Бисквитен въпрос?

  • 6 646
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofiа
  • Мнения: 3 239
Цитат на: Iva_D
Имам някакъв спомен за алергии или кожни проблеми при вас, или греша?

Ей, ама ти си много паметлива   Hands Clap
Ние имаме атопичен дерматит. Мустаков каза, че най-вероятно е контактна алергия - не приличало на хранителна и няма причина да го ограничавам.
Аз за всеки случай го захранвам много внимателно. За сега яде само подбрани заленчуци и плодове, а от скоро мъничко жълтък и глутен. Тези дни ще му правя овесени ядки за пръв път.
Понеже проявява интерес към яденето с ръце ми се искаше да давам неща, които да може да гризе. Сега само Царевин давам.

# 16
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Valery
Здравейте мили мами  Grinning  Искам да ви питам от кога започнахте да давате на бебчивците бисквити? Моя хубавец е на 9 и половина и много ми се иска да му давам вече да си гризка, а и попара да му правя с адап. мляко.
Преди време се бях засилила да взимам едни диетични ревю, но като прочетох, че съдържат яйца, мляко и т.н. се отказах.
Вие какви купувата за децата си и от кога започнахте да давате бисквитки?

Можеш спокойно да даваш вече бисквити.
Аз давам обикновени на Житен дар/тези без масло/ и диетични Ревю - зелена опаковка. В тях няма мляко и яйца гарантирано.

# 17
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Valery
Хъм, ей сега ще скокна до този Лечител да видя какви бисквити имат.
Аз иначе се чудех между Ревю, Обикновенни бисквити или пък детцките Закуска  Thinking

Детските Закуска са с мляко.

# 18
  • Sofiа
  • Мнения: 3 239
Цитат на: cheta
Аз давам обикновени на Житен дар/тези без масло/ и диетични Ревю - зелена опаковка. В тях няма мляко и яйца гарантирано.

Благодаря ти Чета.
Ми аз точно някакво диетично ревю уж гледаж и видях, че има тези неща. Уф, къде ли съм спала пак  Embarassed

# 19
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Valery
Цитат на: cheta
Аз давам обикновени на Житен дар/тези без масло/ и диетични Ревю - зелена опаковка. В тях няма мляко и яйца гарантирано.

Благодаря ти Чета.
Ми аз точно някакво диетично ревю уж гледаж и видях, че има тези неща. Уф, къде ли съм спала пак  Embarassed

Не знам какво си гледала  Simple Smile
Аз взимам в зелената опаковка.
Ето ти дословно съдържанието им:
пшенично брашно, овесени ядки, брашно "Негро", /шротово брашни, брашно "Грахам", малцово брашно, подобрител/, захар, растително хидрирано масло, сол, набухвател/натриев бикарбонат Е500/, лимонена к-на Е330, аромат - млечен карамел.
Аромата се казва "млечен карамел, не е с мляко  Simple Smile

# 20
  • Sofiа
  • Мнения: 3 239
Леле, страшна си. Ами кой знае и аз какво съм чела - не помня какъв цвят бяха. Обаче бяха на диетичния щанд - явно нещо друго им е било диетичното  Grinning

# 21
  • Мнения: 4 358
И аз давам от зелените Ревю, с овесените ядки.
Давам и от сините, но в момента нямам и не мога да ти препиша съдържанието.
От обикновени бисквити Оги се беше задавил много лошо и дълго време му ги правех само с кисело и адаптирано мляко.
Мисля, че вече можеш да даваш бисквити, само чети хубаво съдържанието.

# 22
  • Мнения: 2 000
Бисквити давам на Митко, откакто стана на 8-9 месеца. Купувам "Закуска". Давам му ги да ги хруска, а за следобедна закуска му давам мляко с бисквита.

# 23
  • Sofiа
  • Мнения: 3 239
Момичета, купих на Бобо от зеленото Ревю и ги хруска с голям кеф.
И на мама и харесват, също  Laughing

# 24
  • Мнения: 1 517
Аз пък давам от тези на Плазмон. Срам  Embarassed , ама даже не знам какво съдържат, защото те са много пликчета в една голяма кутия и аз вземам само по едно пликче с по 20 бисквитки вътре (на него нищо не пише). Иначе май са по-скъпи от тези, за които говорите вие.
А започнах да ги давам може би преди месец-два, забравих вече.

# 25
  • Мнения: 3 927
Цитат на: Valery
Момичета, купих на Бобо от зеленото Ревю и ги хруска с голям кеф.
И на мама и харесват, също  Laughing


в неделя ходих на покупки и взех и аз от бисквитите на Победа:

1. синя опаковка - със заместител на захарта съдържа: пшеничено брашно, растително хидрогенирано масло, подсладител малтитол е965, сухо мляко, сушен яйчен меланж, сол, набухватели натриев бикарбонат е500 и амониев бикарбонат е503, аромат лимон.

2. зелена опаковка - горе Чета е писала Simple Smile

3. бежова опаковка - само с растителни продукти: пшеничено брашно, растително хидрогенирано масло, захар, глюкоза, сол, набухватели натриев бикарбонат е500 и амониев бикарбонат е503, аромат ванилия.

просто да знаете........

# 26
  • Sofiа
  • Мнения: 3 239
Тане, като ги опитате 3те вида кажете кои най-ви харесват.
То всъщност аз от синята не бих дала за сега, че ме притесняват тези яйчни неща и сухото мляко, но бежовите не звучат зле.

# 27
  • Мнения: 3 927
OK
още не съм ги опитала всички, зелените ги знам отпреди, но ще докладвам. иначе и аз няма да давам от сините, взех ги за проба....

а купих и тези още:
1. диетични, унгарски са. казват се CUKOR STOP - найлонова опаковка с голям червен знак стоп! съдържат: пшенично брашно, пшенични трици 7%, пшеничен зародиш 3%, растителни мазнини, набухватели е500, е503, сол, емулгатор е322, изкуствени ароматизатори, антиоксиданти е334, е224....

2. HOGARENAS - аржентински
пшенично брашно, хидрогенирано раст. масло, овес, пшеница, мая, пшенични трици, царевичен сироп, малцов екстракт, сол, набухватели:сода бикарбонат, амониев бикарбонат, монокалциум фосфат

изобщо запасих се с разнообразие за зверчето Wink

# 28
  • Sofiа
  • Мнения: 3 239
Леле ти си направила бисквитено царство. Кажете после кои са ви любими.

# 29
  • Мнения: 1 428
Ние сме на бисквити Закуска.Теди много ги обича.Сутрин и правя попара с 2 сухара,1-2 бисквитки,сирене и вода.Някой път и вечер слагам в млякото по 1-2 бисквитки.

Общи условия

Активация на акаунт