Не пътувайте с България Еър!

  • 4 170
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 032
Ще се постарая това да е кратко, колкото и да съм ядосана.

България Еър -бившият Балкан, предишният фалирал държавен превозвач, и скоро притежание на Тим-аджийте. Та тези хубавци и хубавици. Незнайно защо са ми канселирали билета за Коледа. И на децата. (На мъжа ми-не?!) Няма логична причина и обяснение. Никой от internet sales не вдига телефона; може би съм завънила, в продължение на седмица, около 30 пъти. Бюрото им в Лондон говори за internet sales като за "Другите" от сериала "Lost". Да не би да си помисля, че работят за една и съща фирма. Писах, спешно, на един от директорите им (който познавам бегло от един бизнес клуб): отговорът: ще видим, и после- гробно мълчание.

Особено разстройващо за мен, защото мама е болна (рак) и, даже не искам и да го произнасям, но..... Трябва да съм там тази Коледа.
Това ми струва много нерви, и се видях принудена да купя билети, с Бритиш, за космиииическа сума (други вече няма). Никога вече няма да летя с Балкан. Мразя ги.

# 1
  • Мнения: 7 803
ужас  Shocked много кофти положение, нооо като много други бг превозвачи за  #2gunfire

# 2
  • Мнения: 3 461
Алиса,тегли им една....добре,поне,че си успяла да намериш билети.Много съжалявам за майка ти,дай Боже да стане чудо на Коледа и да се подобри.Прегръщам те. Hug Hug Hug

# 3
  • Мнения: 3 491
Аз получих неотдавна линк към  следната статийка:

http://www.standartnews.com/bg/article.php?d=2006-11-11&article=167615

Не сме ги ползвали, нямам опит. Алиса, искрено ти съчувствам заради повода за пътуване.

# 4
  • Мнения: 6 167
Алиса, съжалявам за майка ти! Стискам палци!

За България Еър и аз имах тема подобна на твоята.
Определено скоро няма да ми излязат от личния бойкот
( не че на някой му дреме).

# 5
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
отдавна съм се отказала от тях, колкото и да са ми евтини. нищо хубаво не мога да кажа.
Съжалявам за случващото се  bouquet

# 6
  • Мнения: 6 167
отдавна съм се отказала от тях, колкото и да са ми евтини. нищо хубаво не мога да кажа.
Съжалявам за случващото се  bouquet

е колко са евтини!?

# 7
  • Мнения: 2 032
Не са толкова евтини, колкото се оказаха загубени. Ние се бяхме "прежалили", защото летят от по-близкото до нас летище: Калина повръща в кола и иначе пристигаме наповърнати на летището. Ама то като превозвача е повърня, пак тая.

# 8
  • Мнения: 11 313
Алиса, що не вземете да пробвате с Уизеър. Те имат от Лутън полет до София.
Ако имат и свободни места, ще е супер.
Съжалявам за повода. Hug

# 9
  • Мнения: 398
България еър или Хемус еър?
Мисля,че скоро Бг еър бе откупена от Хемус Еър...
Ние скоро пътувахме с Хемус Еър и ни отмениха полета,на наши познати-също.
Трябваше да ги попиташ за алтернативна дата... В сайта имат телефон в София (говоря за Хемус еър)на който аз се обаждах след като ми пратиха имеил,че на тази дата няма да има полет.

Искрено се надявам майка ти да е със сбъркана диагноза и скоро да се почувства добре.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 23 655
И аз имам подобна случка с България Еър. Съчувствам ти Алиса!

# 11
  • Мнения: 7 914
Алиса, много съжалявам за майчето ти  Hug Hug Hug Hug

България Ейр и на мен по миналата година ми направиха същия номер... бях си резервирала полет до Варна и добре, че по едно време реших да потвърдя резервацията за всеки случай.. понеже ми съобщиха, че съм прехвърлена на полет до София... и там ако съм била преспяла... на другия ден с мин. доплащане  #Crazy  щяла съм да стигна до Варна с Хемус Ейр... а при отпътуване от БГ... можели да ми предложат алтернатива - автобус Варна София, ако аз не съм си била уредяла нещо  ooooh! ooooh!
Писах писма ама все тази.... Rolling Eyes

Тая година пътувах пак с тях и нямах изненади...ама дали е било случайно? newsm78

# 12
  • Мнения: 1 363
За авио-компанията нищо хубаво не мога да кажа, след като видях колко мои приятели "пострадаха" от нея.

Много съжалявам за лошите новини в къщи. Много сила желая на семейството ви (и теб най - вече)!!!  bouquet Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 2 093
Алиса, да ти кажа, то си е за сметка на Балкан, защото лошата реклама за една компания нанася доста вреда на бизнеса и. Не сьм летяла с Балкан, няма да го направя и ще предопредя всички познати какви мизерници са.

# 14
  • Мнения: 464
И аз всеки път имам накякви проблемчета с тях, но продължвам да им ползвам услугите. Не могат да им бият цената( поне засега) от Франкфурт до София и полетите им са без прекачване. На мен и малката билетите ни винаги са към 200 Евро, докато с останалите реномирани евро превозвачи са по над 300.
Така че, ще ги ползвам докато не пуснат нещо от сорта на Уиз еър и тем подобни..

# 15
Вчера се рових да им видя рекламите на БГ-еър...Сега пак имат даже купи 3 и полу4ваш четвърти билет безплатно.Силно се надявам да почнат СУИЗ да лети,че всяка година ми писна да вися и чакам САМОЛЕТА им от Париж,Милано и т.н....с поредните им лъжовни обяснения..Но единственият директен превозвач от Цюрих за сега са те....та затова до сега ги търпя....

# 16
  • Мнения: 2 567
Много съжалявам за майка ти, пътувала съм поради абсолютно същия повод  Cry
И аз щях да предложа Уизеър, доста наши приятели летят от Лондон с тях  newsm78
Крайно време е Балкан да се наврат да не казвам къде  Twisted Evil Доколкото знам в Бг вече имат запитване от Раянеър, Изифлай, Джърмануингс и подобни  Peace

# 17
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
отдавна съм се отказала от тях, колкото и да са ми евтини. нищо хубаво не мога да кажа.
Съжалявам за случващото се  bouquet

е колко са евтини!?

100-200 долара на билет от най-евтините други. и са само с престой 45 мин в самолета, където и да спрат.
и въпреки всичко предпочитам да си платя и да прехвърлям самолети, отколкото мизерията и теснотията им.

# 18
  • Мнения: 1 215
Напълно те разбирам, Алиса! Аз самата съм имала такива кошмарни преживявания с тях, че просто не искам да се връщам назад. Макар че тогава споделих тук и няколко майки само дето не ме изядоха с парцалите.
Моят съвет към теб е, изобщо да забравиш за България Еър, аз вече летя само с Уизеър, но поне не се притеснявам дали няма да отложат полета в последния момент.
Успех!

# 19
  • Мнения: 1 910
Какво значи, че са ти канселирали билета? Купила си билет, получила си потвърждение и се оказва, че билета ти е невалиден ли, какво?

# 20
  • Мнения: 1 363
А не бяха ли Wizz air, които наскоро накараха пътниците си да висят 19ч на летището в очакване на полет, без да дадат никакво обяснение?  За мен Бритиш са единствения превозвач, с най - удобно време, полет, летище.

# 21
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Какво значи, че са ти канселирали билета? Купила си билет, получила си потвърждение и се оказва, че билета ти е невалиден ли, какво?

Същото щях да попитам и аз. Аз имах билет, полета ми беше в 18 вечерта (Мадрид-Бургас), а те в 20 ч предната вечер (час след работното време на офиса им) оставили съобщение, забележете, на гласовата поща на телефона на съпруга ми!!!, че моят полет е отменен, и да се свържа с тях. Не че някой си направи труда до следващия ден на обяд да вдигне телефона, но когато успях накрая да се свържа, директно ги попитах какво ми предлагат в замяна на моя полет.  Мънкаха два часа, звънях още 2 пъти ( "изчакайте госпожо, след 15 мин. ще се свържем с вас" - трънки!  #Cussing out ),но накрая все пак летях в същия ден. Е, до София, но все пак беше нещо. Та ти настоявай за алтернатива - ако нямаш билет, а дори само потвърждение по е-маил, разпечетай го и го занеси в офиса им като доказателство. Успех   bouquet , и дано майка ти оздравее!  Praynig

# 22
  • Мнения: 3 394
аз също не мисля да летя повече с балкан (както и да се казва сега, все са си същите). С тези раздрънкани самолети, натъпкани до пръсване, кацат разтоварват-натоварват, и айде пак летят:( бъъърррррррррррр, втриса ме само като ги чуя

# 23
  • Мнения: 7 605
Доколкото знам в Бг вече имат запитване от Раянеър, Изифлай, Джърмануингс и подобни  Peace

Джърменуингс Ще летят от Берлин до Варна и Бургас, полетите ги има ве4е в лятното раzписание  Peace  Има напредък  Mr. Green 

Алиса, много съжалявам zа слу4илото се и zа повода на пътуването ти  Sad

# 24
  • Мнения: 2 032
Не мога да обясня от тяхно име, защото логичен отговор няма защо след получено потвърждение, и.т.н., са ми махнали "мястото от системата"; аз разбрах случайно, обаждах се да проверя нещо друго, и не щеш ли-нямам вече билет. Ако не се бях се обадила, щях да увисна на летището с 2-те деца, на връх Коледа. Бррр.

За съжаление, директно с тях е трудно да се разправя човек поради тактиката с невдигане на телефона и невръщане на съобщения. Но. Аз ще се оплача в организацията за въздушни полети, ще се оплача и на системата амадеус, която те използват за интернет продажби, а ако остане време, и един граждански иск ще им спретна, ей така, да ме помнят.

Ох, аз не ги избрах тях, че бяха по-евтини, преди няколко месеца билетите на Бритиш бяха сравними, ами както споменах, летището от което те летят, ми е по-удобно. Но сега като се оказа, че нямам билет, 2 билета плюс бебе с Бритиш ми струваха, за датите, които ми трябват, над 1000 лири, което са грешни пари. За което допълнително ме е яд на тях.

Та така, аз да ви предупредя.

# 25
  • Мнения: 1 959
защо не пробва с "фърст чойс"те летят до София.Съжалявам за случилото ти се не им се оставяй така гони ги до дупка заплаши ги че ще ги дадеш на "Уоч дог"дано да се стреснат малко.Успех.

# 26
  • Мнения: 1 910
след получено потвърждение, и.т.н., са ми махнали "мястото от системата"
Ясно. Добре предупреди. Ние до сега проблеми не сме имали, но е добре да си имам едно на ум.
Дано решиш проблема си по някакъв начин и да имате прекрасни празници!

А не бяха ли Wizz air, които наскоро накараха пътниците си да висят 19ч на летището в очакване на полет, без да дадат никакво обяснение? 

Ахам. Точно така. И то на междинно летище. Без храна, без да им осигурят място за преспиване.

аз също не мисля да летя повече с балкан (както и да се казва сега, все са си същите). С тези раздрънкани самолети, натъпкани до пръсване, кацат разтоварват-натоварват, и айде пак летят:( бъъърррррррррррр, втриса ме само като ги чуя
1. Да не мислиш, че раздрънкани самолети няма на други компании. Миналото лято едно българските семейства пътуваха с Lufthansa и кацнали аварийно, защото врата била повредена. Което не ми се вижда несериозен проблем. Особено на 8000м височина. Да си чела някъде нещо за случката? Искам да кажа , че е много възможно по такива дестинации, като България и големите компании да изпращат най-старите си машини. Така че остава единствено удовлетворението от услуга.
2. До сега всички други компани, с които сме пътували са били далеч по-претъпкани.
3. На принципа "малък престой" по летища работят много компании. Особено нискобюджетните. Техните самолети пък са максимално във въздуха.
Така че твоите доводи да не летиш с тях са малко странни.  Wink


заплаши ги че ще ги дадеш на "Уоч дог"дано да се стреснат малко.
Интересно предложение.

# 27
  • Мнения: 3 611
Оле, оле... аz другия понеделник летя zа БГ с тях... май да вzема да им zвънна, да не би па да са иzмислили някаква промяна..  ooooh!

# 28
  • Мнения: 1 215
За мен това е най- идиотската самолетна компания. Откакто с мъжът ми живеем аз в София, той в Лондон, почти всеки месец летим до Лондон и обратно и никъде не съм имала такив апроблеми като с България Еър. Пълна некомпетентност, почти винаги закъснения, отложени полети, такива, които кацат в Пловдив или Варна, отвратително и неприятно държание на някои от служителите им по летищата, същото и в самолета, тук е момента да отбележа, че стюардесата, за която говоря беше изключително любезна с мъжът ми, който не говори грам български. Друг случай, миналата Коледа, когато летях с беба, ме накараха д ачакам 8 часа на летището, че имали проблеми със самолета и обединиха два полета. Не ми стигаха преживяванията по летището със седеммесечно бебе, ами и една стюардеса ми се развика, че съм се разхождала с бебето и съм пречела. Абе изобщо не ми се говори за тези идиоти. Мразя много да се изказвам така категорично, но за тези правя изключение- това не може да е авиокомпания!

# 29
  • София
  • Мнения: 5 605
И аз отдавна пропагандирам да не се пътува с тях!

# 30
  • Мнения: 4 390
Отвратително! Close
Алиса, съчувствам ти.
Дано решите проблема по най-лекия за вас начин!

# 31
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Алиса  Hug Дано всичко в България е ОК!
Аз отдавна не съм пътувала с тях, но ако мислите, че другите компании също нямат гафове, жестоко се лъжете.
Мъж ми е най-голямият пътешественик в къщи. Той изтръпва като чуе за ирландските авиолинии, ползват едни малки самолетчета за полетите между Англия и Ирландия  Mr. Green Другите са КЛМ, три пъти подред му разваляха връзката през Холандия за Африка. Редовно му правят проблеми с ръчния багаж.
Аз съм имала проблеми с:
БА, канселирани резервации  Laughing добре, че имат сайт, където можеш да си провериш резервациите и да реагираш на време.
Чехите, закъсняват и се получава още по-голям престой в Прага, 8-9 часа  Crazy
Wizz, канселирани полети, затова с тях избягвам да пътувам през седмицата, тогава най-често канселират Wink
ЛОТ, не можете да си представите с какво самолетЧЕ пътувахме от Варшава до София  Whistling
Предполагам, че опитът ми ще се обогати с всяко следващо пътуване. Важното е да не хабим излишни нерви и да сме живи и здрави  Peace

# 32
  • Мнения: 2 825
Алиса, дано се наредят нещата  Hug
А за БГ ЕЪР, явно това си им е практика - отложени полети, сменени часове, непотвърдени резервации  ooooh!
Януари месец, нашите за малко да изпуснат самолета. Сменили часа за излитане, вместо в 1 АМ излитане в 23 РМ, ама да бяха се обадили на пътниците  #Cussing out Добре, че отидохме по-рано на летището.

# 33
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Ама,4е кофти история  ooooh!
Алиса,съжалявам за майка ти.  Confused Дано се позакрепи жената и да ви се радва за Коледа и въобЩе колкото се може по_дълго. Praynig
Съвсем навреме ми идва тази тема. Тъкмо умувах дали да купя на систъра билета с България Еър или с АлИталия при по4ти еднаква цена.Те и вторите никак не са цвете в това отноШение и много не ги понасям с перманентните им ста4ки ама все пак по_добре от наШите. Crossing Arms

# 34
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
Алиса, сьжалявам 3а повода на путуването, дано всичко е наред  Praynig

А 3а Бг еьр не мога да кажа нищо лошо, а3 поне не сьм имала проблеми до сега с нея, с и3ключение на последния пьт в София, когато чакахме 5 часа на летището.....поне храна и напитки ни дадоха, а и малкото спа в стаичката 3а бебета....но 3нам 3а много случеи като те3и 3а "маршруткака".....честно ка3ано вече имам страх и а3 и непрекьснато очаквам нещо подобно да ми се случи и на мен...

# 35
  • Мнения: 5 299
Az до сега само с тях съм пътувала(5-6) пъти. Не съм имала никакви проблеми. Може би съм късметлийка.

Съжалявам за слуЧилото се. Rolling Eyes

# 36
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Много гадно... Дано пътуването и прекарването ви с България минат спокойно!

Аз все пак бих им писала на customer service-a и обяснила грешката и бих си поискала разликата в цената от тях, 99% съм сигурна, че нищо няма да направят, но все пак. Просто така бих постъпила, ако това се беше случило с която и да е друга компания, защо не и с тях.

# 37
  • Мнения: 2 952
   Винаги гледам да пътувам с Ел Ал(израелската)   до   Израел и обратно , проверявам датите , защото обслужват една линия с Балканджиите .Не обичам да пътувам с Балкан.Все нещо им е недоразбрано, все нещо неоправено , а по телефона ако се обадиш трябва да се кланяш с 2 ръце  ако те удостоят с необходимото внимание ..... мани бе ....не е въпрос  даже....

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 23 655
Ама,4е кофти история  ooooh!
Алиса,съжалявам за майка ти.  Confused Дано се позакрепи жената и да ви се радва за Коледа и въобЩе колкото се може по_дълго. Praynig
Съвсем навреме ми идва тази тема. Тъкмо умувах дали да купя на систъра билета с България Еър или с АлИталия при по4ти еднаква цена.Те и вторите никак не са цвете в това отноШение и много не ги понасям с перманентните им ста4ки ама все пак по_добре от наШите. Crossing Arms
О, АлИталия са ми вторите любимци. Да не ви казвам как закъсня полета Милано-Ню Йорк и обединиха сутрешния със следобедния полет. Междувременно не знам какво стана (не разбирам грам италиански) в транзитна зала имаше екшън с карабинери с пушки и залягане по пода. Умрях от кеф. 200 души бяха изтървали следващия си полет (е, аз се уредих, бях трета!!! на опашката за презаверяване на билети на JFK Mr. Green) На връщане пък променили часовете за полет и имам 15 минути да се прехвърля от международни на вътрешни полети в Рим, ама аз успях щото съм нахална и спрях една от тези колички с които карат инвалиди. И на гейта видях тръгва бусчето с пътници. Не щяха да ме качат, че съм закъсняла. Ама аз такъв скандал им спретнах, та ме качиха и полета закъсня с 40 минути (бяха си изтървали дупката за излитане). Накрая ми загубиха и багажа, та дойде седмица по-късно и единия куфар разпран.

# 39
  • Мнения: 74
Ако искаш пиши ми на лични и ще ти дам номера на представителката за България Еър за UK i Ireland,за да разговаряш лично с нея.

Аз преди 4 месеца имах проблем с полета на тази компания и ми изплатиха обещетение в размер на 600 евро.В България има закон ,който излезе наскоро точно заради тези закъснения на полети и т.н.,ако намеря линка към него ще го пусна след малко.Именно заради този закон ми изплатиха обещетение,но трябваше да навъртя заради тях 70 лири сметка на телефона #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 40
# 41
# 42
Здравейте !Направо ме изплашихте с тази тема!!!!Вече 4 години пътувам с България еър и досега проблем никакъв освен едно закъснение от 15 мин.,което на фона на това ,което прочетох си е направо нищо .Обаче се притесних ,защото ми предстои пътуване на 27 декември и направо започвам да се чудя ще пътувам ли ...няма ли да пътувам.......?! Praynig

# 43
  • Мнения: 417
Алиса, съжалявам за неприятностите ти и за повода по който се прибираш.
Опитай с  писма, но колкото и да не искам да те разочаровам отговорът (ако има такъв) ще бъде в духа на "Съжаляваме за неприятностите, продължавайте да летите с нас"
Неразбрах само от къде си купила билетът? Он-лайн? Травел агент?
Ако е от травел агент много трудно е да се получи подобно нещо и в последствие да не вдигат телефона от страна на Балкан.
Он-лайн, вече това е малко друга тема. Там не е сигурно кой е виновен.
Ако си имала билет, то Балкан немогът да ти кажат че нямаш място и да си измият ръцете.

Все пак е добре да се знае, макар и да не съм изненадана. Кошмарни са във всяко отношение, особено по мисиите извън БГ. От край време работят парашутисти там.

Все пак няма застраховка от подобни ситуации и за другите авиокомпани.

Успех и лек полет!

# 44
Не пьтувам с тях от 2004 година. Големи мизерници са даже и не искам да си спомням за тях. Сега пьтувам само с директните до Бургас и Варна. Евтино и вси4ко е то4но. Много сам доволна от SAS

# 45
  • Мнения: 1 378
Снощи се бяхме събрали българи за Коледа и едно от момичетата каза,че купила билет за майка си с Българияеър.Директен полет София -Дъблин. И аз толкова се зарадвах,че най после някой лети директно. Сега като чета направо се отчаях.
А ми писна да сменям самолети и да вися по летищата за прикачване на полета.
Някой каза,че Райян Еър ще имат полети до БГ.И аз чух това, обаче кога?

# 46
  • Мнения: 3 914
Незнам дали е добре ,че се намесвам ,но пък всеки има нужда от защита ,нали?
Живея в БГ, но от пет години пътувам с България Еър на различни дестинации с детето ми ,което е с увреждане ,а и пътуванията са ми с цел търсене на лечение.Пътувала съм 10 пъти с тях,само отминалата година 2 пъти,БЕЗПЛАТНО-коя компания вози някой безплатно,два пъти годишно само срещу молба с описание на случая?Аз пък им благодаря безкрайно и пак ще пътувам с тях Peace

Общи условия

Активация на акаунт