В антрето ми тече вода заради парното на съсед

  • 782
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 522
От седмица по едната стена на антрето имаме течове на 5-6 места.Мазилката е станала цялата на мехури пълни с вода, таблото с бушоните е направо плувнало.Подобен проблем имат и съседите до нас,а снощи и от долня етаж под нас се оплакаха,че водата стигнала и до тях.Причината е,че на горния етаж съседа скоро си направи парно като прибрал всички тръби в стената и пода,но явно сега има някаква авария.Ние го оведомихме за проблема,той дойде видя водата и каза,че не било от тях.Днес разбрах,че е викал друг съсед и му казал,че има проблем с парното,но нищо не предприема тъй като си е наредил вече ламината и не му се разваля наново Shocked.Е според вас,не е ли той длъжен да си го оправи,аз каква вина имам и мен кой ще ме обещети за това че къщата ми се наводнява и скоро време цялата мазилка ще падне Close.Вие как бихте постъпили в такава неприятна ситуация?

# 1
  • Мнения: 390
Ох,съчувствам ти.Аз нямам този проблем,защото живеем на последният етаж на блока,но ако го имах щях да се изпокарам сигурно с този съсед,да сбера останалите съседи и да го сложим на място.Наистина е супер неприятна ситуация-направо не ги разбирам такива хора,дето се правят на ударени,само за да им е изгодно-ами другите хора?

# 2
  • Мнения: 1 858
И аз не разбирам как могат да се правят на ударени с мокър парцал тия хора! Ако на мен ми се случи да направя щети на мой съсед ще ми се пръсне сърцето от притеснение. Ако трябва на заем ще взема и ще  покрия щетите на съседите. За съжаление освен да се възмутя друго не мога да кажа. Идея си нямам как да се оправите с този човек.

# 3
  • Мнения: 522
! Ако на мен ми се случи да направя щети на мой съсед ще ми се пръсне сърцето от притеснение. Ако трябва на заем ще взема и ще  покрия щетите на съседите.
Пък аз не искам да ми покрива никакви щети,само да изолира проблема ама на...

# 4
  • Мнения: 1 858
Много неприятна за вас ситуация. Егати безскруполните хора има. Надявам се някой да даде адекватен съвет.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Как така "нищо не предприема тъй като си е наредил вече ламината и не му се разваля наново".Това е наглост.Мъжът ти да иде да го постресне малко,просто съседът ви да разбере,че няма да оставите тая така.Той сам ли живее?

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 23 543
Намираш си адвокат и почваш да го съдиш, като не ще с добро.

# 7
  • Мнения: 2 197
За съжаление май нищо не може да се направи. Теоретично можеш да го съдиш, обаче освен, че ще дадеш страшно много пари на адвокат и делото ще се точи много години , а накрая ако ти присъдят обезщетение то ще е някаква смешна сума. И при нас беше същото, само дето се беше намокрила стената и тапетите паднаха. Съседа дойде, погледна и каза: ау, колко ужасно. Та се наложи да сменяме тапети и оттам си направихме и семпъл ремонт в последните месеци като бях бременна. Стискам палци да намерите начин да си разрешите проблема, най-вече след като е стигнало до таблото, защото това вече е опасно и то за целия вход, не само за вас.

# 8
  • Мнения: 522
Ами вече е наводнил 3 апартамента,а вчера жена му се изказа "На мен кой ще ми поеме разходите за разбивам стената и да си махам ламината?" SickКакво повече да кажа ,то е ясно що за хора са ooooh!.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 23 543
Въобще не е теоретично осъждането. Подобен казус (не съвсем същия, но... все става дума за Правилника за управление на етажната собственост) общото събрание на входа решава да прави ремонт на покрива. Един апартамент казва - няма да платим, не искаме ремонт, на нас не ни тече. Да, ама покрива е обща собственост. На не можещите да платят цялата сума на куп беше осигурена възможност да си плащат разсрочено в течение на година и половина, всички бедни баби пенсионерки си платиха, а тези не искаха. Обаче имаме много разтропана бабка домоуправител, намери адвокат, подаде иска и като видяха дебелия край много бързо платиха. Беше сигурно, че ще ги осъдят. (става дума за входа на родителите ми)

# 10
  • Ку-куландия
  • Мнения: 793
Ситуацията  е доста неприятна и за съжаление  често срещана напоследък при майстори всичколози. На нас ни тече в банята, да не ви казвам как мирише на мухал и пада от мазилката в/у тоалетната чиниа, срам ме е като ми дойдат гост, но какво да се прави, не зависи от мен. Ако не можете да се разберете лично и човешки общо събрание и иск, друго решение няма. Щом е решил да се опъва, ще плаща после повче.

# 11
  • Мнения: 431
Не знам какво да те посъветвам... живеем под подобни хора. Наводняваха ни поне веднъж месечно - водата пълзеше по тавана през цялата кухня, та чак до спалнята и там капеше по пода, а в самата кухня на тавана имаше кратер. Close Общо събрание не помогна, кварталния викахме, накрая направихме ремонт - частично поставяне на плочки в банята ИМ около мивката(защото нямаха никакви плочки в банята Tired) - за наша сметка и с наш майстор. Опитайте все пак с кварталния, може да ги стресне. Не сте ли застраховали апартамента? Ако имате застраховка, обадете се на застрахователя, те си имат методи за работа... нямам предвид бухалки, макар че сигурно и бухалката върши прекрасна работа.

Общи условия

Активация на акаунт