Бебето се буди нощем!?!

  • 3 514
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 391
и моята беба се буди точно към 5ч а последните нощи и към 3... А  преди си спеше.... Дали са зъби, и ако са какво да правя?!
А дали пък вече не й стига млякото?!?
Какви идеи имате... да давам ли вода нощем, за да спи, или направо да си я кърмя... досега я кърмех......

# 16
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Кърми си я. Хем не й пълниш стомахчето с ненужна вода, хем ще заспива по-лесно.

# 17
  • Мнения: 1 517
И моята хубавица от около месец започна редовно да се буди по веднъж всяка нощ в различно време - в 3,4 или 5 ч. - когато й скимне.  Simple Smile Посуква малко и пак заспива. Обаче и аз не съм много доволна от цялата работа. Пък и все се чудя на какво се дължи, понеже доста месеци и тя спеше като ангелче. Определено не са зъби, обаче.
Питах GP-то - казва, че по принцип на тая възраст децата не трябва вече да се будят за ядене, но на практика доста го правят... та ще трябва да търпим.  Sad

# 18
дааам, тъкмо си мислех и аз да питам дали и вас ви използват като жив биберон, но виждам че не съм сама... ooooh!  #Crazy

# 19
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Айде и ние към тази група! Мисля, че това са зъби определено и въобще не мисля, че буденето е от глад в повечето случаи. Обаче въпросът ми е докога продължава тая драма? Докато израстнат всичките зъби ли? Thinking  Thinking  Crazy

# 20
  • София
  • Мнения: 6 477
Хайде и ние да се включим.....Между 4 и 8 месец спяхме като за световно сутрин чаааак до 7,30....После стана нещо - от 11-12 през нощта та до 2 часа беше мрънкане, реване и ужас ooooh! Оказва се, че дребната усеща някой като влиза в стаята и сега просто се изнася всичко и човек само влиза в стаята и се мята в леглото, ако се събуди само като ми чуе гласа се укротява. Но докато стигнем до тук беше битка люта, на аз проявих твърдост и не я изваждах от кревата - малко вода, бибата, погалвам я и ако стане от кревата отново я слагам да легне. Този кошмар продължи може би месец и половина като през това време ни избиха 6!!!! Thinking  зъба - явно и те казаха тежката си дума за нощното вампирясване на мама Tired  Сега само ако усети някой да се мотка около нея се буди.
 Така че мили мами, не ви остава нищо друго освен да чакате пустите зъби да порастат и яко имате сърце да оставяте дребните да поревават по малко и да се опитват да заспиват с минимална помощ от ваша страна.....това е за по-големшките бебоци - над 7 месеца.....Късмет и скорошна почивка нощем! Laughing

# 21
  • Мнения: 114
Тук явно се очертава една групичка на "нощните" птици #Milti
И ние сме така...аз не го храня от доста време през нощта, не иска вода, нищо видимо не го притеснява, обаче си играе- бърбори си разни негови работи, върти се, става прав в леглото, като го взема при нас почва едно въртене...
Преди спеше от 22 часа до 7.30-8, а сега се буди към 4-4.30 и се започва с въртенето, дремва един час и пак и така до сутринта ooooh!
Гадно ама явно е някакъв период такъв.....

# 22
  • София
  • Мнения: 592
И при нас от един месец е някакъв кошмар
Преди заспиваше към 22-22:30 и после се събуждаше в 2-3 кърмех го и вече към 5-6 сутринта.
Сега първо се приспиваме по час, час и половина вечер и след като заспи започва едно събуждане през час. Първо давам вода няколко пъти и вече като не помага към 2 часа го кърмя и го вземам при нас, като той спи почти върху мен и аз не смея да мръдна, защото се събужда  #Puppy dog От време на време като замрънка пак му бутам цицата ама не заспива винаги и пак ставам започвам да приспивам....
Сутрин започва едно въртене и мяткане на ръце и естествено пак не мога да спя.
Забравих да спомена, че той заспива само с люлеене. През целия си живот до сега е заспивал само два пъти сам без да го люлея, изключвам моментите, когато заспива докато суче.
Сега се моля да се върне пак първоначалното положение с едно събуждане през нощта, а за цяла нощ не смея и да си мечтая. Кога ли ще мога да спя поне 5 часа непрекъснати  Praynig
Така и ние се включваме в клуба на сомнамбулите  #Silly

Общи условия

Активация на акаунт