до мамите раждали със секцио и бременни с второ

  • 3 355
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 170
Здравей , 3 години след първото секцио забременях отново и реших пак да е така! Родих на 28.09.2006  и не съжалявам ,че беше пак секцио , въпреки че можеше и да е нормално раждане.През цялата бременност се чувствах чудесно , с тази разлика , че коремчето ми беше значително по-голямо .Нямах никакви болки около шева или разни придърпвания , до края нямах дори и слаби контракции.И като цяло дори и възстановяването ми беше по-бързо , но при всеки е строго индивидуално.Пожелавам ти леко раждане и едно сладко бебче да те радва  bouquet

# 16
  • Мнения: 2 000
Вторият път забременях 1.5 години след секциото. Нямах абсолютни никакви придърпвания, стягания, напрежение или болки в корема. Изобщо и двете ми бременности бяха много леки.

# 17
  • Мнения: 80
Ми определено корема ми е по голям май отпреди. Имам Бракстън хикс контракции за което пия Магне б6. ИНаче нямам оплаквания, освен разширена вена по голяма отпреди Sad. Раждане след секцио  е секцио така. че това знаеш.А Ти?
Би ли ми обяснила какви са тези Бракстън хикс контракции и от кога ги получаваш?  Thinking

# 18
  • Мнения: 4 152
Разликата между 2-те операции е 4 години и 1/2.
Спомням си, че в първите 3 месеца ме придърпваше от дясната страна на разреза. Мислих, че имам сраствания, но когато направиха 2-то секцио се оказа, че всичко си е ок.

# 19
  • Мнения: 1 866
Никакъв проблем, децата ми имат разлика от 2 години и 1 месец.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 768
аз забременях когато бебка беше на 1г и 2 м. нямам никакви болки в областта на шева и никога не съм имала придърпвания и пр. от време на време в началото имах болки в корема но такива имах и при първата бременност и не вярвам да е свързано със секциото. също имам и контракцийки от време на време но също и при първата имах ама тогава така и не се усетих че това са контракции защото не ме болеше и не ги броих Laughing

# 21
  • София
  • Мнения: 109
Момичета, може би не е тук мястото, но искам да ви питам нещо по същата тема - колко най-рано може да се забременее след секцио, имам впредвид колко най-рано е безопасно, препоръчително и пр.
Питам, защото родих преди почти 9 месеца и вече започвам да се замислям за още едно бебче, но гинеколога, който ме ряза, каза нещо за 1 1/2...

Общи условия

Активация на акаунт