Вредно ли е за крачетата?

  • 1 438
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 422
На мен ортопеда ми каза,че мога да я държа така като сатне на 6м нито ден по рано освен ако краката и само леко докосват повърхността и да се внимава.

# 16
  • Мнения: 4 915
Направо си стои сама на цялата си тежест и ръцете са ми на 2-3 см от нея, че като се умори й омекват крачета и е голям кеф ,но от вчера направо ме е голямо шубе Cry

Престанете да правите тези "упражнения", колкото и да му е "кеф" на детето!
Костите са прекалено меки още, тазовите също, мускулите недостатъчно укрепнали да носят тази тежест. Да не си навлечете беля!

Когато порасне достатъчно да се изправи сама - от седнало положение, до изправяне с опора - сама да се държи с ръчички, та до пускането и първите крачки - тогава може да си спокойна, че всичко при детето се развива  постепенно и безопасно най-вече. Както го е заложила природата. Не насилвай нещата. Следвай естествения им ход на развитие, а той не е бебе на 6 месеца да се поставя право на крачета.

# 17
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ами май не е много полезно......... newsm78

# 18
  • Мнения: 1 555
Да, вредно е !!! Не виждам смисъл да коментирам, защо е!

# 19
  • София, ж.к. Стрелбище
  • Мнения: 163
На мен ми се струва, че майката пита за т. нар. упражнение "танцуване", което се прави от 3-4 месец  - "Дръжте детето под мишниците изправено, опирайте краката му ритмично в масата като го повдигате и спускате"
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/474/51/


# 20
  • Мнения: 3 500
На мен ми се струва, че майката пита за т. нар. упражнение "танцуване", което се прави от 3-4 месец  - "Дръжте детето под мишниците изправено, опирайте краката му ритмично в масата като го повдигате и спускате"
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/474/51/



Peace Да, за това питам.

# 21
  • Мнения: 920
И на мен това ми дойде наум, но тъй като съм безкрайно остаряла откъм отглеждане на бебета, реших, че и това са отрекли.

# 22
  • Мнения: 516
И ние правихме и още правим така, подскача на спалнята. Нищо страшно няма!

# 23
  • София
  • Мнения: 1 230
А игра с крачетата вреди ли? Питам, защото Анна много обича да правим Ту-ту, аз си крия очите в стъпалата й и се показвам. Обича и да си играя с крачетата. Тя ги изпъва нагоре, а аз ги бутам към нея. Въобще всяка игра с крачетата й доставя удоволствие.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 817
Започнах да изправям Дани когато стана на 7 месеца,а на 8 беше неудържим и тогава за първи път го сложихме и в бънджи.

# 25
  • Мнения: 481
Нашия ортопед каза, че всички бебета имат рефлекс да се избутват като се допре нещо до ходилата им. Това бабите разбирали като желание детето да подскача и било опасно!!! Бебето трябвало да се държи право, когато само може да се изправи, хващайки се за нещо, ако ти го придържаш значи костите не са заякнали все още. Всяка майка решава какво да прави със своето дете, но ние се придъжаме към съветите на ортопеда в това отношение

# 26
  • Мнения: 6 461
Мисля ,че няма проблем .Дори на бебчетата много има харесва.

# 27
  • София
  • Мнения: 310
Благодаря ви за съветите за сега кефа със стоенето правичка отпада
И ние почнахме с танцуването......
е това не означава че е опасно пише го навсякъде в програмите за гимнастика, но явно ние сме попрекалили  bouquet

# 28
  • Мнения: 232
Не се притеснявай,аз също ,когато слънчицето ми беше колкото вас се притеснявах но прочетох доста литература и никъде не пише,че е опасно.Нека се развива.За тях сега всичко е супер. newsm44 newsm68 newsm51 newsm62  love001

Общи условия

Активация на акаунт