Бисквитен въпрос?

  • 6 649
  • 44
  •   1
Отговори
  • Sofiа
  • Мнения: 3 240
Здравейте мили мами  Grinning  Искам да ви питам от кога започнахте да давате на бебчивците бисквити? Моя хубавец е на 9 и половина и много ми се иска да му давам вече да си гризка, а и попара да му правя с адап. мляко.
Преди време се бях засилила да взимам едни диетични ревю, но като прочетох, че съдържат яйца, мляко и т.н. се отказах.
Вие какви купувата за децата си и от кога започнахте да давате бисквитки?

# 1
  • Мнения: 3 927
Аз дадох средно твърда бисквита малко след навършени 9 месеца. Няколко дни ги ръфеше и хвърляше по земята, после почна да отхапва (а вече гризеше Трохо много умело), но се задави яко и ги спрях. От два дни давам пак смело, окуражена от съветите, които ми дадоха firebird и  Ellypr в моята тема за дъвкането и то се получава все по-добре Simple Smile .....

Засега давам от бисквитите, които продават в магазин Лечител, от по-обикновените, че има някакви със стафиди и ядки....Виждала съм и диетични бисквити с що-годе добро съдържание, т.е. без яйца, но повечето имат разни консерванти, маргарини и подобни.

# 2
  • Мнения: 4 414
да гризка - от вчера:) много ме беше страх да не се задави, но тя си изгризка 1/2 обикновена бисквита без проблем/пу-пу/.
опитвам да и давам попара с бисквити от 1 месец, но нямаме особен успех. в началото си хапваше...сега изобщо не я ще:(
за обикновените бисквити "Житен дар" става дума...обаче много са сладки според мен и затова ще ги сменя с някакви други...приемам предложения:)

# 3
  • Sofiа
  • Мнения: 3 240
Хъм, ей сега ще скокна до този Лечител да видя какви бисквити имат.
Аз иначе се чудех между Ревю, Обикновенни бисквити или пък детските Закуска  Thinking

# 4
  • София
  • Мнения: 2 249
Цитат на: Taneto
Аз дадох средно твърда бисквита малко след навършени 9 месеца. Няколко дни ги ръфеше и хвърляше по земята, после почна да отхапва (а вече гризеше Трохо много умело), но се задави яко и ги спрях. От два дни давам пак смело, окуражена от съветите, които ми дадоха firebird и  Ellypr в моята тема за дъвкането и то се получава все по-добре Simple Smile .....

Засега давам от бисквитите, които продават в магазин Лечител, от по-обикновените, че има някакви със стафиди и ядки....Виждала съм и диетични бисквити с що-годе добро съдържание, т.е. без яйца, но повечето имат разни консерванти, маргарини и подобни.


С риск да ти досадя Embarassed , да ти каже, че и между тях има с частично хидрогенирано масло (Мария Лихера без захар), а иначе Тоста Фибра и Мария Интеграл са с об. растително масло. С други думи, чети им етикетите;)

# 5
  • Мнения: 3 927
Мария интеграл съм си избрала Simple Smile


Цитат
С риск да ти досадя


как го измисли?! ти си извор на "пълноценна" здравословна информация!!!

# 6
  • Sofiа
  • Мнения: 3 240
Цитат на: Iva_D
С риск да ти досадя Embarassed , да ти каже, че и между тях има с частично хидрогенирано масло (Мария Лихера без захар), а иначе Тоста Фибра и Мария Интеграл са с об. растително масло. С други думи, чети им етикетите;)

ъъъъъъъ  Thinking  нещо не разбрах  Confused

# 7
  • София
  • Мнения: 2 249
Цитат на: agneshka
...приемам предложения:)

Тоста Фибра и Мария Интеграл на "Лечител". Много хубави са и Еквалибрия, но са ми малко скъпи и не ги купувам редовно. Изобщо имат много добри бисквити (пълнозърнести с овесено, пшенично и др.брашна, плодови фибри, разни зърна, масла), но честно казано не са ми по джоба за ежедневна употреба;)

# 8
  • София
  • Мнения: 2 249
Цитат на: Valery
Цитат на: Iva_D
С риск да ти досадя Embarassed , да ти каже, че и между тях има с частично хидрогенирано масло (Мария Лихера без захар), а иначе Тоста Фибра и Мария Интеграл са с об. растително масло. С други думи, чети им етикетите;)

ъъъъъъъ  Thinking  нещо не разбрах  Confused

Говорехме с Тането за хидрогенираното масло в друг форум.

# 9
  • Мнения: 6 243
От тази седмица - давала съм два пъти попара със смлени бисквити, поляти с кърма (по-скоро е каша), като следобедно хранене. Взех от диетичния магазин някакви български "Ръжени бисквити" без яйца и с много малко захар. Не й давам да ги дъвче, защото са много ронливи и се чупят големи парчета, но във варианта "каша" й харесват и внасят известно разнообразие.

Бисквитите не са лоши, за което съдя от това, че батко й ги вече ги изяде.

# 10
  • Sofiа
  • Мнения: 3 240
мда, ама никой не ми каза мога ли давам тези бисквити вече  Confused

# 11
  • Мнения: 3 927
ами ти питаш какви даваме и от кога, а не дали можеш вече Wink

# 12
  • Sofiа
  • Мнения: 3 240
Цитат на: Taneto
ами ти питаш какви даваме и от кога, а не дали можеш вече Wink

Уффф, вярно тъй съм питала  Embarassed

# 13
  • София
  • Мнения: 2 249
Цитат на: Valery
мда, ама никой не ми каза мога ли давам тези бисквити вече  Confused


Имам някакъв спомен за алергии или кожни проблеми при вас, или греша?
Разгледай бисквитите на Лечител, но им прочети етикетите. Не мога да си спомня имаха ли яйца или не. Може специално да попиташ да ти покажат диетичните им бисквити без глутен и обърни внимание на съставките им на етикета. Ако сте със склонност към алергии, по-добре още не давай бисквити с мляко и яйца. Друг вариант е да си направиш диетични сама.

# 14
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Можеш да даваш бисквити. Не помня то4но, но мисля, 4е запо4нах да давам обикновени бисквити в на4алото, а после други видове. Попарата я правех със сухари гръцки и разли4ни видове 4ай, много по-късно към годинка я правех с бисквити и мляко.

Общи условия

Активация на акаунт