Бременност и грип!

  • 691
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 183
Здравейте момичета,вече втори ден ме мъчи грип или по точно хрема,която наистина е много неприятна.Лекувам се само с чайове,капки за нос и парацетамол.Искам да попитам дали има някакво ограничение за Парацетамола,защото аз го пия през 4 часа както е написано,но незнам дали това не е много за мен?Благодаря ви предварително и ще съм много щастлива ако дадете някой съвет за тая хрема. Simple Smile

# 1
  • Мнения: 3 499
Вземи си Осцилококцинум, то е хомеопатично.Аз лично капки за нос не съм ползвала, според мен всички са противопоказни, разрешава се само Стеримар.Истината е обаче, че само Парацетамола  ще ти помогне, но трябва да го пиеш по-рядко.Често ми се вижда да ти кажа.Докато кърмех пих Панадол рапид, нали знаеш, че е на основата на Парацетамола.Пила съм го най-най-малко през 6 часа.Внимавай с тези хапчета!Бързо оздравяване!

# 2
  • Мнения: 2 818
Повечето капрки за нос са противопоказни, парацетамол аз лично бих пила само в много краен случай с висока Т. Най-добре се консултирай с джипито си или карай на хомеопатия.

# 3
  • Мнения: 3 499
Повечето капрки за нос са противопоказни, парацетамол аз лично бих пила само в много краен случай с висока Т. Най-добре се консултирай с джипито си или карай на хомеопатия.
Да, аз за това казвам Осцилококцинум.Наистина се консултирай, особено за капките.

# 4
  • Мнения: 1 467
Да, също съм чувала, че не е хубаво капки за нос.
И аз бих прибегнала към хомеопатия.

# 5
  • Мнения: 683
Повечето капрки за нос са противопоказни, парацетамол аз лично бих пила само в много краен случай с висока Т. Най-добре се консултирай с джипито си или карай на хомеопатия.
Да, аз за това казвам Осцилококцинум.Наистина се консултирай, особено за капките.
КОНСУЛТИРАЙ СЕ! Моята лична ми се накара за всичко. което бях нагултала... Embarassed

# 6
  • Мнения: 1 183
Мерси много момичета за съветите,а относно капките тука в Чехия не са ми ги забранили,но на мен така ми е запушен носа,че не мога да дишам,а да не говорим за спането.

# 7
Rositsa 1983,аз също съм бременна и съм с гнойна ангина и въпреки това капки за носа не посмяха да ми изпишат а се лекувам с хомеопатичен сироп и ефизол. Мъка е но какво да ти кажа smile3503 smile3503 smile3503

# 8
  • София
  • Мнения: 1 043
Има едно лекарство Bioparox за пръскане в носа и гърлото, на което пише, че може да се ползва от бременни и кърмачки (съдържа локален антибиотик). На мен ми помогна при доста тежка хрема и кашлица, имах начален бронхит.

А за парацетамола знам, че най-много може по три на ден, но това не го знам от лекар, та не е ясно дали е вярно.

# 9
  • Мнения: X
Аз точно вчера бях до лекаря защото и при мен започва хрема. Каза ми, че мога да пръскам Тантум Верде в гърлото, за смучене- Прополис или Ефизол, в крайни случай за през нощта ми позволи Ксилометазолин. Аз преди време бях питала и в Шейново за капките- казаха, че няма проблем да се слагат. Разбира се, аз ще ги ползвам в краен случай, засега пръскам Стеримар- пак по предписание на личната. Желая ти бързо да се оправяш.

# 10
  • Мнения: 1 183
Аз точно вчера бях до лекаря защото и при мен започва хрема. Каза ми, че мога да пръскам Тантум Верде в гърлото, за смучене- Прополис или Ефизол, в крайни случай за през нощта ми позволи Ксилометазолин. Аз преди време бях питала и в Шейново за капките- казаха, че няма проблем да се слагат. Разбира се, аз ще ги ползвам в краен случай, засега пръскам Стеримар- пак по предписание на личната. Желая ти бързо да се оправяш.
Cvetelinka мерси много миличка,успокои ме малко за капките,аз си слагам само сутрин и вечер,защото се наплаших,че са вредни,но така или иначе съм си слагала 2 дена Ксилометазолин,надявам се скоро да ми отшуми и най-много се радвам,че не вдигнах температура,защото незнам какво щях да правя Sad

# 11
  • Мнения: X
За отпушване, можеш да ги слагаш само веднъж на ден и по 1 капка в ноздра, за да е минимално количеството. Така, хем ще можеш да дишаш през нощта, хем няма да прекаляваш с капките. Аз ще видя до къде ще я докарам с тези съвети де, щото и на мен като ми се запуши плътно носа и става страшно...
Да се оправяш бързо!

# 12
  • Мнения: 961
Аз до преди три дни го бях закъсала по същия начин. Събудих се със затапен нос и нищо не можеше да ми помогне, примирих се и до сутринта дишах през устата.
Купих си спрей за нос, който е хомеопатичен, пише си, че не е противопоказен при бременност и кърмене. Казва се "Еуфорбиум композиум" и при мен подейства за два дни. А за парацетамола повече от три на ден не е препоръчително! Чайчета, мед, лимони и витамин С, но и с него трябва да се внимава и да не се прекалява.

# 13
  • Мнения: 4 621
Можеш да пиеш хомеопатични лекарства. По време на бременността ми ми изписаха осцелококциум и ми помогна.
Стискам палци всичко да е наред Peace

Общи условия

Активация на акаунт