За "гумените" зъби на големите кърмачета?

  • 1 922
  • 30
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 5 499
Днес след две безсънни нощи с болки в зъбите ходих на зъболекар. Оказа се, че имам възпаление на венците. Казах на зъболекарката, че още кърмя Иво и тя ми се накара.
Според нея кърменето трябва да продължи до 1г. След това от казеина в кърмата зъбите стават като гумени. Изглеждат здрави, но в действитлност са много крехки и се разрушават лесно.
Тъй като не работи търсачката нямах възможност да прочета стари теми по въпроса и затова пускам тази.
Много се притесних дали не вредя на зъбите на детето с това продължително кърмене.
Кажете вие какво знаете по въпроса.

# 1
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Мен това ми звучи като голяма щуротия  Peace

Ми тогава на децата след годинка мляко дава ли се изобщо да консумират?
Защо млякото на кравата да е по - добро от моето?

# 2
  • Варна
  • Мнения: 5 499
Мен това ми звучи като голяма щуротия  Peace

Ми тогава на децата след годинка мляко дава ли се изобщо да консумират?
Защо млякото на кравата да е по - добро от моето?
Ами той моят син краве мляко не харесва. Mr. Green
Много ме притесни тая жена днес.

# 3
  • Haskovo
  • Мнения: 150
#Shocked За първи път чувам това нещо.Аз все още кърмя,детето ми е със здрави зъби.По тази логика нетрябваше ли първите ,които му излезнаха на 7м. да са се разрушили.Не знам мен ми се струва малко нереално това , newsm78 ,но все пак не съм специалист в областта

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Какво общо има казеина с тази работа newsm78
От организма се извлича калций, за да отиде в кърмата - ако не го получаваш в достатъчно количество чрез храната или ако произвеждаш количества над 1200мл кърма дневно в продължение на дълъг период от време, трябва да си набавяш калций допълнително чрез таблетки.
Но при нормалния случай и нормално хранене кърменето няма такова отражение - а след спиране на кърменето при лактация над 6 месеца дори има обратен и много положителен ефект - води до бързо наваксване на калция Grinning
Кърмя вече 2г без допълнителни калциеви добавки и след 2 бременности и 2г кърмене нямам кариеси, нито друг зъбен проблем.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 5 499
Какво общо има казеина с тази работа newsm78
От организма се извлича калций, за да отиде в кърмата - ако не го получаваш в достатъчно количество чрез храната или ако произвеждаш количества над 1200мл кърма дневно в продължение на дълъг период от време, трябва да си набавяш калций допълнително чрез таблетки.
Но при нормалния случай и нормално хранене кърменето няма такова отражение - а след спиране на кърменето при лактация над 6 месеца дори има обратен и много положителен ефект - води до бързо наваксване на калция Grinning
Кърмя вече 2г без допълнителни калциеви добавки и след 2 бременности и 2г кърмене нямам кариеси, нито друг зъбен проблем.
Тя нямаше предвид моите зъби и порблемите с тях. Аз си ги имам тези проблеми отпреди.
Този казеин оказвал влияние върху зъбите на кърмачето и благодарение на него те ставали като гумени.

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
И аз сефте чувам такова твърдение Rolling Eyes
Помолих д-р Дженд да се изкаже компетентно - той е зъболекар Simple Smile като си види ЛС - ще ни каже Peace

# 7
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Поредния "бисер"
В кравето мляко също има казеин - това е белтък

http://www.biberonbg.com/info/formula.htm

На този линк има таблица, сравняваща кърма и АМ и там (в графа Протеини) си пише, че в АМ има "трудносмилаеми казеини"
Пак някой не си е учил уроците...

# 8
  • Мнения: 8 917
Звучи ми абсурдно Peace

# 9
  • Мнения: 1 559
Казеинът е белтък, който съдържат и кърмата и кравето мляко. Но доминиращият белтък в човешкото мляко е суроватъчният белтък, той притежава противоинфекциозни свойства и предпазва бебето от инфекции. Производителите на адаптирано мляко се стремят да създадат мляко със същото съотношение между казеина и суроватъчния белтък като в човешкото мляко.
Ситуацията ми прилича на "то не било компютри, а компоти" Wink Навярно казеинът няма никакво отношение към хипотезата на д-рката.  Като се видите пак, помоли я да ти обясни как точно казеинът от кърмата прави "гумени" зъбчетата, а този от кравето мляко - не? Заинтригува ме Simple Smile

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Ама вие не знаете ли...?!? Казеинът е силно токсична киселина и туй зъбен емайл, устна кухина и прочие ги прави на мармалад... Ама как може да не знаете...?!?
Това "определение" ми прилича много на средновековните "мъдрости"... Когато не са можели да обяснят някое простичко явление... Или са го отъждествявали с някое божество... Или са го отдавали на някаква друга свръхестествена сила...
Та така... И тази зъболекарка... Нищо не й е ясно по отношение на кърменето и все пак вади компетентни съвети... Браво на нея... Напъва се...! Поне това е положително...
Ох, ще ми се пукне стомашното съдържимо от смях...

# 11
  • Мнения: 4 242
Това обяснява защо моите зъби са зле, но се задълбах в завист, защо аджеба брат ми, с който сме кърмени до към 2г, не го е "хванал" казеинът  Thinking та не знае що е то зъболекар, камо ли да е имал зъбни проблеми, освен заседнало месце Mr. Green

# 12
  • Варна
  • Мнения: 5 499
И аз сефте чувам такова твърдение Rolling Eyes
Помолих д-р Дженд да се изкаже компетентно - той е зъболекар Simple Smile като си види ЛС - ще ни каже Peace
Бу, имаш ли отговор. От вчера не ми излизат думите на тая зъболекарка от главата.

# 13
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Не. Чакам и аз. Вероятно не е влизал - има бебе на дни Simple Smile

# 14
  • Мнения: 1 896
Да му е живо и здраво бебето на доктора.
Децата ни от това непрестанно кърмене ще станат като Страхил Божикравов от "Улицата" дето казваше: "Аз съм половин човек.    . . .    Половината ми зъби са металокерамика трак-трак-трак, другата половина са меки."
Следващият път като ме пита някой не ме ли хапе Жоро ще обясня, че зъбите му са като гумени от казеина и правят масаж.
Деси, релакс според мен, просто си смени зъболекарката. Ако искаш ще ти кажа една във Варна, която много се кефи на дълго кърмене.

Общи условия

Активация на акаунт