Манджи с елда/гречка?

  • 46 488
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 10 301
Цитат на: anomalia
Цитат на: nad_tab
Аз от малка хапвам гречка, но не мисля че е подходяща за манджи! Това си е вид каша и се яде като такава.
А я сварявам в съотношение 1 към 3, без подправки, че  и Али я яде. В мойта част добавям масло, захар и мляко(само за вкус, да не стане като супа!). На мен ми е много вкусно, но може би си е въпрос на навик, виж за нищо на света не мож ме накара да ям жито, боза или нишесте... бляккк

Как точно я правиш тая каша? Тя елдата нали е на зрънца - смилаш ли ги или как? Embarassed


Нали съм описала горе. Тя си се яде на зрънца. Пасирам само за Али.

# 16
"Гречката (елда) е зърнен продукт, изключително полезен при редица заболявания, включително глутенова непоносимост, анемия, забавен растеж и др. Освен че е полезна, ако се приготви правилно, тя е и много вкусна."  

Каша от гречка

Гречката се почиства, измива в сито или цедка и се слага в тенджерата, в която ще се вари. Запича се, докато леко почервенее и се добавя масло. След като малко се позапържи (този момент може и да се пропусне), се залива с 1,5 - 2 части вряща вода. Посолява се и се оставя да къкри на тих огън, докато поеме почти всичката вода и зрънцата се разпукат. Не се бърка! След това тенджерата се захлупва плътно и се увива в старо одеяло (за да не съжалявате за новото #Cussing out ). След половин час задушаване вече може да се яде.

Сервира се с масло, сметана, прясно мляко, пържени месца или дробчета.

Общи условия

Активация на акаунт