Бихте ли и мислите ли да се ваксинирате с Гардисил против HPV?

  • 3 541
  • 78
  •   1
Отговори
# 45
Някой вече спомена, но догодина излиза и друга HPV ваксина. Тя ще предпазва срещу видовете HPV, които причиняват 80% от раковете на шийката на матката + най-вероятно сте се предписва на 10-55 годишни. За сравнение, Gardasil предпазва срещу видовете HPV причиняващи 70% от раковете, но предпазва и срещу Genital Warts (не съм сигурна как точно се превежда това на Български).
Не агитирам за нищо, просто пускам информация. Може би си струва да се изчака докато излезе и втората ваксина.

# 46
  • Мнения: 4 150
http://www.fda.gov/cber/label/hpvmer060806LB.htm
http://www.rxlist.com/cgi/generic4/gardasil_ad.htm
http://www.vaclib.org/news/2006/gardasil.htm
http://whale.to/vaccines/obgyn.html
http://whale.to/vaccine/hpv4.html

http://whale.to/vaccines/nvic333.html

Хайде сега да сложим рулетката и да zалагаме коя от вас Ще бьде с страничните реакции,като еритема,артрит,смьрт.Предполагам никоя няма да иска да й се паднат,но zа сьжаление няма гаранция zа никоя от вас. bowuu

ВЕчернице,така хубаво ме раzсмя с тоzи твой постинг...Благодаря ти. Heart Eyes
Цитат
Кристиян се обосновава винаги с линкове с точна информация, но понякога като не е на кеф ги пуска такива малко фашистки изказвания.


Вяра,книгата може да я намериШ предполагам в Мед.уни библиотеката.Описани са случаите в Гьотинген и др.места.Ваксини са играели при стерилиzациите голяма роля.Има и една друга.."Medizin im dritten Reich",но е неприятна zа 4етене...Човек се депресира... Flutter А какви Ще са последствията на Гардасил Ще бьда свидетел (дано сьм жив),не и zасегнат.Както виждам има доброволни опитни zайци по цял свят. Mr. Green


# 47
  • Мнения: 2 292
браво, хайде сега ми кажи как не са успели и нас всички да ни стерилизират , нали сме ваксинирани  newsm78 и кажи ми моля те къде и как се изучи толкова, кажи си научните титли, научните работи, открития, изследвания ... нещо смислено за себе си, защото все чужди източници цитираш  #Crazy

# 48
  • Мнения: 4 150
Вивита,а ти четеШ ли англйиски иzобЩо?
Много бьрzо про4ете над хиляда страници zа 20 минути...
Няма да се поддам на zаядливостта ти.Ваксинирай се,не сьм те спрял. Peace

# 49
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Аман.
Не че вярвам безрезервно на всичко, с което могат да ме захранват фармацевтичните компании, ама да цитираш рядко случващите се странични ефекти е доста евтино. Ами да, възможно е е да се случи нещо такова, но е много малко вероятно.
За да е одобрено което и да е лекарство/ваксина, ФДА в Щатите го подлагат на изпитателен срок. Същото е и в Западна Европа. Не е толкова безотговорно, колкото го изкарваш.

# 50
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105

Последните три линка са от сайт, чиято цел е да се пропагандира анти-ваксинационни политики, ако на това му се казва безпристрастна информация, здраве му кажи:

Whale is a search for the truth (and the fun of exploration) and freedom from Tyranny, and a collection of information towards that aim, and this quote gives some idea about the reasons for doing that: "The truth may hurt for awhile - and usually does -but it heals forever - without fail."  It may be unpleasant to see parasites like big brother but you don't kill parasites and gain freedom by ignoring them, however large and powerful they appear when you first see them.  This is mostly a medical politics and anti-vaccination site, the Big Brother and (his) Mind Control sections were included to show the wood from the (medical) trees and to see where Tyranny (eg wars, famine, atheism, poverty, droughts, killer hurricanes, drugs, crime, most disease fear, etc) really comes from, causing most folk to think God doesn't exist!  "Whale" is a tribute to our larger brained mammals.]

Третия линк е от подобна организация.
Първия и втория за описателни за ваксината, вкл. страничните й ефекти.

# 51
  • Мнения: 4 150
Цитат
За да е одобрено което и да е лекарство/ваксина, ФДА в Щатите го подлагат на изпитателен срок. Същото е и в Западна Европа. Не е толкова безотговорно, колкото го изкарваш.
 
 
 Раzбира се,колко си права.Иzпитателния срок сте точно вие. Peace

# 52
  • Мнения: 4 390
Christian, моля, придържай се към темата!
Благодаря!

# 53
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Цитат
За да е одобрено което и да е лекарство/ваксина, ФДА в Щатите го подлагат на изпитателен срок. Същото е и в Западна Европа. Не е толкова безотговорно, колкото го изкарваш.
 
 
 Раzбира се,колко си права.Иzпитателния срок сте точно вие. Peace


Не, това не е вярно. Изпитателният срок е ПРЕДИ да се пусне на пазара ваксината/лекарството. Правят се контролирани клинични тестове.

http://www.fda.gov/cder/reports/reviewtimes/default.htm

Не, нямам нищо общо с тази индустрия.

Тандури, извинявай, че ти разводнявам темата. Ядосвам се, защото аз също (както теб, мисля) търся информирани мнения, а не предъвкана пропаганда.

# 54
  • Мнения: 7 091
Цитат
За да е одобрено което и да е лекарство/ваксина, ФДА в Щатите го подлагат на изпитателен срок. Същото е и в Западна Европа. Не е толкова безотговорно, колкото го изкарваш.
 
 
 Раzбира се,колко си права.Иzпитателния срок сте точно вие. Peace


Не, това не е вярно. Изпитателният срок е ПРЕДИ да се пусне на пазара ваксината/лекарството. Правят се контролирани клинични тестове.

http://www.fda.gov/cder/reports/reviewtimes/default.htm

Не, нямам нищо общо с тази индустрия.

Тандури, извинявай, че ти разводнявам темата. Ядосвам се, защото аз също (както теб, мисля) търся информирани мнения, а не предъвкана пропаганда.

Няма проблем!  Peace Според мен е важно човек да е информиран, а аз се срещам с все повече жени, които не само че не знаят за ваксината, ами не знаят дори и за вируса, което е по-притеснителното от двете.  Независимо дали тези, които четат ще се ваксинират или не, мисля че е важно да се говори по въпроса.

# 55
  • Мнения: 2 292
Няма проблем!  Peace Според мен е важно човек да е информиран, а аз се срещам с все повече жени, които не само че не знаят за ваксината, ами не знаят дори и за вируса, което е по-притеснителното от двете.  Независимо дали тези, които четат ще се ваксинират или не, мисля че е важно да се говори по въпроса.

НЕ стига , че са неинформирани, ами и ако ершат да се информират се появява някой и ги деzинформира още повече  #Crazy

Последна редакция: ср, 22 ное 2006, 20:42 от Дивиана

# 56
  • Мнения: 4 150
Иска ми се да zнам какво оzна3ава "деzинформиране"?
Ако zа вас "информиране" оzна4ава да се информирате само zа това,което ви е угодно,ви раzбирам.Това тьрсите,това получавате.
Ина4е "информираност и от двете страни и информирано сьгласие на пациента" са неЩа,които може би не са ти иzвестни.Но,както каzах,мога да бьда само свидетел на раzвитието на последиците от таzи ваксина. Peace

 
Цитат
се появява някой беzумник с фанатични пропаганди, беz никаква квалификация по въпроса и ги деzинформира още повече 

И на баzата на какви твои zнания прецени,4е нямам никаква квалификация? Grinning

Бубка,на теб дали ти е ясно,че едно лекарство може да покаже вреда след 20 години?Да ти сложа ли страници на точно цитираните от теб да се полюбуваШ на греШките им...

И да сьм по темата...

Ваксинирайте се с каквото искате.Но се информирайте и от двете страни.ЕДностранната информация,която се прилага при една реклама на дадено лекарство води понякога до необратими процеси в човеШкото zдраве.А с него не иска никой да си играе,предполагам. Peace


# 57
  • Мнения: 2 292

 
Цитат
се появява някой беzумник с фанатични пропаганди, беz никаква квалификация по въпроса и ги деzинформира още повече 

И на баzата на какви твои zнания прецени,4е нямам никаква квалификация? Grinning



ако просто си пишеш, пиши си , но ако искаш да убедиш останалите , че мнението ти е компетентно се прествави с zнанията си, раzрабиотките си, проучванията си, докторатите си, иzследванията , които си направил, публикациите (ТВОИ ЛИчНИ) и дай референции от хора , които те поzнават.
Иначе иzлиzа, че си поредния вманиачен юzър на интернет търсачката и комп. клавиатура .

# 58
  • Мнения: 1 199


Не, това не е вярно. Изпитателният срок е ПРЕДИ да се пусне на пазара ваксината/лекарството. Правят се контролирани клинични тестове.


Тестове се правят, ама за съжаление непрекъснато има лекарства, които се пускат след тестове, но след това биват спирани от пазара защото се доказва че са имали по-дългосрочни вредни ефекти. Пак ще дам примера с широко рекламираното хормонално лечение при менопауза, което години след това се оказа че причинявало рак на матката. 

# 59
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105


Не, това не е вярно. Изпитателният срок е ПРЕДИ да се пусне на пазара ваксината/лекарството. Правят се контролирани клинични тестове.


Тестове се правят, ама за съжаление непрекъснато има лекарства, които се пускат след тестове, но след това биват спирани от пазара защото се доказва че са имали по-дългосрочни вредни ефекти. Пак ще дам примера с широко рекламираното хормонално лечение при менопауза, което години след това се оказа че причинявало рак на матката. 

Да, така е. Но какъв е този процент лекарства от всички, които са на пазара? Аз принципно не съм привърженик на взимането на лекарства с повод и без повод, но и другата крайност не ми харесва.

Тандури направи услуга на тези жени, които не знаеха, че този рак се причинява от вирус.
Ясно е, че оттам нататък всеки решава за себе си.

Общи условия

Активация на акаунт