колко често кърмите?

  • 1 460
  • 27
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 268
Мария е на три месеца, изключително на кърма , на поискване - през около два часа.
Не ми стига времето, та се чудя няма ли да почне да яде по повече, съответно през по-големи интервали.Как е при вас?

# 1
  • Мнения: 2 309
Алис започна да яде по-нарядко след като я захраних на 6 месеца, и въпреки че количеството твърда храна, което изяжда е малко, явно я засищта, сега суче през около 4 часа, но при нас е по-сложно защото суче и за заспиване. Честно - не ги броя, от както се е родила щом се размрънка първата ми работа е да й предложа да суче - денем и нощем.

# 2
  • Мнения: 289
Ние минахме през доста режими, на 3 месеца конкретно беше започнал да огладнява през час, час и половина, и се замислях сериозно дали не е време да му давам и друга храна  Thinking но педиатърът ме разубеди, така че, продължихме само на кърма, като понякога между храненията му давах изцедена кърма в шишенце. Постепенно премина този "гладен" период  Mr. Green  режима се установи на около 3 часа, като вечер заспиваше понякога в 18 часа, и се събуждаше чак към 2-3 часа през нощта.
В момента сме заместили 2 хранения, обаче, резултатът от това заместване е по-често кърмене на поискване - за приспиване задължително, за успокояване заради зъбките, и така  Simple Smile
Тъй че, не се притеснявай, постепенно ще започне първо да се наяжда по-бързо,  защото стомахчето расте заедно с бебето, започва да събира повече храна, и ще започне да издържа по-дълго  Peace

# 3
  • Мнения: 2 039
Ейййй,напоследък пада голяма сукня ви казвам  baby_neutral  Crazy!Иска да цоца от 9 до 12ч. сутрин нон-стоп!Вечер също виси на гърдата по час и половина  Rolling Eyes.Няма да споделям как се чувстват зърната ми след тези бозайнически фиести  Joy ,ама кво да се прави,иначе рев до небесата! През деня обаче,особено ако сме на разходка,понякога издържа и по 4,5 часа без папу.Абе,бебешка му работа  Joy

# 4
  • София
  • Мнения: 7 097
В първите месеци и аз кърмих Калина на такъв интервал - около 2 часа /включително и през нощта... ooooh! По-нататък постепенно се удължиха интервалите - първо на 3, а после и на 4 часа.

# 5
  • Мнения: 855
Ами ние сме на 2 месеца. Само на кърма сме. До преди седмица се хранеше през 3-4 часа, като вечер правеше пауза долу-горе от 12ч до 7-8ч, което беше много добре тъй като имах време за сън  Grinning Но от седмица насам започна да се буди и през ноща, естествено му давам да суче , не го залъгвам с водичка, както ми казва нашето педи  Naughty И през деня също започна да хапва по начесто 2 - 3 часа. И е много неспокоен  newsm78 дърпа се от гърдата, върти си главичката и издава едни звуци като ръмжене, абе неспокоен изглежда. В същото време не изпуска гърдата ми, а суче  newsm78 незнам защо прави така, кърма имам, защото проверявам и си тече доста. Ако някой може да ми каже защо се държи така ще съм му много благодарна, може да има някакви такива периоди, ама като незнам. Може и тема да пусна, но за сега ще изчакам  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 4 242
Около 3-я месец е една от фазите на усилен растеж, така че оставете на мира мъниците да си свършат работата момичета Grinning

ive1ina да това е период и отминава така както е дошъл. Ако пуснеш тема ще видиш колко много майки ще се включат със същите оплаквания около 2-я месец. Много рових за информация по въпроса навремето когато и нас ни сполетя, но така и не намерих нищо, това прилича малко на кърмаческа стачка, но всъщност не е, защото бебето все пак яде, макар и ръмжейки.
Бъди спокойна и търпелива, предлагай повечко в сънено състояние или насън,за да си сигурна че бебчето получава достатъчно за денонощието мляко и съответните калории. Скоро ще отмине!

# 7
  • Мнения: 3 092
И ние се храним през около 2 часа все още.мислех си че тези периоди с честото хранене ще отминат, но не би Rolling EyesМалко уморена се чувствам , защото това е денонощно.Значи грубо пресметнато за 24 часа суче около 12 пъти. Confused

# 8
  • София
  • Мнения: 630
Нормално поведение за тази възраст Laughing. И аз в този период си мислех, че основното, което правя е да кърмя.
Естествено, че нещата ще се променят. Бебчетата растат и след време интервалите ще станат по-дълги (само в определени фази отново ще се появява това поведение за кратко).
Бебетата много добре се справят с показването на нуждите си и кое е най-добро за тях Wink.

# 9
  • Мнения: 1 184
И ние се храним през около 2 часа все още.мислех си че тези периоди с честото хранене ще отминат, но не би Rolling EyesМалко уморена се чувствам , защото това е денонощно.Значи грубо пресметнато за 24 часа суче около 12 пъти. Confused

И ние сме абсолютно същите - храним се като малките бебета на всеки 2 часа. Прави 1 по-голяма пауза от 6 вечерта до към 1.30 - 12 и от там като се почне пак в 2, в 4 и в 6 часа вече е готов за игра  ooooh!. Вече имам чувството че вампирясвам  Confused. Но се надявам като захраним да започнат да се нормализират нещата. Дано!!!

И е много неспокоен  newsm78 дърпа се от гърдата, върти си главичката и издава едни звуци като ръмжене, абе неспокоен изглежда. В същото време не изпуска гърдата ми, а суче  newsm78 незнам защо прави така, кърма имам, защото проверявам и си тече доста. Ако някой може да ми каже защо се държи така ще съм му много благодарна, може да има някакви такива периоди, ама като незнам.

Аз също ще съм благодарна ако някой обясни защо това е така. Ние сме вече на 4 месеца и все още бебо прави така. Аз си мисля, че още имаме колики. Мислите ли, че това може да е причината???

# 10
  • Мнения: 372
Доста на често, на поискване сме и успокояваме настроенията на Крис с кърмене, е някой път и 4часови паузи правим, така че вс. ден е различно.

# 11
  • Мнения: 72
Дъщеря ми е на 2 месеца, само на кърма. Яде на около 2 часа, дори и по-често понякога. Вечер също се събужда, но на по-големи интервали 3-4 часа.

# 12
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Ние сме на смесено хранене, като АМ-то което давам на ден е около 60 мл. Иначе си иска на 3 часа, а през ноща спинка. Имаме около 6 хранения на ден.

# 13
  • във фурната
  • Мнения: 596
. И е много неспокоен  newsm78 дърпа се от гърдата, върти си главичката и издава едни звуци като ръмжене, абе неспокоен изглежда. В същото време не изпуска гърдата ми, а суче  newsm78 незнам защо прави така, кърма имам, защото проверявам и си тече доста. Ако някой може да ми каже защо се държи така ще съм му много благодарна, може да има някакви такива периоди, ама като незнам. Може и тема да пусна, но за сега ще изчакам  Simple Smile
Аз мисля,че коликите са причина за това.Коко също прави така.Като преминат коликите,ще премине и това Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 5 079
Въобще не ги броя, когато бебко поиска - тогава, водя се по него, и никога не забравям, че не винаги желанието за сукане е продиктувано от глад, мъникът има нужда от близост, успокоение, сигурност и топлина.  Heart Eyes

# 15
  • Мнения: 5 026
 Яде на интервал от 3 часа, но не съм го ограничавала в броя на храненията-когато си поиска.

# 16
  • Мнения: 2 807
Храня Мони, когато поиска.
От третия месец обаче търси на около 3 часа.

През нощта суче 1-2 пъти (понякога и 3-4), като нощния му сън започва от около 19:00 до 7:00 сутринта.

# 17
  • Мнения: 5 401
И аз на поискване. В началото кърмех през 2 часа по 1 час, а от около 2 месеца, той си направи интервал 3 часа. Но ако му се папа по-често, не гледам часовника, а вадя. През нощта е различно. Ако е спал през деня, нощем се буди само 2 пъти, а ако е бодърствал, през нощта се почва през 2 часа.   bouquet

# 18
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 516
От края на първия месец сама си изгради режим на 4 часа,последно в 22.00 и сутринта в 06.00.Бях изключително доволна,но от месец насам се буди нощем за кърмене явно е от зъби.

# 19
  • Мнения: 232
Честно - не ги броя, от както се е родила щом се размрънка първата ми работа е да й предложа да суче - денем и нощем.
И аз съм така.Още си папкаме по много. LaughingНе бързай,ние бяхме на такива интервали до шестия месец почти.Но моето съкровище най редовно и до днес си заспива на гърдата.Така,че явно я ползва като биберон  smile3521Н newsm62 newsm03  love001о поне биберони не ползваме!

# 20
  • Мнения: 1 091
И ние така - на поискване. Горе-долу през 3 ч. И нощем също. Както казва една приятелка, кърмим се "безразборно" Laughing hahaha
Тази нощ обаче ми направи пауза от 6 ч. Гърдите ми въобще не бяха напрегнати, дори напротив, мислех, че няма достатъчно мляко... SadПритеснявам се ако не суче нощем дали няма да ми намалее кърмата /не съм от щастливите много млекодайни мами/. Какво ще кажете по въпроса?

# 21
  • Мнения: 176
Калина огладнява през 2 часа - независимо ден или нощ /е, това за нощта не съм сигурна че е от глад, а по-скоро от зъбоникнене  Confused/ Вече е на 6 навършени месеца и лека полека започвам захранване, така че искрено се надявам интервала на хранене да се увеличи поне мъничко...Не бих искала казаното дотук да звучи като оплакване и мърморене. Радвам се, че имам кърма и ще направя всичко възможно да я стимулирам възможно най-дълго. Но от време на време ми се налага да бъда и облечена, за да свърша и нещо друго  Joy

# 22
  • Мнения: 1 432
И при нас до преди седмица храненията бяха много на4есто,просто има6е няколкоседми4на криза на растежа Crazy CrazyСега си прави паузите като по 4асовник на 3 4аса,а когато сме навън или му е сме6но и забавно отиват и към 4 4аса.Изцяло на кърма е Peace Нощем не пропуска да си похапне сладко сладко няколко пъти Crazy

# 23
  • Мнения: 532
Честно казано нямам идея колко често...всеки път,когато се сетя да предложа.
Бръмбара не отказва.
Сигурна съм,че ако бях по-внимателна и му следях реакциите щеше да си е направило режим детенцето,но...

# 24
  • Мнения: 731
Моят Сашко е на 2 месеца и 10 дни и сме изцяло на кърма на поискване. Иска сам на около 3 часа. Рядко на по-малко, ако е кисел - тогава на 2 часа и половина. Нощем прави напоследък пауза от 5- 5,5 часа, но не задължително всяка вечер. Когато се упои от въздуха навън не се сеща за папане и изкарва и по 4-4,5 часа докато се приберем.

Някой път като ми се наложи да излезна в конкретен час му предлагам по-рано и той, като другите бебета, не отказва!

# 25
  • Мнения: 619
Ами на поискване-преди беше на 3,сега на 2-3 часа,че и по често....

# 26
  • София
  • Мнения: 1 941
Ами на поискване-преди беше на 3,сега на 2-3 часа,че и по често....

# 27
  • Мнения: 6 461
Когато кърмех Пламен ..... ooooh!........през час през два ....и така........ Crazy

Общи условия

Активация на акаунт