Помооощ :(((

  • 1 728
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 419
Моля ви, помагайте!
Това дете ще ме побърка. Единствения момент в който не плаче е когато го нося на ръце. Много се съмнявам че това са колики. Защото досега не съм чувала колики да минават от разходки. А на моят синковец всичко му минава като го нося. Най-лошото е, че като заспи в ръцете ми и опитам да го оставя в леглото настава див рев.Опитах да го оставям да поплаче. Първоначално плачеше по 5 мин и заспиваше, но сега плаче по 15мин и аз не издържам и го вземам. Дайте ми съвет как да се справя

# 1
  • Мнения: 3 200
Добре дошла в отбора Simple Smile
И аз вчера пусках същата тема:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=14215

Поздрави!!!

# 2
трудно ще се справиш ако не проявиш и ти малко инат - остави го да поплаче, нищо нмяма да му стане. Е, добре е като го оставиш сам да можеш да го наблюдаваш ама така, че да не те вижда.При мен резултата беше, че сега вече заспива сам- ако има някой в стята няма да стане.И това беше докато бяхме в периода 3-5 месеца. Ние до 3 месеца имахме колики и наистина не минават от носене на ръце, ако спира да плаче когато го носиш, значи просто е свикнало така. АКо не искаш да ти се стъжни живота - просто трябва да го отучиш.. малко повече упоритост Simple Smile

# 3
  • Мнения: 3 200
Цитат на: karri
трудно ще се справиш ако не проявиш и ти малко инат - остави го да поплаче, нищо нмяма да му стане. Е, добре е като го оставиш сам да можеш да го наблюдаваш ама така, че да не те вижда.При мен резултата беше, че сега вече заспива сам- ако има някой в стята няма да стане.И това беше докато бяхме в периода 3-5 месеца. Ние до 3 месеца имахме колики и наистина не минават от носене на ръце, ако спира да плаче когато го носиш, значи просто е свикнало така. АКо не искаш да ти се стъжни живота - просто трябва да го отучиш.. малко повече упоритост Simple Smile


И аз се крия вече и я наблюдавам отдалече да не ме вижда, ходя по чорапи докато заспи абе цирк, резултата е, че още не се е отучила и си реве, докато не я взема

# 4
  • Мнения: 1 581
Оооо, и ние бяхме така, най-вероятно са колики все пак, просто се успокоява, като го друскаш и като е до мама.
Аз го слагах да легне по коремче върху моя корем и така спеше много спокойно, а и аз дремвах.
Бебчето ти е мъничко и трябва да го гушкаш. Виж моя юнак го оставям и да реве, щото направо си се лигави понякога, както в момента например  Laughing

# 5
  • София
  • Мнения: 6 522
Цитат на: evpraksia
И аз се крия вече и я наблюдавам отдалече да не ме вижда, ходя по чорапи докато заспи абе цирк, резултата е, че още не се е отучила и си реве, докато не я взема


моите ги свикнах да спят на музика и шум, обаче в събота и неделя като се събудят в 9.00 а ние искаме да се търкаляме до 11, ако на някой му се приходи до тоалетна или лази по ламината или практикува патешко ходене ( особено смешен е мъжът ми), щото като видят позната муцуна и надават боен вик  Laughing

# 6
  • Мнения: 1 704
Цитат на: evpraksia
Добре дошла в отбора Simple Smile
И аз вчера пусках същата тема:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=14215

Поздрави!!!


лелееее и нашта работа натам е тръгнала.. от 2-3 дни ми го прави тоя номер и май взе да и харесва Twisted Evil ужас  Rolling Eyes

# 7
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
И ние имахме такъв период. Аз го оставях в коли4ката. По4ти месец спа там. Преминаха му коликите и ве4е нормално спи в креват4ето си. Сложи в креват4ето му отстрани възглавници или одеалца, така 4е да стане по-тесно и уютно, може твойто беб4е да се плаши от креват4ето, той все още е много малък.

# 8
  • София
  • Мнения: 572
Според мен ,това определено са колики.Като се събудеше нощем за хранене и след това сме се разнасяли по2-3ч.Само докато усетеше .че сядам и започваше неистов рев.Много пъти ми е спяла в ръцете.Като поотшумяха ,започна да заспива като я клатех в количката,за легло изобщо не можеше да става и дума.Сега вече всичко е минало  Grinning  и си заспива сама в леглото си.Търпението му е майката  Grinning  !

# 9
  • Мнения: 64
Ние имаме проблем с кошарата.Когато я оставя в нея реве като за световно.Когато е на ръце или на спалнята или в количката се успокоява. В кошарата я оставям само ,ако е дълбоко заспала.



www.danitodeva.hit.bg

# 10
  • Мнения: 3 932
Аз го приспивах в количката с много голям успех, докато не взеха да му стърчат краката, пробвай да даваш сокче докато е в количката и да го полюшваш напред-назад или настрани(според количката).
Успех!!!

# 11
  • Мнения: 1 680
Цитат на: bibi

моите ги свикнах да спят на музика и шум, обаче в събота и неделя като се събудят в 9.00 а ние искаме да се търкаляме до 11, ако на някой му се приходи до тоалетна или лази по ламината или практикува патешко ходене ( особено смешен е мъжът ми), щото като видят позната муцуна и надават боен вик  Laughing


 rotfImbo  rotfImbo  rotfImbo

# 12
  • София
  • Мнения: 6 477
Наистина, добре дошла в отбора. Аз също бях изненадана неприятно от дребната, която докато бяхме в болницата спеше та се късаше, но като се прибрахме.........Заспиваше изключително на ръце и в мига, в който си помислех да спра да я дундуркам!!!! ooooh! и  да я оставя в кревата и писваше. Намерих му колая в столчето за кола - заспиваше там като аз го бутах с крак, а после я местех в креватчето й и се молех да не се събуди по време на тази рискована операция Praynig  Но това е до към 3 месец, после започна да заспива сама....но след време баба й я разглези и сега заспива на ръце, ама това е друга тема Flutter

# 13
  • Мнения: 1 289
Цитат
досега не съм чувала колики да минават от разходки

Минават, минават Twisted Evil Не че мога да се оплача, на щерката коликите продължиха 4 месеца, но не бяха много силни. Имаше обаче 2-3 седмици от този период, през които всяка вечер точно по часовник в 20.00 часа се почваше и само носене и гушкане помагаше. Така че мога само да ти пожелая да не продължи дълго. Успех Sign Exclamation

# 14
  • Мнения: 811
Голяма част от бебетата минават през такъв период.

И с двамцата бях категорична - спи се в леглото.
Освен на ръце бебетата се успокояват, като им се говори и/или пее.
Дзверо реве та се къса  Arrow  на ръце веднага млъква  Arrow  пак в леглото и сядам до него и му пея "Живяла е нявга ........."  Arrow  за два дни го отучих от носене  Stuck Out Tongue
Возенето в количка или пък в шезлонг също ги успокоява.
Пробвай и все нещо ще проработи.
Успех

Общи условия

Активация на акаунт