Златна есен ми радва очите, ЮНСКО бебе ми пълни мечтите!

  • 16 892
  • 284
  •   2
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Добре дошли, svetli и Lioness! Успешна и лека бременност ви желая!   bouquet

# 16
  • Мнения: 21
Поздрави и от мен за новите попълнения!
Незнам вие как сте ,но при мен гаденето се възобнови от вчера вечерта - цяла нощ не съм спала  Shocked Ама това не пречи да си хапвам и пак да ми се гади - само готвено не мога да ям, че само като го видя-пфу ужас.
Аз също съм на опашката за магазини за бременни. В момента ходя с един панталон, който нося като понапълнея малко, но копчетата ми опират на коремчето и нещо не мога въздух да си взема.
Момичета какво ще кажете за спортуването? Мога ли да карам велоергометър? Неусетно взех да си качвам килца и това ме притеснява-ама все ми се ядат солено,кисело и нищо здравословно Thinking

# 17
  • Мнения: 377
Здравейте, бъдещи и настоящи майчета, аз съм още едно ново попълнение.
Казвам се Красимира, от Варна съм. Това ми е втора бременност. На 26 год. съм, а терминът ми е на 14 юни.
Много се радвам за всички бременеещи мами и им пожелавам лека бременност.

# 18
  • Мнения: 479
Ехееее, колко много сте изписали от снощи  smile3501
Първо добре дошли на трите нови мами!  smile3525 Дано всичко е наред при вас!    bouquet

За подуването на корема - и аз го имам и някой път направо си усещам как червата ми се движат  smile3532 Не е истина! 
За фолиевата киселина - нина, тя е задължителна  newsm10 Трябвало е по - рано да ти я изпише... Аз лично пия 1 дневно, мисля, че това е нормалната доза. Хубавото при нея е, че не може да стане предозиране, защото тя се изхвърля с урината
нора, и на мен готвеното почти не ми понася. Повече наблягам на сухи храни, но примерно спагетите ми се отразяват много добре  smile3521
Ами това е засега от мен.. Много ми се иска да си имам ехограф у нас и всеки ден да си го гледам...   love001

Приятен ден на всички!  newsm51

# 19
  • Варна
  • Мнения: 3 881
Еличко, и мен много ме влекат макаронените работи  Flutter

А за ехографа,  hahaha моят мъж все същото повтаря - да сме си купели един за вкъщи. Той още не е виждал бебо (сам не искаше да идва) и явно вече ми завижда  Mr. Green Другата седмица се надявам да се гледаме тримата в кабинета на ЖК.

Вие кога ще се записвате на ЖК? И ако сте ходили, разкажете как минава.

# 20
  • Мнения: 479
Еличко, и мен много ме влекат макаронените работи  Flutter

А за ехографа,  hahaha моят мъж все същото повтаря - да сме си купели един за вкъщи. Той още не е виждал бебо (сам не искаше да идва) и явно вече ми завижда  Mr. Green Другата седмица се надявам да се гледаме тримата в кабинета на ЖК.

Вие кога ще се записвате на ЖК? И ако сте ходили, разкажете как минава.

 Mr. Green Ами аз ще ходя на ЖК при моята наблюдаваща лекарка. Първата ми е насрочена за 8.12. После ще мога да кажа Wink
А мъжът ти защо не е искал да идва? Моят винаги го мъкна с мен Wink И докторката сама го извика да види, че не било честно...После нашият си умря от кеф, но събитието наистина си заслужава!! Peace Hug  bouquet

# 21
  • Мнения: 4 125
каква е тази консултация

# 22
  • Мнения: 21
А аз ще ходя в Шейново в понеделник да ми правят картон и тогава ще ми насрочат час за преглед.Но не съм ходила на видеозон от почти месец и сигурно доста сме пораснали.Нямам търпение да го видя - сигурно ще слушаме и сърчицето- досега не съм.Дано ми дадат за по-ранна дата час Simple Smile

# 23
  • Варна
  • Мнения: 3 881
Еличко, мъжът ми не искаше да идва от страх да не урочасал работата  ooooh! Мъжка му работа  Crossing Arms Аз естествено се скъсах да го ядосвам колко много неща съм видяла и сега няма търпение да дойде 23-ти  Wink

Илиана 76, става дума за женска консултация.

# 24
  • Мнения: 4 125
с приателя ми бяхме вече два пъти на частен и видяхме бебчето
на женската консултация какво се прави
може да е глупаво но наистина не знам

# 25
  • Мнения: 479
iliana, като тръгнеш на редовен лекар, който ще ти следи бременността в някакъв момент ти се прави картон, където се записват кг, дали имаш аборти, дата на последна менструация и прочие. Мен ме теглиха и ми мериха таза. Предполагам,ч е на всяка консултация ще ни теглят, ще ни мерят коремите, ще слушаме сърдечните тонове на детето и прочие... На 8.12 като ида ще кажа как е със сигурност..  Peace  bouquet

# 26
  • Мнения: 486
добре дошли   bouquet на новите мами, лека и безпроблемна бременост.
не знам какжо е това с макаронените работи Thinking ама и мен все на там ме влече , я спагети, я макаронена салата...и както обожавах сладкото сега хич не го понасям.
За ЖК ще ходя да ме запишат на 27.11 иначе съм ходила и съм видяла човечето  Laughing , а ЖК  е следене на бременоста правчт се излследвания мерят те и някакви други неща, ама ще ми е за 1ви път и не съм много на ясно.
Още нямам проблеми с дрехите, но скоро
е започнат, замислям се да си купя данки с ниска талия, ама не мога да преценя коко време ще ми стават?
Иначе аз съм си в къщи и още не мога да преборя една хрема, знам че е глупаво но почвам да се притеснявам да не навреди нещо на бебето.като знам какви обяснения ми дадоха мианата година като направих аборт , направо ми идва от всичко да се панирам.
Знам че не трябва и непрекъснато си повтарям как този път ще си родя еднио живо и здраво бебче.като гледам доста от мамите тук са имали неуспешна брменност.Този път всичко ще е наред с всички ни .
П. За спортуването и аз имам желание но най-добре да изчакаме края на 3 месец.
Един глупав въпрос кога е края на 3 месец 12гс. или 14.гс. ?

Последна редакция: пт, 17 ное 2006, 15:15 от Zoia_Alex

# 27
  • Варна
  • Мнения: 3 881
Илиана, ето малко инфо
http://www.zachatie.org/modules.php?name=Sections&op=viewart … cle&artid=159
чети втората част, след таблицата.

Зоя, много добре разбирам страховете ти  Rolling Eyes И аз се пека на същия огън. Но трябва да вярваме и да се стараем да сме спокойни. От нас това зависи  Peace

# 28
  • Мнения: 479
Мале, мале, с тези макарони и спагети... Ще станем по 100 кила Wink Но по принцип в книгите за бременни изненадващо ги дават като полезни... newsm78 Може би и в тях има фолиева или нещо подобно.. Heart Eyes
Зоя, а ти не се притеснявай излишно. Наблягай на плодовете и зеленчуците и ще се оправиш. И аз съм нон стоп с черни мисли, но това е повече страх отколкото предчуствие Wink  Peace
След 6 месеца се надявам да се поздравим с успешно свършената работа  Hug

# 29
  • Мнения: 486
Да изтраем още няколко седмици да минат страшните 12гс. и се надявам всички да сме по-спокойни и да мислим само позитивно., а през юни да гушнем  най добрите и здрави бебета..

Общи условия

Активация на акаунт