номерата на обувките - как растат краченцата

  • 736
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 356
Здравейте мами,
интересува ме с каква скорост се сменят номерата на обувчиците между 2 и 3 години. Понеже моята дъщеря сега носи 21-22номер, а още не съм й купила ботушки, нали беше топло, та се чудя дали 23 или 24 да взема  Thinking и какво би й ставало до напролет. Какви номера носят децата ви?

# 1
  • София
  • Мнения: 3 688
Светльо носи 22 номер обувки,а ботушите са му 23,ще ги носи с дебело чорапче,а напролет сигурно обувки 23 с нормален чорап.
Мисля че крачето му не расте бързо:)

# 2
  • Мнения: 1 734
Боби носи обувки\ ботуши с номера 25 - 26 в зависимост от марката. Миналата година беше 24-25 номер. Значи за около година с един номер по-големи Laughing

# 3
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Имам чувството, че крачето на дребната израства изведнъж. Понякога за две седмици сякаш обувките й стават малки.
  Миналата зима ботушките ни бяха 22 номер /като ги купихме бяха даже големи/, но през пролетта вече не можеше да ги носи.
  Сега на 2г.и половина почти носи 23-24 според обувката. И аз още не съм купувала ботуши. Но май ще се ориентирам направо към 25 номер, сега ще ги носи с термочорап, но поне до пролетта ще й стават.

# 4
  • Мнения: 952
ами номера на обувката май зависи от модела и от фирмата производител. Вики има маратонки които са №22, доскоро му бяха големи,зимните му ботушки на К и К са №23, а домашните му бяха 21

# 5
  • Мнения: 1 645
Дани носи 25 номер,въпреки че пантофите са 24 номер.
Явно си зависи от фирмата.
Даже маратонките са му 25 и половина номер,и определено на пролет ще му стават.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 356
Днес купихме едни белички ботушки на КК, май малко се поизхвърлих с номера - 24, но се надявам с чорап и до пролетта да ги носи.  Thinking

# 7
  • Мнения: 5 362
Не отговарят обикновено номерата на различните марки.Домашните ни обувки са 22,ботушките 23,а всъщност носим 21.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 003
За зимата купих ботички 23номер, иначе е на номер 22. И с дебели чорапи, милата така се спъваше първите дни с тях, че бях готова веднага да и взема и 22-я номер от същите модел. По-голяма да е обувката, но да не се прекалява. И напролет ще и стават, но ще са в такъв окаян вид. ooooh!

# 9
  • Мнения: 8 917
На 25-26 номер сме, за ботушки може да стигнем и до 27 newsm78

# 10
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
мерят се обувките директно на крачето, като се и3важда стелката и се налага крачето на детенцето вьрху нея...трябва да има един прьт ра3стояние до края....не по-голямо и не по-малко....мерят се по то3и начин или сьс спец. уред....

# 11
  • София
  • Мнения: 18 679
Купувам обувки само след мерене. Установила съм, че различните марки слагат различна номерация, странно, но факт. Ники например има гуменки на Денди - 25-ти номер, стават му дори с дебел чорап. Летните му сандали на Колев & Колев също са 25-ти и абсурд да му влезне вече крачето. Маратонки на Булдозер - 25-ти носеше още миналата есен Shocked Наскоро мерихме едни чепички на Саламандър - станаха му 26-ти. Минимен - също 26-ти. Ботушите му са Минимен и ни посъветваха в магазина да вземем един номер по-големи, заради пухчето вътре, та 27-ми Crazy
Вече не знам кой номер носи всъщност ooooh!

# 12
  • Мнения: 3 447
Ботушите са му един номер по-големи - 25, иначе носи 24. Не се спъва, като ходи с тях, добре са му. Но наистина трябва да се пробват, с номерациите е голяма каша.
Върти ми се нещо в главата, че крачето расте с половин номер на 2 месеца, но не съм сигурна  newsm78

# 13
  • Мнения: 1 364
Номера на обувката  зависи от модела и от фирмата производител. А
На Алекс ботешите са й 25 номер, а обувките 23 и 24.

# 14
  • Мнения: 6 315
Миналата зима изкара със зимни обувки 22-23-ти номер, а в момента носи 28 на К&К  Shocked. Купувам само след мерене и гледам да има малко разстояние отпред, защото краката му определено растат главоломно.

Общи условия

Активация на акаунт