дена искам да ми  кажете дали е нормално? До сега не ми се е налагало да ползвам такива средства за първи път пия от тях и мног ще се радвам , ако някой ми даде някакъв съвет.

# 16
 offff i az pih escapelle i ot v4era po4nah da kurvia a tova e 5 dni sle priemaneto mu... dano ne mi e 10 dena ...mislia da posetia ginekolog a tva za izvunmato4nata bremennost dosta me stresira...

# 17
Zdravei iskam da ti kaja , 4e tova e normalno , za6toto az po4ti cql mesec bqh v takova polojenie - leko kyrvene , no ne vseki den, normalizira mi se kogato doide datata na cikylyt mi sled kato mi svyr6i nqmah problem  s kyrveneto, taka i ne otidoh na ginekolog, no se konsyltirah s mnogo hora i te mi kazaha , 4e tova e normalno , taka  4e sama si preceni.Uspeh!

# 18
t.k postinor duo i escapelle sa edni i sa6ti produkti,bih iskala da popitam za edin mn nepriqten strani4en efekt-ot postinora napalnqh i trudno gi svalih kilogramite,bi li moglo taka da se slu4i i s escapelle-to?i kakva to4no e pri4inata za tova napulnqvane,kak moje da se predotvrati?

# 19
  • София
  • Мнения: 13 200
Моля, пишете на кирилица!!!! Ако не е кирилизран компютъра ползвайте Кредор!

# 20
  • Мнения: 455
да това е!

# 21
Здравейте!Пих ескапеле на 10.12.2007 и след шест дни започнах да кървя.Днес ми е първият ден,откакто прокървих и не знам това нормално ли е и дали не е странична реакция от хапчето?Също корема адски ме боли,поддут е също както при мензес,дори преди да ми прокърви ми се ядеше повече и гърдите ми се поддуха също.Много е рано,за да ми дойде сега,тъй като минаха две седмици,отккато ми свърши.Някой имал ли е такъв проблем като моя?

# 22
  • Мнения: 1 938
    Това е хормонална бомба. Кървенето е предизвикано точно от хапчето.  Peace
    Посетете гинеколога си!  Hug

# 23
здравейте!прерових целия сайт за тази тема...и не само форумите тук...чета цяла нощ!гафът стана снощи към 22 ч,дилемата е да пия ли тези хапчета или не?и дилемата се дължи на това,че нямам редовен цикъл.за пръв път ми дойде на 17 год чак,казаха ме е просто ген.дойде ми март,после април...после чак септември и последния път,който се сети да се вясне беше януари месец.януари  началото на цикъла ми беше на 06.01,някъде на 13.01 ми свърши.по мой изчисления трябва била да съм в овулация към 20ти....е добре,но как да знам при положение,че нямам редовен цикъл ?!?!моля ви!СПЕШНО Е!не съм сигурна,че ако ида на лекър и цял ден вися из коридорите на болницата ще ми помогнат...вече говорих с майка ми...паникьоса се повече от мен ?!?! Sad  Praynig  Tired

# 24
zdraveite .. pritesnqvam se...t1i kato..napravihme go s moq priqtel sled koeto....na dr den poradi pri4ini trqbva6e da piq "escapele",no nqkolko 4asa sled tova pih alkohol t1i kato farmaceftkata mi kaza 4e tova ne e ot zna4enie , no az da isi popitam...dali e stanalo i se e povredilo ne6to ot alkohola i e namalilo deistvieto mu...na 5tiq den sled kato pih hap4eto mi doide be6e rozovo...i kafenikavo r1jdivo imah i s1sireci...dr problem e 4e 10 dni sled tazi menstruaciq mi doide dr menstruaciq  ....upla6ena s1m dali ne e stanalo ne6to s men molq pomognete ....Blagodarq predvaritelno   #Crazy

# 25
Zdraveite.Na men sushto se naloji da piq escapelle,zashtoto prezervativa se skusa.Beshe Vitalis,koito pozlvah za pruv put.Na 6 den sled izpivaneto na hapcheto prokurvih za okolo 5 dni.Ne beshe obilno,no qichnicite i guridte me nabolqvat i ne e priqrno.Yseshtam,che tiq hormoni sa neshto chujdo za organizma mi,no.... Nadqvam se,che menstruaciqta posle shte mi se normalizira.Ot vsichko procheteno po temata za escapelle iz saitovete ostavam s vcpehatlenie,che deistva dosta razlichno pri vsqka jena,taka che ne znam kak i koga shte se normalizirat neshtata pri men.
Pojelavam vi uspeh momicheta i nai-veche da ne vi se nalaga da piete takova hapche!

# 26
И аз не зн какво да правя Sad Не съм пила хапчето обаче, а вече е 3-4 ден и се чудя дали да го купувам. Преди съм пила постинор, но нямах проблеми с организма. Правихме втори път без презерватив, без никакъв интервал и т.н. и съм уплашена каква ли е вероятността за забременяване? Sad

# 27
  • Мнения: 838
Това с извънматочната бременност, която предизвиква Ескапелето и Постинора - вярно ли е? И за какъв период от време след спиране на приема води до такъв резултат?

# 28
аз пих norlevo, което предполагам има същия ефект, тъй като съдържа същата активна съставка
взех хапчето около 36 часа след секс.. след около седмица се появи леко кървене за около 3-4 дни, което от прочетено до сега съдя, че е нормално.
въпросът ми е кога да очаквам да ми дойде отново? да кажем 4 седмици от последният път, когато ми дойде, 4 седмици, след като съм пила хапчето, или 4 седмици след кървенето?
благодаря!

# 29
И аз имам същите въпроси свързани с norlevo и по-точно с това кога да очаквам да ми дойде. И при мен имаше кървене 3-4 дни след като изпих хапчето, което взех 10 часа след гафа. Ако някой може да отговори ще съм много благодарна.

Общи условия

Активация на акаунт