Мушици - развоят на събитията!

  • 28 608
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Ух, къщата ни е пламнала с гадните мушици. Приличат на винарки, ама такива ли са - не знам. Навсякъде са. Летят, кацат, местят се...
Търсихме, хвърляхме - нямам идея отде идат.
Идеи?

Последна редакция: пн, 20 ное 2006, 19:06 от Бу

# 1
  • Мнения: 5 228
Ние имахме едни гадове, молци обаче бяха. Така и не можах да ги намеря откъде излизаха. Мъжът ми купи някаква отрова, която представлява пластмасова решетка (с приблизителни размери 15 на 10 см), която е напоена по някакъв начин с отрова, слага се на високо. За един ден изчезнаха и повече не са се появявали. Става за всякакви летящи гадове, но не си спомня точно името.

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Поне откъде я е взимал?

# 3
  • Варна
  • Мнения: 567
Ако са винарки проверете някъде за забравени загнили плодове или зеленчуци, отворени бутилки с вино или оцет.
Може да са гъгрици (друг вид  летящи гадини) - някъде престоял фасул, други бобови или зърнени култури.
Или пък, ако съседите ви си държат джибри в банята или на терасата.

Има Райд срещу летящи насекоми, но ако не отстраните първопричината, ефектът ще е временен.

# 4
  • Мнения: 4 651
В къщи се появиха изненадващо преди няколко седмици,само в спалнята. Така и не разбрах от какво. Не беше  от цветята, тъкмо на винарки мязаха и аз подходих според името им  Mr. Green Първо се опитах да ги трепя, ама не постигнах много докато не забравих малко вино в една чаша една вечер. На сутринта се бяха издавили приличен брой от гадовете. Та въодушевена повторих още няколко вечери: я с чаша вино, я с уиски.
Похабих ценна течност, ама умряха гадовете.

П.С. Не бяха от онези, които се развъждат в боб/леща/ориз, аз гъгрици ги знам, ами малки и много дребни и необяснимо за мен защо сутрин намирах цялата сган да си почива на прозорците  newsm78

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Нямам идея за какви гъгрици говорите...те не са ли пълзящи? С тях се борих преди няколко месеца, докато накрая в отчаяние не намяткахме ВСИЧКО, що е хранителен продукт от шкафовете в кофата...за няколко дена измряха. Но онези бяха с хоботчета и пълзяха бързо.

Ето ви снимка на един едър екземпляр. Който ги познава лично - да каже с какво се морят.
http://img.photobucket.com/albums/v724/t_ruseva/forum/IMGP0144.jpg?t=1163796163

Всичко, за което се сетих, го хвърлих - плодове, цветя, загниващи евентуално неща...
А за всеки случай оставих една недопита чаша с вино...засега няма удавени, утре ще броя и ще злорадствам евентуално.

# 6
  • Мнения: 4 651
Това увеличено ли е или в реален размер  newsm78, моите гадове сякаш по-малки бяха.

За гъгриците, баш си летят, ама са големички и се завират да санасят яйца в пликчета от шкафа с каквото им хареса. По издължени са от тая гад на снимката.

Последна редакция: пт, 17 ное 2006, 22:57 от f(x)

# 7
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Това не са винарки.Не им знам породата,ама винарките са други.

# 8
  • Мнения: 4 651
Пак го зяпах, ама наистина не ми прилича и на мен на винарка. Една винарка е 3- 4 мм макс според мен, това чудо по-голямо изглежда.

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Пак го зяпах, ама наистина не ми прилича и на мен на винарка. Една винарка е 3- 4 мм макс според мен, това чудо по-голямо изглежда.

Бре хора Laughing верно, че на страха очите са големи - ама не е такъв дзвер бе! Да е най-много 3 мм таз муха. С макро се опитах да снимам... и казах, че е особено едра - другите са по-дребни. Много ми приличат на винарки, ама знам ли и аз...

Впрочем има първа жертва в чашата с вино. Извадих я и я снимах до кибритена клечка Mr. Green да не стават грешки.

http://smg.photobucket.com/albums/v724/t_ruseva/forum/IMGP0148.jpg

# 10
  • Мнения: 4 651
Ми кажи, че е макро, тя мяза на баси звера. Даже на оса ми заприлича в един момент  hahaha
Това на втората снимка по-прилича.
Да пият винце милите  Mr. Green

# 11
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Сега втората по прилича на винарка.Но малко от светкавицата пак не си личи. И у нас има, ама бурето с виното е в мазето Mr. Green, та затова са се навъдили. Пробвай с някакъв препарат за летящи гадини.

# 12
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Ми кажи, че е макро, тя мяза на баси звера. Даже на оса ми заприлича в един момент  hahaha
Затова оставих неизрязан пакета с бисквити - за сравнение Crazy
Микки, какъв препарат? Какво, да ги гоня и да пръскам из къщата ли?!

# 13
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Имаш ли в къщи саксийни цветя???
В къщи са плъзнали от саксиите,казаха ми в магазина че съм купила някаква евтина пръст и тя завъждала мушички.Купих препарат от цветарски магазин и изчезнаха.

# 14
  • Мнения: 701
Имаш ли в къщи саксийни цветя???
В къщи са плъзнали от саксиите,казаха ми в магазина че съм купила някаква евтина пръст и тя завъждала мушички.Купих препарат от цветарски магазин и изчезнаха.
Peace Peace Peace
И ако саксиите са били навън през лятото..... #Crazy
Миналата година бяхме така и полудях!Докато разбера откъде са,толкова препарати изпръсках,че като радиационен терен станахме в къщи! Joy

# 15
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Никакви саксии нямам вътре. Още седят на балкона, даже не успяха да измрат от студ при застудяването.

Наслагах им чаши с вино. Съвсем компетентно мога да заявя, че предпочитат червено пред бяло вино (и правилно! само жалко, че ми изпиват запасите, а ме оставят с бяло вино, което не обичам толкова) и се давят в бая големи количества - но в пъти по толкова ми прелитат напред-назад и ме влудяват...

# 16
  • Мнения: 5 228
Поне откъде я е взимал?

От кварталното магазинче за  домашни потреби. Зелена опаквока, и самата решетка е зелена, обвита във фолио, което се маха. Много ефикасно чудо.

# 17
  • Мнения: 3 211
И аз ще следя темата, досега не ми се е случвало такова нашествие, имахме едни ябълки на балкона, изхвърлих ги, ама гадинките не измряха, има навсякъде, в спалнята, в детската Twisted Evil

# 18
  • Мнения: 4 651
.....само жалко, че ми изпиват запасите....

Ами по-малко им наливай де, по 1 пръст Simple Smile  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 4 651
Между другото има някакви електрически джаджи с ултавиолетова или незнам каква светлина, които привличат летящи гадни, ама едиственото такова, което успях да намеря е някакво чужбинско за 60 долара  ooooh!

CatchMaster Flying Insect Light Trap Inserts

# 20
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
.....само жалко, че ми изпиват запасите....

Ами по-малко им наливай де, по 1 пръст Simple Smile  Mr. Green
По един, по един - таман 5 чаши съм наслагала... лазят по стените, току някоя се подхлъзне и се удави...

# 21
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Бу, аз моите гадини ето с това ги моря, досега хвъркато чудовище не му се е опряло. Купих го от магазин за един лев.

# 22
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Бу, аз моите гадини ето с това ги моря, досега хвъркато чудовище не му се е опряло. Купих го от магазин за един лев.
Микки, оси и ние морим със същото при маман, ама това са мушици-винарки, ако се сещаш... просто няма начин да омухозоля цялата къща със спрей - ще натровя природонаселението и ще вмириша всичко, без особен резултат - те летят много напосоки и трудно се целят, предвид ръста им... Rolling Eyes
Засега продължавам да ги давя в чаши с вино. Интересно, в някои се давят, в други не. Що тъй? Thinking едно и също вино има във всичките.

# 23
  • Мнения: 2 577
Имаш ли в къщи саксийни цветя???
В къщи са плъзнали от саксиите,казаха ми в магазина че съм купила някаква евтина пръст и тя завъждала мушички.Купих препарат от цветарски магазин и изчезнаха.

Сега като се замисля моите може са от цветята, ама като побутна пък саксиите не се разхвърчат newsm78. Ама ще пробвам да напръскам и аз.
Какъв е препарата, как се казва, че преди ползвахме в офиса за същата цел някакви, които не свършиха никаква работа

Отивам да заложа капана. Отиде винцето......

# 24
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Аз пръскам в стаята напосоки и затварям за 20-30мин, после проветрявам. Поне лятото разните хвърчащи по лампите ги унищожавах така. Мислех си, че може и за винарки да помогне. Предавам се в неравностойната борба Sad

# 25
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Впрочем, може и да си внушавам поради прекомерно желание да се разреши бързо и лесно проблема, но като че ли чашите с вино помагат Simple Smile намалял ми се вижда врага по численост.

Иначе е безкрайно досаден - одеве в атвореното чекмедже на хладилника намерих няколко Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 6 461
Ух, къщата ни е пламнала с гадните мушици. Приличат на винарки, ама такива ли са - не знам. Навсякъде са. Летят, кацат, местят се...
Търсихме, хвърляхме - нямам идея отде идат.
Идеи?
Това не са ли тия дето са по цветята ............ newsm78(може да е обяснено в темата ама не съм я чела цялата..... Crazy)

# 27
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Девойки...днес за пореден път търсих откъде извират гадовете. Открих. Дълбоко скътана под мивката една торба с полуразложена гадост - не си дадох труд да проверявам какво е измряло вътре - от която се понесе невероятна смрад, щом я размърдах. Акъла ми не го побира как преди това никаква миризма нямаше... Абе, гадост воняща отвратителна.

Изхвърлих, измих и почистих.

В какъв срок да очаквам да измрат мушиците, сега вече като го няма инкубатора? Знам, че за няколко дни - колко точно? Да продължавам ли да ги опивам с вино за по-бърз ефект или да спра?

# 28
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Вече няма да има.
Запази си виното за лична употреба.

# 29
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Вече няма да има.
Запази си виното за лична употреба.
Вече, вече, ама ей на - още летят на стада, то ясно, че няма да се гътнат от раз, като я няма вонючаята гадость. Та си мислех да ги поопия с вино докле ги има още... Колко живее една средностатистическа форумка, пардон, винарка? Thinking

# 30
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Доколкото си спомням от едно гадже биолог-часове живеят само.

# 31
  • Мнения: 4 651
Ох на чужд гръб лесно, ама голям смях се смях с продължението на винаркината история.
Аз явно съм отстранила причинителя без да усетя, защото моите пиха вино 3,4 дена и измряха до крак.

# 32
  • София
  • Мнения: 256
Щом вече си отстранила"развъдника", просто трябва да вземеш някакъв препарат за летящи насекоми /VAPE e много добър и не мирише/, да напръскаш хубаво в шкафа и цялото помещение и да го затвориш за няколко часа. После хубаво да проветриш.
А иначе различните мушици могат да живеят и няколко дни. За съжаление от снимката не може да се разбере какъв вид са.

Общи условия

Активация на акаунт