Къпане и уши

  • 1 626
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Майчета, искам да ви попитам нещо - винаги когато къпем нашето момиченце ме е страх да не и влезе вода в ушите. Много често са мокри или като изплакваме главичката тя се върти и е трудно да внимавам въпреки всички усилия. Има ли някаква техника/ начин, който бихте споделили? Как мога да разбера дали и е влязва водичка? Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 27 524
Не мисля, че има нужда от техника. Винаги съм къпала бебето си с потопена глава (без личицето,  разбира се) във водата, никога не е имало проблем. Излишни за упражненията за пазене на ушичките  Peace

# 2
ОК, благодаря! Аз винаги и държа главата над водата, макар че е трудно, тя много шава  Laughing

# 3
  • Мнения: 2 019
nqma da mu stane ni6to ako vleze voda

# 4
  • Мнения: 6 461
Не съм пазила ушичките на децата ,но след баня съм ги подсушавала разбира се.
Нямала съм проблеми.
Свекърва ми като се роди големия ми син му слагаше малко памук на отвора на ушичките ,но това ставаше само тогава когато го къпеше тя.

# 5
  • Мнения: 702
Слагай възглавничка за къпане под главата или я къпи на шейзлонг за баня

# 6
  • Мнения: 3 478
Ами аз ги пазех само като беше новородена. После като взе да шава стана невъзможно. Сега винаги са и под водата в коритото ама не я дразни.

# 7
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Аз също пазя ушичките,но не винаги остават сухи!След баня ги почиствам с клечки с ограничител и  всичко е ОК!

# 8
  • Мнения: 145
Аз не съм пазила ушите по специален начин. Естествено влизала е вода, поне в ушната раковина, но после почиствам ушите с клечица и досега няма проблем.

# 9
  • Мнения: 8 917
И досега слагам тампони.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 941
Не ги пазя, ама и не влиза вода. Те и да се намокрят малко мисля, че не влиза чак в каналчето.

# 11
  • Мнения: 1 910
А защо пазите да не влезне вода в ушите?  Rolling Eyes
Не разбирам логиката, след като бебетата са били 9 месеца изцяло в течност, която основно е вода...

Ние си го къпем без да му пазим ушите. Никъде, никога, никой не ни е казал да правим нещо такова. И то при положение, че за всичко раздават листовки или обесняват.

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Не съм ги пазила особено старателно, даже когато беше новородена. Слагах тампончета само за една седмица по едно време, просто защото й правиха една манипулация, която предполагаше такова пазене.

# 13
  • Мнения: 535
На всички лекции, на които съм ходила са казвали, че ушичките трябва да се подсушат с клечка за уши след къпане, а не да се пазят по време на къпането. Peace

# 14
  • Мнения: 3 500
Винаги й мокря ушите или тя си ги мокри, че много ръкомаха и рита във водата.Мисля, че няма никакъв проблем, няма да й се напълнят с вода, споко.Няма защо да се притесняваш.

# 15
  • Мнения: 300
На всички лекции, на които съм ходила са казвали, че ушичките трябва да се подсушат с клечка за уши след къпане, а не да се пазят по време на къпането. Peace
При нас всеки път в ушите ни имат по малко вода, но след това го подсушавам с клечки за уши с ограничител. Досега не сме имали проблем.

# 16
Аз обаче си признавам, че в началото забравях понякога да ги почистя с клечка след баня..... Embarassed Сега го правя редовно, но не непосредствено след като я извадим от ваничката освен, ако наистина не са мокри и трябва веднага да се реагира.

# 17
  • Мнения: 9 990
Клечката след баня не е нужна всеки път, даже напротив!Така не позволявате на ушната кал да излезне хубаво, а я тъпчете на вътре.
И след влязла вода в ухото детето ми беше с болки.На два пъти и се случва.Според мен и да се внимава-пак може да влезне, за това аз не съм се старала, но пък си имахме инциденти...

# 18
na men li4no doktorka mi e kazvala 4e yshite  mogat da boleduvat ako e vleznala voda vav tqx  za tova az gi pazq  ne vinagi de no i gi po4istavam sas kle4ka sled vsako kapane

# 19
Аз също съм чувала, че не е добре всеки път да се почиства ушната кал с клечка, но не знам дали това се отнася и за бебетата? Все пак техните уши почистваме с клечки с ограничител.

# 20
  • Мнения: 9 990
Ограничителят е да не влиза клечката на вътре,и именно с такава ушната кал се натъпква хубаво.Забърсвайте само външно.

# 21
  • софия
  • Мнения: 1 745
Не се притеснявай  Naughty!Ако водиш детето на плуване нали там няма как да не се намокрят ушетата  Rolling Eyes?!

# 22
  • Мнения: 9 990
Точно при плуване е голяма възможността от влизане на вода, на никой ли не се е случвало???
Това не означава , разбира се да си тъпчете в ушите тампони и памуци-ако има да се случва-ще се случи и толкова.Плувци често страдат от това, че им е влезнала вода в ухото...

# 23
Ограничителят е да не влиза клечката на вътре,и именно с такава ушната кал се натъпква хубаво.Забърсвайте само външно.
аз значи съм се заблуждавала, все си мислих че тези с ограничител са по безобидни.

# 24
  • Мнения: 2 757
Водата разтваря ушната кал и  мие ушите. Като се пазят от вода значи, че никога не ги миете. Ми то от вътре в един момент ще поникне трева  hahaha

# 25
  • Мнения: 8 917
Като се пазят от вода значи, че никога не ги миете. Ми то от вътре в един момент ще поникне трева  hahaha
Щом така казваш Wink

# 26
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Ако и влезе вода в ушите, ще разбереш!Няма да спре да плаче....

# 27
  • Мнения: 2 849
Старая се да поливам главичката назад и да пазя ушите .Чувала съм ,че някой майки слагат памуче в ухото по време на баня .По-добре е да се пазят ,според мен .

# 28
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Ами от моя опит с къпането и ушите мога да споделя следното. Беше влезнала водичка в ушенцето на Стефаначето без да забележа. На сутринта усетих неприятна миризма, като на миризливите сирена. Оглеждах се от къде идва миризмата но не разбирах, като гушках шушето беше най-силна, тогава видях, че около ушето беше текло нещо и засъхнало, именно то миришеше. Стреснах се и веднага "поставих" диагноза - гной! Въпреки това ми беше странно, защото видимо нямаше признаци на дискомфорт, на скоро ме боляха ушите и виех от болка, а бебка ми се смееше. Заведох я на УНГ и се оказа, че влезнала водичка и е изтекла кал от ухото застояла, та за това така миришеше. Докторката ме предупреди да пазя да не влиза вода в ушето и да слагам тампончета докато я къпем. Иначе сега почистваме ушенцата с клечки след баня, натопени в салицилов спирт 1 на 100, отново по съвет на доктора.

# 29
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
На всички лекции, на които съм ходила са казвали, че ушичките трябва да се подсушат с клечка за уши след къпане...

Много здраве на тези, дето са ти чели лекциите  Crazy... Явно не са били никак в час с нещата  Stop

# 30
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
И ние имаме шезлонг,но колкото и да ги пазим пак влиза вода,слава богу не сме имали оплаквания.

# 31
  • Мнения: 5 362
Не съм ги пазела.Не сме имали никакви проблеми досега.

Общи условия

Активация на акаунт