по колко мл трябва да изпива на хранене?

  • 944
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 76
Моля помогнете ми да разрешим този спор със семейството ми. Нашето бебче е на 17 дни, храним се изключително само с АМ. От вчера съпругът ми и майка му решиха че детето плаче не заради коликите, а защото е гладно. До сега му давах по 80 мл средно по 10 пъти на денонощие. За мен дори това е много. А те сега му дават по 100мл на хранене и понеже не повръща, следователно не са много. Моля ви дайте ми съвет (не само на мен) или схема по колко трябва да яде това малко същество, защото умирам от страх че ще го прехраним. Благодаря ви предварително и се извинявам ако въпросът е обсъждан многократно.

# 1
  • Мнения: 2 936
доколкото си спомням правех млякото с 90мл.вода и колко изпие...
ако пие 100 мисля че се храни нормално...

# 2
  • София
  • Мнения: 619
моето бебе е на 3м.и 22дни и е много злояд.Постоянно навлиза в периоди в който яде по 80,90 в най добрите случай по 130гр.Храни се през 4 часа,съответно му се събират 5 хранения в денонощието.Моля ви майки ако има такива минали по този път-пишете!

Последна редакция: пт, 17 ное 2006, 21:47 от ronkis

# 3
  • Мнения: 1 069
До колкото си спомням - към броя на месеците се прибавя 100, т.е. на 1м трябвада изяжда 110мл през 3ч., значи на половин месец- около 70мл.
Големият ми син изсмукваше много бързо млякото от шишето и когато свършеше надаваше такъв сърцераздирателен рев newsm45, че му давах допълнително, но се оказа, че не е правилно. Просто му намалих размера на дупката на шишето и след като минат 10мин, до мозъка му стига информация, че се е наял и всичко беше наред. newsm53

# 4
  • София
  • Мнения: 5 605
Мисля, че е много миличка. Би трябвало около 70 мл. да изяжда

# 5
  • София, ж.к. Стрелбище
  • Мнения: 163
На вашата възраст сина ми пиеше по 100 мл АМ (3 лъжички АМ + 90 мл вода) 7 пъти на денонощие, т.е. общо 700 мл. Хранеше се през 3 часа, дългата му пауза беше м/у  22.30 и 03.00 часа.

# 6
  • Мнения: 50
Сега като яде повече по-спокоен ли е? 10 пъти на денонощие ми се вижда доста много!
Може би наистина е добре да опиташ с по-малка дупка на биберона, в случай че не си го пробвала.
Не позволявай на друг да се намесва много в гледането на твоето бебче - ти имаш естествена интуиция като негова майка - успокой се и се довери на нея! Успех!! Peace

# 7
  • Мнения: 1 555
Зависи колко кг се родило детето, защото моят син на вашата възраст ядеше до колкото си спомням по 100 мл, а на навършен 1месец вече 120 мл, но това се е строго индивидуално. Аз винаги съм се водила по дадената схема на кутията адаптирано мляко и досега нямаме проблеми. Нали биберона ти е с една дупка ?

# 8
  • Мнения: 10
аз също мисля,че е много.нашето бебче е на месец и половина и яде по 100 мл. пет пъти в денонощие.аз си мислех,че са и малко,но като и дам повече повръща.днес започнах да и давам по 120мл и засега нямаме проблем.Доколкото си спомням от педиатърката бебенцето трябва да яде по следната схема:1-вия месец-110 мл;2-рия и 3-тия -120,заедно с малко плодови сокчета;4-тия-130мл;5-тия-140 мл. .........и т.н.
Незнам дали това е правилната схема,но нашата дъщеричка засега се придържа към нея и засега е много спокойна newsm03

# 9
  • Мнения: 6 461
доколкото си спомням правех млякото с 90мл.вода и колко изпие...
ако пие 100 мисля че се храни нормално...
Да и аз мисля така. Peace

# 10
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
На вашата възраст сина ми пиеше по 100 мл АМ (3 лъжички АМ + 90 мл вода) 7 пъти на денонощие, т.е. общо 700 мл. Хранеше се през 3 часа, дългата му пауза беше м/у  22.30 и 03.00 часа.
Peace

# 11
  • Мнения: 5 362
На вашата възраст сина ми пиеше по 100 мл АМ (3 лъжички АМ + 90 мл вода) 7 пъти на денонощие, т.е. общо 700 мл. Хранеше се през 3 часа, дългата му пауза беше м/у  22.30 и 03.00 часа.
Точно така беше и Калина. Peace

# 12
  • Мнения: 27 524
На 17 дни, моето доста ящно бебе, ядеше по 70мл на хранене. Така че според мен ти си права, детето плаче от колики. Може да прецениш дали му стига по това дали изпива до капка всичко и после дали си лапа юмручетата. Тогава значи, че не му стига. Ако е спокойно, му е достатъчно. 100 ми се вижда много на 17 дневно бебче.

# 13
Малко множко ми се вижда.Коликите се увеличават също и като преяде.Нищо че неповръща.Извиняваи,но мъжът ти и  свекърва ти педиатри ли са и как стигнаха до този извод. newsm78

# 14
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 519
Боже, колко бързо се забравя, а сме само с 3 месеца напред. И аз мисля, че не повече от 90мл, пък и храниш ли го през нощта? И как ги правиш тези 10 хранения. Ние в момента ядем по 120гр. вода +4 лъжички АМ. Само сутрин рано и вечер за последно правя 130 вода с 4 1/3 АМ.

Общи условия

Активация на акаунт