Запалени по плетенето-2

  • 137 245
  • 297
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 406
Добре дошли в новата тема!

# 1
  • Мнения: 2 924
да ви е честита новата тема
В предната видях ,че има интерес за плетене на кукленски дрешки. Оказа се ,че имам нещо по темата:)
 


# 2
  • Мнения: 3 550
Радвам се, че съм била полезна. Много сложно ми се вижда това на 1-та кука. Учех се виртуално да плета на кутийки и ми се стори голяма бъркотия. Дано като хвана кълбото и куката да е по-лесно. Пък и малкият трябва да мирува. Намислила съм да плета нещичко на наши близки момиченца. за сина ми май няма да стане. Някой хрумва ли му нещо мъжко, изплетено на 1 кука?  Joy

# 3
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Приемате ли нови в клуба?
Изтеглих книжката  - моята любима кукла, но с каква програма да я отворя?

# 4
  • София
  • Мнения: 361
Хипатия нещо и аз не я отварям Embarassed от къде мога да си изтегля програмката  Praynig

# 5
# 6
  • София
  • Мнения: 3 816
Записвам се за новата темичка. Peace

# 7
  • Мнения: 641
Честита нова тема!
Запис Grinning.

# 8
  • Мнения: 9 900
да си продължа въпроса от миналата тема - ами опъвам конеца. Но не гладя. Винаги ли гладите изплетеното, преди да зашиете частите?

и още един въпрос - изплитате ли ли раменете полегато, или ги завършвате равно, наведнъж изплитате всички бримки?

# 9
  • София
  • Мнения: 167
Steisi, на 1 кука съм виждала изплетени чудни неща... и за момчета може, просто плетките стават мнооооого красиви (гледах една квартална баба какви чудеса е сътворила на внука си). Аз още не съм овладяла майсторлъците, но се надявам в близките месеци да се понауча.
Тити, ами аз не гладя... май никога не съм гладила преди да зашия. Раменете ги завършвам равно, замислям се дали да не започна да ги скосявам.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 6 273
И аз се записвам
тити, от баба ми,която е майсторка на плетките,знам,че така се процедира -глади се с навлажнена кърпа и после се шие,а за кройките ,мисля,че колкото по-прецизна е една кройка по-добре стои,но лично аз т.к. нямам много опит си избирам по-лесните - без скосяване на рамене и свивки за ръкави Embarassed

# 11
  • Мнения: 498
Търся темата, търся, а тя в подфорум била.

Steisi и аз имам момче и чудех какво на една кука може та реших ръкавици например. Това е нещо, което трудно се постига на игли, т.е. става на 5 игли (ръкавици с пръсти), а би било сравнително лесно да се "извърти" на 1 кука.

# 12
  • Мнения: 4 406
всичко може да се плетена една кука за момче - стига да не е розово  Laughing Laughing
сега плета шапка ( от сайта в предната тема- шапката с влакчето) и мисля цяло зимно палто после, дано го завърша преди да е дошла пролетта Embarassed

# 13
  • Мнения: 3 550
Да, наистина, стига да не е розово.................
А съм още на светлинни години от ръкавиците, ми се струва. Аз си мислех за шал, като за начало.
Тити, аз гладя, но след като зашия. Раменете ги завършвам в един ред. Отдавна не съм попадала на кройки със скосяване.

# 14
  • Мнения: 491
И аз да се запиша.
Boomerang, и аз плета шапката с влакчето. Почти съм готова, на последните колела съм. Надявам се утре да я покажа. Че после започвам на племенниците шапки.

Общи условия

Активация на акаунт