Народни танци като спорт - къде?

  • 90 824
  • 274
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 339
Здравейте, може ли някой да ми препоръча група за начинаещи започваща от 19ч в района на Софийски, Заимов, Лъвов мост и от 19.30ч около Банишора, Св.троица, Зона Б5, Надежда.  Аз и съпругът ми сме решили да продължим следсватбената еуфория Simple Smile

# 241
  • Пловдив
  • Мнения: 14 061
ЗлаВещица , там има едно детенце мисля, че е точно от детската група, на което майка му идва и то си играе докато ние потропваме хорца, днес бяха две дечицата  Laughing , така че ако се случи така, че я вземеш с теб няма да скучае предполагам.  Simple Smile

Аз се канех, канех и вече тази година почнах. То днес беше втори път де. Ти ако играеш още сигурно си при напредналите.  Laughing

# 242
  • София / Костинброд / Годеч
  • Мнения: 56
Здравейте, може ли някой да ми препоръча група за начинаещи започваща от 19ч в района на Софийски, Заимов, Лъвов мост и от 19.30ч около Банишора, Св.троица, Зона Б5, Надежда.  Аз и съпругът ми сме решили да продължим следсватбената еуфория Simple Smile

В Света троица има във физкултурния салон на Попов (училището). Една приятелка ходи често, аз 1 път отидох, много са готини хората. Нещо правиха ремонт и се бяха преместили на бул. България, но скоро ще се върнат пак, така че мисля и аз да ги посещавам Wink
Иначе нямаше значение дали си нов или не, аз отидох нова, но горе долу се справях Simple Smile

# 243
  • Пловдив
  • Мнения: 691
ЗлаВещица , там има едно детенце мисля, че е точно от детската група, на което майка му идва и то си играе докато ние потропваме хорца, днес бяха две дечицата  Laughing , така че ако се случи така, че я вземеш с теб няма да скучае предполагам.  Simple Smile

Аз се канех, канех и вече тази година почнах. То днес беше втори път де. Ти ако играеш още сигурно си при напредналите.  Laughing

Радвам се!  Laughing В групата преди вашата играя, водят ни "средно напреднали"  Grinning .

# 244
  • Мнения: 395
В нашата школа " Балканци" , където аз си ходя на гръцки народни танци, има групи и по български народни танци. И аз много пъти си ходя с децата и те или се включват или седят и си играят на телефоните, но никой никога не ми е направил забележка, нито пък на другите майки. Е, има разбира се някои екземпляри от танцуващите дето промрънкват все пак, но аз ги затапям, че щом ръководителите нямат проблем, тогава и аз нямам проблем.
Ние, имаме репетиции на Вашингтон - улицата зад Халите.

# 245
  • Пловдив
  • Мнения: 14 061
Както е казала Ан и при нас е така. Малката идва с мен, понякога играе ,понякога седи отстрани. Има още две деца, които идват. Всъщност моята има танци почти всеки ден - в понеделник и сряда с мен, а във вторник и четвъртък с нейната си група, направо ще се преучи  Laughing

Ан, предположих, че си в тази група, но вие наистина сте напреднали. Ние от АБ-то почнахме. И по толкова елементарен начин ни обясняват, че първия път недочух хорото, което учим. И докато не чух музиката не разбрах, че ни показват право хоро.  Embarassed

# 246
  • Мнения: 427
В Русе ходих при Чанове - около година. Спрях когато разбрах, че съм  бременна.
Пробвала съм Нашенци и Кукери, но там ми се стори, че е по-ниско темпото т.е. не се изморявах толкова.

Може би са по-подходящи за хора на средна възраст. Аз исках да бъда на нещо по-интензивно, да замества кардиото във фитнеса.

Беше много приятно, много зареждащо, живот и здраве ще ходя пак, когато имам възможност. Simple Smile

# 247
  • Мнения: 46
Приятели, има ли някой сред вас, който да знае със сигурност, дали народните танци са противопоказни за хора с дискова херния?

Аз имам много начален стадий на дискова херния. Оправих се и в ежедневието нямам проблеми, но си имам едно на ум, защото когато ми я откриха 2 седмици се чувствах ужасно (едвам ходех) докато намеря лек.

# 248
  • Мнения: 46
Отговорът на този въпрос е най-добре да дойде от лекар, според мен.

# 249
  • Мнения: 1
Ако сте от  Варна , и живеете в кв. Левски, то най-добри са " Звънчетата" . Особенно за тези, които за първи път ще влизат в зала. Ходила съм на всички възможни клубове в квартала. . Инструкторката е супер готина и обяснява много простичко всяка част от хорото, докато на всички ни стане ясно как е стъпката. Нито за миг не съм се почувствала неловко от незнанието си.  Близко е до нас, което е важно в това забързано ежедневие. И всяка репетиция е уникална. С нетърпение чакам следващата.  Репетициите се провеждат в хореографската зала на ОУ " Черноризец Храбър " училището , което е под Военна болница. Телефонът за контакт е 0879299699 .
Надявам се да съм Ви била полезна....
Забравих да кажа ,че имат групи за деца и групи за възрастни.

# 250
  • Варна
  • Мнения: 480
Kiki1111
кога ще има група за абсолютно начинаещи?

# 251
  • София
  • Мнения: 1 213
Привет, момичета!
Знаете ли дали скоро започва група за тотално начинаещи в София, Център? Благодаря!

# 252
  • Мнения: 395
https://www.facebook.com/Balkanci.eu?fref=ts
Мисля, че са минали две занимания, но аз когато започнах бях буквално с два леви крака и бях много след започването на начинаещите пък се оправих с помощта на преподавателите ни...

# 253
  • София
  • Мнения: 2 356
аз харесвам Диди Дамянова:

Има нови групи след 16ти април:

ниво „начинаещи” в кв. „Младост-1” в балетна зала в ДВОРЕЦ НА ЩАСТЛИВИТЕ ХОРА, на ул. „Димитър Доспевски” 9, до бивш магазин Европа, до бл.45. всеки вторник от 18:30 до 20:00.

ниво „начинаещи” в кв. „Гео Милев” в студио „Йога” на фитнес „ACADEMICA JYM” („Академика Джим”) на ул."Христо Чернопеев", близо до хореографското училище. Репетицията ще е всеки четвъртък от 18:30 до 19:30.

# 254
  • София
  • Мнения: 1 213
дъщерята на Мистрал, как става записването и в какви срокове, запозната ли си?

Общи условия

Активация на акаунт