Deca ubivat deca-ne e li ujasno

  • 527
  • 8
  •   1
Отговори

17.11.06
16:02  Zdraveite! Az sam ot Haskovo i ot v4era,otkakto 4uh razkritiqta po jestokoto ubiistvo ne moga da namerq pokoi,zatova re6ih da spodelq s vas tova,koeto me terzae. Maika sam na 5 godi6en sin, koito minaloto lqto se zapozna s rom4eto Asen. Po tova vreme toi se podvizava6e v na6iq kvartal, poneje ba6ta mu pie6e po cql den v kra4mata do bloka ni. Stana mi ma4no za tova bezprizorno dete i ako ne drugo, na nqkolko pati mu davah hrana i karah sina mi da mu kupi plodove. Vapreki sa4uvstvieto oba4e, kato 4e li intuitivno useth, 4e tova dete ne e po detski nevinno i zatova vnimanieto mi kam nego se izostri, a sa6tevremenno zabranih na sina mi da igrae s nego, dori i v prisastvieto na drugi deca! Asen4o ne zakasnq da pokaje zloto v sebe si - blasna i udari drugo sasedsko dete. Sled tova iz4ezna. Az i drugite maiki si otdahnahme. Do sno6ti - osaznavaiki po kakav nevinen na4in zloto e vlqzlo v moq jivot, a koeto e po-lo6o - i v jivota na sina mi. Toi dnes me popita: Mamo, a kakvo 6te6e da stane, ako Asen me be6e ubil men?.. .A dnes, sled kato pro4etoh i novite mu samopriznaniq za napadenieto mu nad malkata Ki4ka, bqh potresena. Lekar sam i si spomnqm dena v koito dovedoha Ki4ka v bolnicata da i napravim skener - be6e jestoko. Ne znam kak 6te zabravim slu4iloto se, ne znam dali i trqbva da go zabravim - moje bi tova 6te bade poukata mi za cql jivot,a i v Bibliqta e kazano - pravi dobro na tozi, koito moje da go oceni. Dosega vazpitavah sina si v tova, 4e vseki u vseki 4ovek ima ne6to dobro, no kakvo dobro ima v Asen. Namam dumi - takiva kato nego ne biva da imat mqsto v na6eto ob6testvo. Izvinqvam se za obarkanite dumi, no emociite mi v momenta naddelqvat.

# 1
  • Мнения: 2 161
Темата е актуална,но аз лично няма да прочета поста ти,защото не е написан на български.

# 2
  • Мнения: 4 555
Кирилизираното мнение:

Здравейте! Аз съм от Хасково и от вчера,откакто чух разкритията по жестокото убийство не мога да намеря покой,затова реших да споделя с вас това,което ме терзае. Майка сам на 5 годишен син, който миналото лято се запозна с ромчето Асен. По това време той се подвижаваше в нашия квартал, понеже баща му пиеше по цял ден в кръчмата до блока ни. Стана ми мъчно за това безпризорно дете и ако не друго, на няколко пъти му давах храна и карах сина ми да му купи плодове. Въпреки съчувствието обаче, като че ли интуитивно useth, че това дете не е по детски невинно и затова вниманието ми към него се изостри, а същевременно забраних на сина ми да играе с него, дори и в присъствието на други деца! Асенчо не закъсня да покаже злото в себе си - блъсна и удари друго съседско дете. След това изчезна. Аз и другите майки си отдъхнахме. До снощи - осъзнавайки по какъв невинен начин злото е влязло в моя живот, а което е по-лошо - и в живота на сина ми. Той днес ме попита: Мамо, а какво щеше да стане, ако Асен ме беше убил мен?.. .А днес, след като прочетох и новите му самопризнания за нападението му над малката Кичка, бях потресена. Лекар сам и си спомням дена в които доведоха Кичка в болницата да и направим скенер - беше жестоко. Не знам как ще забравим случилото се, не знам дали и трябва да го забравим - може би това ще бъде поуката ми за цял живот,а и в Библията е казано - прави добро на този, който може да го оцени. Досега възпитавах сина си в това, че всеки у всеки човек има нещо добро, но какво добро има в Асен. Намам думи - такива като него не бива да имат място в нашето общество. Извинявам се за обърканите думи, но емоциите ми в момента надделяват.

# 3
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И аз на твое място бих се чувствала зле........въпреки, че ме потриса, историята за мен  е много далечна........темата е обсъждана в клюкарника.......дай гласа си  за закрила на децата от насилие   bouquet

# 4
Извинявам се,че одеве писах на латиница,но след преинсталиране на уиндоус-а,нямах български,а бях толкова разстроена,че не можах да дочакам съпруга ми да ми помогне с езика.Благодаря за превода на постинга ми.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 823
Аз също съм от Хасково и съм наясно как сега в града,в който обикновено цари спокойствие,е разтърсен от тази трагедия.Ужасно е,че сте имали допир до това дете.И радостното е,че вече нямате.Аз вече коментирах този въпрос.Страх ме е,че детето ми скоро ще попадне именно в това общество,защото сега малко или много съумяваме да я защитим от околните и това което я заобикаля.

# 6
  • Мнения: 25 571
Аз пък тази вечер си спомних случая с малката Кичка и как беше обвинено едно психически болно момче...
Спомням си и как някаква негова близка даваше интервюта, че е кротък и безобиден и че може да е признал от страх от полицаите (и за някакъв шамар май ставаше въпрос!  newsm78).
Ето сега, след няколко години се разбра истинският извършител - кому би минало през ума, че едно 6-годишно дете би извършило това?  Shocked
Чудя се и друго - ако обвиненото несправедливо момче беше осъдено на смърт и екзекутирано, какво щеше да го топли признанието на истинския извършител?
Ето защо съм много против смъртната присъда!  Naughty

ПП В такива случаи би трябвало да бъдат съдени родителите на малолетния престъпник.  Thinking

# 7
  • Мнения: 983
Аз съм потресена, напълно те разбирам, още повече, че сина ти е имал контакти с това дете/Асен/.
В такива времена живеем, че не можем да осигурим най-елементарното, което се изисква от нас родителите - едно безгрижно и спокойно детство. Навсякъде ни заобикаля злоба и ненавист, и най-ужасното е, че агресията е ежедневие и сред децата.
Страхувам се за бъдещето на децата си Cry

# 8
  • Мнения: 3 500
Страх ме е,че детето ми скоро ще попадне именно в това общество
И мен.

Общи условия

Активация на акаунт