Спирала след аборт

  • 4 856
  • 8
  •   1
Отговори
Здравейте. Преди един месец ми се наложи да направя аборт с местна упойка. Веднага след процедурата поисках да ми се сложи спирала. Докторът  каза, че това е възможно и го направи. Скоро, обаче прочетох, че спирала се слага пет седмици след аборт или раждане. Някой може ли да ми каже дали съм в беда.

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Принципно е добре след аборт да минат поне 1-2 цикъла, за да се нормализира маточната лигавица.
Самата спирала също видоизменя последната, така че дай време на тъканта да се възстанови и тогава си слагай спирала.
Или вече си си сложила...? Нещо не те разбрах?!  Rolling Eyes

# 2
Да, сложиха ми я веднага след процедурата по аборта.

# 3
  • Мнения: 189
И аз знам, че е по-добре да мине малко време. Още повече, спиралата се слага в последните 2-3 "мръсни дни", т.е. преди да ти е свършило. Затова много ме учудва как са могли да ти я сложат веднага след процедурата по аборта. Дано всичко е ОК и няма проблеми, все пак доктор ти я слагал

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
, все пак доктор ти я слагал

който трябва пак да си погледне, има ли аджеба тапия за такъв или не?!

Матката е уголемена и с променена структура... как така веднага след аборта ще ти сложи спирала?!
Ох, страхотия.  ooooh!
А поне АБ изписа ли ти? А метаргин?

# 5
  • Мнения: 22
На мен ми сложиха по време на  първия мензис след аборта!Но не се притеснявай щом лекаря е преценил, че може веднага сигурно наистина може!Щото аз като правих аборт чух и други жени да си говорят,че ще им слагат спирала веднага след аборта!Стискам палци всичко да е ок! Peace

# 6
Нищо не са ми предписали. Този доктор ще го сменм.
Цикълът ми е ужасно продължителен и обилен. Това няма да го изтърпя. Казват, че след третия месец след слагането на спиралата нещата се нормализирали. Трябва да чакам още два цикъла и ако не се регулират нещата  да я махам.
Мисля си за "Мирена". Но казват, че и тя трудно се приема от организма. 35лв. /цената на обикноменната/ става да хвърлиш в кошчето, но 300 лв е вече гадничко.

# 7
  • Мнения: 189
АБ май е задължителен, за да не направиш някоя инфекция. Добре, че си ок и нищо такова не е станало. Но май наистина по-добре си сменяй доктора - според мен се е държал доста безотговорно.
А цикъла мен ме предупредиха, че става по-дълъг и по-обилен след слагането на спирала и това е един от недостатъците й.  Явно трябва да стискаш зъби и да свикваш. Успех!

# 8
Благодаря на всички за вниманието.

Общи условия

Активация на акаунт