Контракции

  • 1 105
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 72
Здравейте мами! В началото на 7 месец съм и от началото на бременността имам контракции. Сега коремчето ми става много твърдо. От един месец пия Магнерот 3х2т, но няма ефект. След гинекологичен преглед чичо доктор каза, че шийката на матката се е скъсила в следствие на контракциите, а не трябва да е така. Изписа ми Гинипрал 3х1т и продължавам Магнерота. Четох тук-там и разбрах, че следващия етап след скъсяването на шийката е получаване на разкритие и след него знаете какво. Страх ме е мъничето да не се появи по-рано отколкото трябва. Има ли някой в такова положение. Доста ми е притеснено. И на всичкото отгоре сега започнахме ремонта на апартамента, нито имаме кухня, нито спалня, нито хол, нито креватче за бебчето... и ако реши да се появи по-рано... #Crazy

# 1
  • Мнения: 1 183
Здравей мила,успокой се и не се притеснявай,защото така още повече ще си навредиш,има много момичета като теб,просто пий си лекарствата които са ти изписали и си почивай много Peace,успех и само хубави нвща си мисли Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 978
Не се безпокой аз от 6м имам такива контаркции. Пий си лекарствата и повече си почивай. И как ти е писала rositza 1983 преди мен, мисли си само за хубави неща Simple Smile

# 3
  • Мнения: 407
Не се притеснявай.щом не са те взели в болницата значи положението не е чак толкова сериозно.Аз бях със скъсена шийка от 6 месец.Пиех същите лекарства които пиеш и ти по същата схема.В началото на 9 месец когато спрях лекарствата и вече имах 1 см разкритие всички си мислеха,че ще родя в началото на деветия.На пук на всички правила контракциите ми спряха и три дена след термина се наложи да ми предизвикат раждането.
Важно е контракциите да не са на често и да не са болезнени.Повече си почивай.Успех!

# 4
  • Мнения: 574
Мила и аз бях така до 8 месец  но не се притеснявах изабщо,трябваше да пия магнерод но ми се наложи да пътувам за Германия,там си оправях документи и изобщо не съм мислила за хапчетата!Върнах се и не съм пила повече!Мисълта ми е че колкото си по спокойна толкова по добре!Всички мислеха че ще родя преждевременно а сега съм с тенденции за преносване(както ще видиш от линийката ми)Радвай се на бременноста си и по малко грижи!Успех Peace

# 5
  • Мнения: 304
И аз съм в същото положение - само че мен искаха да ме вкарват в болница няколко пъти, но аз все отказвах. И сега лежа и си почивам, а има толкова работа за вършене. И на мен ми казаха, че ще се роди преждевременно и аз се притесних доста ама каквото Господ е решил  Simple Smile да може да изкарам още няколко седмици.
Не се притеснявай това е нормално-само бъди спокойнаа-много е важно-книжките телевизора-пък ремонтите ги остави на мъжа   Laughing

# 6
  • Мнения: 683
Спокойствие много почивка, минимално движение!
Не се притеснявай, че както са ти казали момичетата - само си вредиш.
Успех!  bouquet

# 7
  • София
  • Мнения: 243
Препоръчвам ти да бъдеш спокойна. Аз съм с контракции от 6 м. Оказа се че имам скъсяване на шийката с 20 %. Към средата на 7м. шийката ми беше почти изгладена. Това, което правих беше  да си пия магнерота 4 пъти на ден по 1 и много почивка. Колкото по-спокойна си, толкова повече ще ти намалеят контракциите. Това установих за себе си. Сега вече съм към средата на 9 м. и не взимам никакви лекарства. Така че - успех

# 8
  • София
  • Мнения: 2 437
Не се притеснявай. Аз имах контракции от 5 месец и си пиех до 9 м. магнезия. Сега съм в края на бременността и искам да имам, а нямам. Така че само спокойствие и си почивай!

# 9
  • Мнения: 941
не се притеснявай, аз имах контракции през цялата бременност, но не съм спряла и за миг, пиех хаповете, искаха и в болница да ме вкарат, но аз отказах, и в крайна сметка преносих,
просто си почивай повече и се наслаждавай на последните месеци от бременността ти,
и разбира се на финала леко раждане

# 10
  • Мнения: 92
здравей,и аз като теб сам в 7 месец,и от 2 дни имам контракции,които доста ме притесняват,така че много се зарадвах на темата ти и малко се поуспокоих.забелязвам че когато се ядосам или изморя веднага ми се стяга корема.утре сам на преглед дано всичко е наред.ПОЧИВКА и СПОКОЙСТВИЕ му е майката. baby_neutral baby_neutral baby_neutral

# 11
  • София
  • Мнения: 1 043
И аз съм така: от средата на седми месец 30% скъсяване на шийката и 1.5 см разкритие, имам си и контракции. Пия Магнерич и Папаверин. Специално за контракциите папаверинът ми помага. Препоръчаха ми повече почивка. Така, че гледай да не участваш много-много в ремонта. Аз като се раздвижа малко повече и корема започва да ме стяга. Не се притеснявай, но и не подценявай състоянието си. Спокойствие и почивка, както ти е казала и poli77.

# 12
  • Мнения: 6 461
Първо трябва да си много спокойна.
Пий си лекарствата които са ти изписали и си дай пълна почивка .
Пази бебчо. Peace

Общи условия

Активация на акаунт