Зеленият чай е вреден за бременните

  • 910
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 61
Какво мислите за това?
"Зеленият чай е вреден за бременните
20 ноември 2006, здраве.bg

Той е добра профилактика срещу много заболявания, в това число и от някои видове рак, но в същото време е способен да повиши риска от вродени дефекти при новородените, ако се употребява от жените в периода на зачатие или бременност.
Изследователската група от центъра “Хуан Инес” в университета в Мурсия, Испания (Universidad de Murcia) установи, че зеленият чай възпрепятства усвояването на фолиевата киселина, необходима за нормалното развитие на плода.
Дори 2-3 чаши дневно са опасна доза, твърдят специалистите и препоръчват на бременните вместо чай да приемат минерална вода или натурални сокове, посочва BBC. "
http://www.zdrave.bg/?c=n&id=1732

Възможно ли е това? Няма логика - ако е така в Япония би било пълно от хора с вродени дефекти? Сега явно трябва да спирам и зеления чай, а толкова го обичам  Cry

# 1
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
....а също така и за кърмачките, защото намалява лактацията......

Вредна е и  лайката...според руски учени може да доведе до помятане в ранен стадий от бременността......
.....Дафиновия лист води до вродени дефекти........има още много вредни билки

Изобщо , по време на бременност аз бих пила само шипков чай......

# 2
  • UK
  • Мнения: 1 351
....а също така и за кърмачките, защото намалява лактацията......

Вредна е и  лайката...според руски учени може да доведе до помятане в ранен стадий от бременността......
.....Дафиновия лист води до вродени дефекти........има още много вредни билки

Изобщо , по време на бременност аз бих пила само шипков чай......


 Искам линкове за лайката  ooooh! аз много я обичам и я пия постоянно и искам да видя нещо сигурно ако обичаш  Laughing

# 3
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Чела съм го тук, когато бременеех...имаше линкове към руски сайтове.....ще потърся

# 4
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
http://www.biberonbg.com/info/herbs_and_pregnancy.htm

не можах да го намеря.....но ето тук пише, че маслото от лайка е " мощен маточен стимулант, но сушената билка е безопасна при умерена употреба ".....вероятно това е причината, че е маточен стимулант.........помня , че  ставаше въпрос за ранна бременност ........

# 5
  • Мнения: 2 825
Аз смятам, че може да пием и ядем от всичко в умерени количества. Толкова много вредни неща има, че е невъзможно да ги спазваме всичките.

Общи условия

Активация на акаунт