Бродят ли шарлатани из форума?

  • 18 318
  • 278
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 28
Ами,че то лесно може да се открие даден потребител,админите за какво са....проследяват му IP и неговия доставчик.Ако наистина е опасен,шарлатанин и т.н БАН и готово!

# 76
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Не...нека си пише човека, никой не иска да му отнеме това право (с исключение на случаите когато се държи обидно просташки).
Но да не се нарича "педиатър" поне докато не го докаже.
Това ми е болката.

# 77
  • Мнения: 3 447
Защото хората не се замислят и не си вдигат д--то да си заведат децата в повечето случаи/ щото било я студено, я далече, я нямали кола, я бабата се разболяла и тя/при лекар , специалист, не чукат на врати, чакат по телефона диагноза и лечение... Tired
Да де, да... защото е по-лесно да питаш във Форума  Tired Но затова не е виновен Бърди, уви.

Не съм очевидец, но се е държал меко казано "грубо", за което пише Реза.

Сигурна съм, че е така  Peace Не съм в течение на казуса "Бърди" и не се опитвам да му адвокатствам. Мисълта ми е, че би следвало да бъде санкциониран съгласно общите правила - за хулиганство, да речем. Виж, ако форумът е клиника, а Бърди работи тук и се окаже, че няма диплома - да, тогава можем да го "съдим" за шарлатанство.

# 78
  • Мнения: 5 228
Понеже всички се чудите как може някой да разчита на интернет консултации, да ви кажа моята позиция. Преди година дъщеря ми имаше дерматологичен проблем, за който пребродихме всички мастити дерматолози в София без какъвто и да било резултат. Тогава писах на Бърди и той ми даде няколко възможни причини за проблема (причини, а не начини за лечение - това беше нещото, което ме интересуваше). Една от тях, която не беше хрумнала на никой от лекарите, при които ходихме, се оказа вярната (след направени допълнителни изследвания). Аз никога не бих дала лекарство или предприела терапия на своя глава без преглед и т.н., но ето че Бърди ме насочи в правилната посока. Може би по случайност, може би не, на мен той ми помогна.
Всеки поема отговорност за себе си в каква степен може да се довери на този или онзи непознат от форума. Проблемът е, че има отчаяни и неинформирани хора, които приемат форумите като последна инстанция и търсят тук отговор вместо да посетят специалист, а не като възможност за допълнителна информация. Когато става въпрос за здравословен проблем, според мен е еднакво рисковано сляпо да се довериш на чието и да било мнение от човек, на който не си виждал очите, без особено значение какви титли има/няма.

# 79
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Според мен не е редно така настоятелно да искате легитимацията на някого.........Все пак това е форум..........Тук има хора, които казват "не се ваксинирайте",  "раждайте вкъщи", "ползвайте хомеопатия ", "не ползвайте PVC"......съвета си е съвет......има много гледни точки в здравния.....всеки си има глава на раменете.......все пак едва ли хората лекуват децата си по съвети от нета......ако е така , вероятно биха се доверили и на съвет от вестник "Феномен", канал 2001  и съседката Пенка .......всеки си отговаря......дори  на лекаря  в болницата не трябва да се има 100 % доверие  Peace

# 80
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Бих желал да ти отговоря персонално, защото смятам за нужно.
Няма да представя лични данни. Дори и това, което подхвърлят като "лични данни" са дезинформация, съзнателно поддържана от мен. Никога няма да разберат подробности, колкото и да искат. Дори и някой да си мислят че знаят кой съм аз. Знаят това, което съм им казал. Но дали са верни данните? Simple Smile Естествено не са... И Гърция може да се окаже много по-далеч... Simple Smile
Не го смятам за нужно.

Birdie,не разбрах защо реши да ми отговориш персонално ,но все пак е добре,че писа в темата.От това,което казваш,става ясно,че ти правиш всичко възможно да скриеш самоличността си.Ето това не мога да разбера!ЗАЩО ти е да го правиш?До сега не съм срещала доктор,който да иска да скрие това,точно обратното-държат пред името им винаги да се поставя титлата и специалността.Няма доказателства за това дали имаш медицинско образование или не...за сега приемам поне аз,че имаш такова!Тогава...учил си дълги години,практикувал си,продължаваш да го правиш...ето сега предлагаш и безплатни съвети във форума...това са все достойни неща и за теб би трябвало да бъде чест да се представиш с името и титлата си.Нали се гордееш с това ,което правиш?



Не задължавам никого да приема информацията ми за "задължителна", нито да я следва, или да я прилага...Когато хората ме питат на л.с. по проблеми, никой не задължава никого нищо.
Но явно виждат логика и резултат-затова и страничката "Благодаря на Birdie" бе толкова голяма.
Само това ми стига...

Сега имам възможност да пиша... утре кой знае?

Разбира се,че не можеш да задължиш никого,всички тук сме големи хора и се предполага мислещи!Но от друга страна би трябвало да ти е ясно,че има и моменти,когато една майка е готова на всичко,за да помогне на детето си и приема всякакви съвети.Заради всички тези майки,които ти се доверяват и търсят за помощ ,мисля че е редно да излезнеш пред тях и да заявиш - Аз съм д-р Еди кой си,имам такава и такава специалност,практикувам n-брой години.Това е!
Разбира се никoй няма да тръгне да те проверява,но определено това ще бъде една достойна за уважение постъпка!

 Относно това,дали ще пишеш тук или не,това е изцяло в твоите ръце!
Щом искаш да помагаш-прави го,както и до сега!
Нека страничката на Birdie продължава да се пълни,но тя вече да е страничката на д-р ..........!

# 81
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Според мен не е редно така настоятелно да искате легитимацията на някого.........Все пак това е форум..........Тук има хора, които казват "не се ваксинирайте",  "раждайте вкъщи", "ползвайте хомеопатия ", "не ползвайте PVC"......съвета си е съвет......има много гледни точки в здравния.....всеки си има глава на раменете.......все пак едва ли хората лекуват децата си по съвети от нета......ако е така , вероятно биха се доверили и на съвет от вестник "Феномен", канал 2001  и съседката Пенка .......всеки си отговаря......дори  на лекаря  в болницата не трябва да се има 100 % доверие  Peace

Права си-тук е форум и всеки може да дава мнения.Но когато го прави,като специалист е редно да се представи.Както се представят всички специалисти във форумите,даващи консултации на доброволни начала!
Ако Birdie не желае това,тогава да дава мнение само от позицията си на съпричастен човек,но не и като професионалист !

# 82
Birdie повече от две жени събрани на едно място води до това...навсякъде едно и също...продължавай да помагаш-всеки може да си реши дали да се вслуша в съветите ти или поне да се замисли по въпроса.форумите са за това-да се обменя информация,сондират се мнения и всеки си взима решение.
знаете ли например,как лекуват в моя град.имам две деца-до сега никога на мое дете или на някой от семейството ни не е правена микробиология на гърло ,нос или др.-тук такава практика няма.аз научих за това от форума.знаете ли,че отивам на гинеколог с оплаквания/бяло течение/ и досега 35г никога никой не ми е предложил да ми направи микробиология, а иначе  са ме лекували с лекарства.
за какво пиша това-аз чета мненията и си правя изводи-всеки си пише как се е лекувал,какво са му изписали и се обменя инфо-защо и Birdie да не го прави

# 83
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Според мен не е редно така настоятелно да искате легитимацията на някого.........
Сикретгардън, не си права. Човекът консултира по интернет все пак!
Примерно аз също давам информация (за кърмене, захранване) - но не си крия името. Аз съм акредитиран ЛЛЛ Лидер и имам международна застраховка, която би покрила евентуални щети при доказана malpractice.

Ако някоя майка му се довери така, както друга - на мен, и нещо се обърка - какво правим?! Викаме, а не, то това е интернет, ти защо се довери на мнение от форума...?!

# 84
  • Мнения: 8 585
@iskrica_nadejda
Няма по-голяма радост за мен от страничката "На Бърди с благодарност".
Това ми стига. Не дойдох тук за да си дам телефона и адреса. Клиенти имам повече отколкото мога да поема.
И толкова много л.с. , на които съм отговорил до едно.
Няма нужда от визитка, мисля.
Само от позицията на съпричастен давам информация.
За жалост съпричастен-педиатър. Това не може да се скрие...

Нещо като "Майсторът и Маргарита" и фамозният Д-р Воланд... Simple Smile
Екранизацията от 2005 е фантастична-виж я.

# 85
  • Мнения: 3 777
И като докажем, че е "шарлатанин", какво следва?

# 86
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
........ Клиенти имам повече отколкото мога да поема.
...........

  Кога успяваш?  Rolling Eyes

# 87
  • Мнения: 9 990
Бърдим един прост въпрос-от колко до колко часа практикуваш в кабинета си?Или нямаш кабинет?И провеждаш само и-нет консултации?Всеки порядъчно зает човек не се вре по форуми.Доказано е-аз имам време за губене и мненията ми са под твоята бройка...И на лични не отговарям до пшрипадък...Определено напоследък кисна повечко тук, чакам си бебето да ми позапълни часовете, в които нямам работа...И все пак-времето тук си лети, та ако имах сериозна работа и отговорна в момента, каквато ще да е твоята-дали щях да съм тук с толкова мнения?

# 88
  • Sf
  • Мнения: 808
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=129659.msg2735985#msg2735985

публикувано от гост - "майка" в стил на Бърди
Вижте тиренцета и липсата на интервал...

Тъжна работа. Темата тук е полезна и явно много търпим и носим, за да молим някого да се легитимира.

# 89
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
И като докажем, че е "шарлатанин", какво следва?

Това не е ли достатъчно основание да излезе от легитимност.

Дайте ми на лични кой е и що е, моля!

Аз от няколко месеца му се моля из различни теми да ми каже името си и в коя болница работи.
Конкретната причина беше, че неговото мнение беше в жесток разрез с това на ето тази жена, за чието становище платих не малка сума.
Той отказа.

Освен това ми каза, че тя ме е вкарала в заблуда опасна за здравето на детето ми.
От този момент нататък не спирам да го питам за името му, че като подавам оплакване поне да мога да се аргументирам "този специалист ми каза нещо тревожно относно Вашето мнение за ........едикакво си."

Общи условия

Активация на акаунт