Една прекрасна идея за закуска!!!

  • 5 357
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Качамак за закуска???? #Shocked
ти знаеш ли как се дебелее от него? По-добре и дай манджата от снощи, ама качамак...Много тежка храна е

# 16
Супер идея! Ще пробвам. А за дебелеенето - децата се движат непркъснато и бързо растат, трябват им повече въглихидрати от на нас. А за "вчерашната вечеря" - не мисля че някоя яхния е подходяща закуска  Thinking

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Цитат на: Саби
Супер идея! Ще пробвам. А за дебелеенето - децата се движат непркъснато и бързо растат, трябват им повече въглихидрати от на нас. А за "вчерашната вечеря" - не мисля че някоя яхния е подходяща закуска  Thinking

a пушена сланинка с червен пиперец мога ли да му дам. нали се движи много и има нужда от енергия Thinking

# 18
  • Мнения: 18 542
Цитат на: DEianaZ
a пушена сланинка с червен пиперец мога ли да му дам. нали се движи много и има нужда от енергия Thinking

Че какво му е на качамака?
Да не би да го дава за закуска, обед и вечеря?
Ти кога предлагаш да се дава ако не на закуска?
Сравнението със сланинката беше неуместно.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Качамака си е варено брашно и за мен е тежка храна

# 20
  • Мнения: 6 155
Цитат на: DEianaZ
Качамака си е варено брашно и за мен е тежка храна


На тоя, дето го имам пише:
" здравословен и диетичен продукт.
Прочиства организма от мазнини.
Незаменим при отслабване."
 33uu

# 21
  • Мнения: 4 414
Цитат на: cheta

Ми брашното е ситно смляно - на прах, а гриса май се получава след някаква обработка, ама не знам каква точно.


10х за пояснението:)

# 22
  • Мнения: 830
ПАК ли ще се караме  Wink
Аз мисля че качамака е тежка храна  , ако се приготвя с много масло , и то препържено , както е по оригиналната рецепта !
Иначе - не е .
И никой не говори за всекидневно хранене с качамак , все пак .
Полезно е за децата да опитват различни и нови вкусове - нали така се учат да ядат разнообразно

# 23
  • Мнения: 18 542
Цитат на: DEianaZ
Качамака си е варено брашно и за мен е тежка храна

Пак казвам, не е брашно, а грис. Има разлика.

# 24
  • Мнения: 77
"Прегръщам " идеята за качамака... но си мисля, наистина за да не е много тежко, трябва да се сипва по-малко царевично брашно (или грис, все тая...), за да стане по-кашав, а не толкова гъст, както обикновено се прави Simple Smile ...

# 25
  • Мнения: 4 414
не е по-тежка храна от обикновената каша:) все пак няма да го заливаме със запържен червен пипер Wink

# 26
  • Мнения: 18 542
Аз го правя като каша, а не като грис-халва.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 311
Цитат на: lionkata
Ей мами открих една прекрасна закуска която може да разнообразява попарата.Става дума за качамак:-)Мойта Йоанна се избива за него-мн.и харесва и го яде с удоволствие Laughing Явно попарата и е писнала вече,а бисквитите с мляко също.Купувам и готов качамак и става за 2 мин.откакто  е завряла водата,а после сиренце и масло и ето бърза и хубава закуска Grinning


 newsm10

и на нас ни е сред любимите ястия

# 28
  • Мнения: 684
Цитат на: maia_sevova
И на мен ми харесва тази закуска ще я пробвам. Звучи добре. Имали конкретна марка качамак която ще препоръчаш защата ми се е случвало да купя доста едро смлян.


Аз купувам един в найлоново пликче-казва се Дила,Унгарски е но го пакетират в Костинброд.Целия пакет струва 1 лв. и сигурно бебо ще яде 20 пъти.Аз го купувам от магазините в които има подправки.

# 29
  • Мнения: 684
Цитат на: Vesito
Аз от качамак разбирам леко лепкава, гъста консистенция Laughing  Да те питам дали този които правиш е такъв, защото се притеснявам, че малкия няма да го иска  Confused


Ами не бих казала че е лепкав Simple Smile по скоро е каша но като правя каша с бисквити е по-лепкава.Като го варя слагам малко повече вода и то става редичко и лесно се хапва.По скоро стои на малки зрънца като гриса.

Общи условия

Активация на акаунт