ДЕКЕМВРИйската мама докладва, бебенце щом я зарадва!

  • 17 358
  • 284
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 212
Добър ден и здравейте момичета !  Simple Smile
Честита ни още една мама на девойка, та даже и на един ден мама и щерка родени !  Peace
Да сте ни живи и здрави !
  bouquet
Аз позачезнах малко / и така правя винаги / като нашият татко се върне от "странство" .....PC то става негова територия......пък аз нали знаете...къде - къде по - интересни неща имало в кухнята, около печката и т.н. Wink
Но не се оплаквам ....търкаляме се още все пак....
Нашият татко като ме видя последният път замени обръщението "котката с котенцето"  с "кашалотката (или направо кашалота) с кашалотчето".. Laughing
Но пък успокоителното е , че на въпроса към един негов приятел
.."...жена ти като беше бременна приличаше ли на кашалот ?".....отговора беше:
..."..... тя на кит приличаше..." Wink
Та така......
Пишете бързо , това е видно, както е видно , че се вълнуваме всички вече доста.....
Аз приключих с ремонтите на този етап и сега си стъргам кротко разни довършителни работи....
Например купих една много здрава хартия и обвивам бъдещият гардероб на бебо с нея отвътре.....
За тези гащи / еднократните много ме запалихте/ , но последният път в "Пакостник" бяха свършили.... Sad
Аз мисля приключих с генералните покупки за "човека" без количката.....
Вчера взех така бленуваната от мен кошара  и леген за къпане ...от "Хиполенда"....може после да сложа снимки и се поуспокоихме вече.....
Ходихме с "тати" в фирмения магазин на CAM на "Г.М.Димитров".......да гледаме там колички, но за сега номер 1 , ако има финанси в моята класация остава "Дакар спорт" на NEO NATO" .... Peace
Момичета, ако ще раждате в Майчин дом.....
Да знаете там не ви трябва допълнително шише за бебо , както в други болници....
Също долу в магазинчетата има всичко: памперси, нощници, сутиени за кърмене, мокри кърпи и т.н.
Получих от мои приятелки някои допълнителни екстри като: помпа за кърмене на AVENT, не ползвани шишета АВЕНТ,стойка за вана...много съм им благодарна !
Разходи са все пак....
Някой да е ползвал или купувал стерилизатор ?
Дайте мнение по този въпрос: работи ли бабешкият метод с преваряването или е добре стерилизатор да има?Аз на Giordani един за около 20 лв гледах... newsm78
Поздрави от мене много   bouquet
P.S. ЗАБРАВИХ ДА ПИША.........
Много странно.....моят нос се запушва от няколко дни също и то само докато спя....., а никъде преди не бях чувала че има връзка с бременността , но като ви чета.... newsm78
Nikki_Ivanova , аз съм на маслен радиатор и вече със съд за вода на него ...но ефект спрямо носа..... никакъв.... Hug

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 319
Честито на новата мама - е, за втори път де! Много радости да й носят и двете й дечица и много да се обичат!

Моето слънчице всеки ден пита кога ще се появи братчето му, че вече страшно много време чакал...
Аз вече се чувствам толкова напрегната психически и напращяла физически, че за сън изобщо не може да става и дума. Добре че остава съвсем малко време, та ще го преживея!

ПЕБЪЛ, докторът, който ще ти прави секциото даде ли ти някакви вагинални глобули? Моята лекарка, без да ме прегледа отдолу, ми изписа такива, защото трябвало да съм абсолютно изчистена от всякакви течения, преди да ме оперира newsm78?

# 17
  • сто акровата гора
  • Мнения: 230
Айде и аз в клуб "запушен нос", добре че е само  като спя и когато стана се оправя.
 Иначе сме добре с беба, мотаем си се по хубавото време  Party
Milaniko а ти в коя болница ражда?
Честито pebble   Много любов ви пожелавам!    bouquet
 А на 22.11 всички сме с теб, за здраво и пухкавко бебче, опитай се да се успокоиш, всичко ще бъде наред и ще мине лесно, ще видиш  Hug

# 18
  • Русе
  • Мнения: 150
Magesta Вземи си само препарата на Чико.Купи си една по голяма PVC купа и накисвай нещата там.Изваряването не е хубаво за пластмасата. Peace

# 19
  • Мнения: 7
    pebble, честито!!!Да сте много щастливи и много да се обичате и подкрепяте  newsm51
  Стискаме палци за 22 и не се притесняваи всичко ще е наред  Hug!
 Ние бяхме на преглед в Майчин дом при един доста внимателен доктор и останах много доволна от него за разлика от резултатите от изследванията които ми правиха.... Confused Оказа се, че прекалено много съм се обезводнила и околоплодните ми води са много малко, за това сега всяка седмица на прегледи там,на разни изследвания  Sad  Само дано всичко се оправи и мине бързо newsm17
  И да не забравя и аз съм  с вас в клуб "запушен нос"  ooooh! И при мен не е всяка нощ, но през една, две....
    Дайте мнение по този въпрос: работи ли бабешкият метод с преваряването или е добре стерилизатор да има?Аз на Giordani един за около 20 лв гледах... newsm78
  Според мен работи, но си е много по-удобно,бързо и лесно със стерилизатора, но това си е лично мое мнение и това подочувам от скоро родилите мами  newsm10 
  Погалете коремчетата от мен   preggo   и да се пазите  smile3525

# 20
  • Варна
  • Мнения: 893
мамчета,а задължително ли е да ми е паднала тапата,за да родя?
сигурно е тъп въпрос,но като не съм наясно и ми е за първи път.
Ами до колкото разбрах не е задължително нито тапата да ти падне,нито да ти изтекат водите.
може да ти спукат балона в болницата  Laughing при всяка мама е индивидуално  Peace

# 21
  • Мнения: 1 132
Честито и горчивоооооооо за младоженците!  Hug
Мilaniko, честито бебче, да ви е живо и здраво! Hug
И аз се включвам към отбора на запушените носове..... и не само това, тази сутрин мъжа ми ми каза,че се е будил 3 пъти от моето хъркане  :: ... значи имам нова придобивка от бременността. А пък не бях спала толкова добре от доста време насам  Mr. Green.

# 22
  • Мнения: 302
Много ви благодаря за милите думи и пожеланията  Hug   bouquet

Доктора дето ще ме оперира не ми е изписвал абсолютно нищо, аз никога не съм се качвала на "магарето" за да ме преглежда някой. Във вторник сутринта трябва да отида в болницата за да ми направят изследвания малко /кръв, урина, ЕКГ,запис на тоновете на бебето/ поне така ми казаха.След това се прибирам и на другия ден рано-рано отивам да ме "подготвят" и режат  #Crazy
За запушения нос, и аз се включвам, започнала съм и да хъркам.. като дъскорезница съм станала  Crazy  мъжа не може да спи от мен и само ме побутва. А също така вечер като легна така ме боли кръста че няма мърдане.. една пронизваща болка такава.. ужас направо. Лекарката каза да не лежа по гръб че е от това, каза като реша да лягам направо настрани да се мятам и да не мърдам а аз не обичам да спя така но кой ме пита...
Хайде изчезвам че мъжа иска да ида до магазина... Simple Smile да изхарча маалко пари  Flutter

# 23
 pebble Честито на младоженците!
Да сте живи и здрави, много щастие, късмет, успехи и много ЛЮБОВ!

 Успех на 22.11.2006. безпроблемно раждане, всичко да е наред, ОК!

 miamy и на теб успех! Nikki_Ivanova умната,по-полека, не се натоварвай! Бавно и славно, още малко  Simple Smile
 
 si_mama и на теб успех!

 Virginity разбирам те и аз съм малко така, май всички сме така: малко ни е затруднено, ама какво да асе прави ще издържим, ама лека полека, още малко, дай боже всичко да е наред, ОК!  Praynig   bouquet  Simple Smile
 
 

# 24
  • София
  • Мнения: 6 794
Pebble, честито! А за 22 стискаме палци, ще видиш, че всичко ще е ОК!!! Аз от вчера съм загледала онлайн "Такъв е животът"...

# 25
  • София
  • Мнения: 721
Честито момиченце на Milaniko!! Не стига, че е мойта зодия, ами ми е и адашка Hug Да ви е жива и здрава и много да ви радва!!

И на pebble честито и много щастие в семейния живот!!
Девойки, има ли някоя дето я пращат в Тина Киркова да си мери тоновете на бебчето там?!?! Или само аз съм с такава екстра newsm78 Ако и друга мама е така да каже да ходим заедно или пък да ме светне там къде, какво и как...

si_mama, понеже и мойте води са малко - я кажи някаква стойност казаха ли ти?! Щото на мен ми казаха стойност 8 (не знам какво е това) и било на долната граница Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 4 967
Здравей, Milaniko! Исках да ти пиша на лични, но нямаш място в кутията. Първо честито бебенце, да ти е живо и здраво, както и каката!  Последния път като разменихме няколко съобщения относно познатите ни акушерки - нещо имахме съмнения как точно става номерът.  Ти в крайна сметка как постъпи? Пишеш за някаква лекарка, твоя съседка.  Тя ли те придружи или все пак се свърза с твоята акушерка? Радвам се, че при теб е минало така леко.  Надявам се и аз да имам тоя късмет - нали и на мен е второ раждане.  Пък и скоро си полежах малко в болница - вече си имам 1.5 см разкритие Laughing  Моля те, сподели малко повече инфо, ако можеш!

# 27
  • Мнения: 7
   Pontes, за стойност казаха 8,2-3 и мен също ме пращат за тоновете всяка седмица, но в Майчин дом  newsm78
 На теб къде ти казаха за водите?И кога трябва да ходиш???
   Знам само,че никак не е хубаво за бебчо и за това искат всяка седмица да се наблюдава... Sad

# 28
  • София
  • Мнения: 721
si_mama, ходих във Фемина за биометрия и доплер, защотго плацентата ми е мнооооооого зле вече, изцяло калцифицирана или както там се казва Rolling Eyes
там ми казаха, че до бебчо всичко достига идеално и за 2 седмици напред да не се притеснявам, НО ме сюрпризираха с това с водите...стойност 8 - но пък аз съм и по-напред със седмиците де....

вече не знам какво да мисля, гледам да не се шашкам, разчитам на лекарката ми...тя каза, че ако до 30ти ноември не е тръгнало раждане ще решаваме какво да правим - дотогава да не се притеснявам
работата е там, че пак ми влязоха в главата тъпотиите, че може да ми изтичат водите по мъничко - момичета, може ли водите за изтичат по мъничко и да са безцветни!!??!!??

# 29
  • Мнения: 7
  Pontes,хич недей да се притесняваш щом си напред със седмиците.На мен ми обясниха,че към края вече малко преди самото раждане водите били малко и съответно не предстояло нищо лошо напротив-среща с малкото човече  Heart Eyes А след като си няколко седмици напред значи споресд мен си е време...А знам,че да ти изтекът водите постепенно е НЕВЪЗМОЖНО  Naughty  Когато мехура се спука всичко си изтича тогава  Peace
 Само бъдеи спокойна,аз постоянно си втълпявам, че всичко е ок и се чувствам по-добре  Hug
    Момичета споделете и вие какво мислите по въпроса с водите?

Общи условия

Активация на акаунт