Помощ - проблем с поведението след операция

  • 543
  • 10
  •   1
Отговори
Здравейте мами и татковци
на6ето малко Цвете е на 1г. и 2мес. На 1г. и 1мес. претърпя операция на слабинна херния, оперираха я по спешност. Тя дори не разбра какво стана, но очевидно стресът е бил голям както за нас , така и за нея. От тогава обаче започна да иска да суче по всяко време на деня и ноща. Сутрин като стане към 7ч, после към 9.30ч спи, но преди това задължително трябва да си сукне и то от 2-те гърди иначе настава пуническа война, с обяда понякога също суче, случва се да не си изяде яденето, но да суче. Преди следобедния сън пак сме на гърдата, вечер след 18.00ч докато си легне към 20.30 суче по малко по няколко пъти, а но6тем се буди средно по 4 пъти, суче от 2-те гърди задължително и продължава да спи.
Освен това появи се и не6то друго: започна да капризничи за всичко, което не е по нейната - опъва се назад като струна и пищи докато не стане както тя иска. На всичко отгоре и зъбите ни закъсняха, започнаха да никнат чак след операцията.
В общи линии това е.
Моля ви   Praynig дайте ми съвет как да успокоя детето си и то да започне да се държи нормално както преди и как да я откажа от непрекъснатото желание за сукане?
Благодаря предварително   bouquet Simple Smile
---------
Моля, пишете на Кирилица!

Последна редакция: пн, 20 ное 2006, 17:27 от dejzi

# 1
  • В офиса
  • Мнения: 4 007
Дейзи, темата ти е за кърмаческия, не за тук.
Най-вероятно някой мод ще я премести.
Не виждам нищо нередно в това да предложиш гърда като средство за успокоение - толкова често, колкото иска. Точно в случая задоволяването на желанието ще доведе до намаляването му. Период е, ще мине и то не след дълго.

ПП В горния десен ъгъл имаш бутон на кредор, с който можеш да пишеш на кирилица.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 148
Сученето успокоява  thumbsup! Като гледам мойта дъщеря как търчи при всяко падане или чукване на чело да посуче малко "болкоуспокояващо мляко", хич не се учудвам на реакцията на твоето детенце. Остави го, сигурно до няколко дена ще се регулират нещата!

# 3
И аз очаквах, че до няколко дни нещата ще се нормализират, но -не
вече мина месец и нещата се задълбочават. Щом ме види и иска да е на гърдата, дори да е яла преди 5 мин.
Проблем ми е недоспиването с това будене нощем, обикновено след 1.00ч. през 1-2часа се буди до сутринта
А и вече не мога да я оставя на друг да я гледа. Преди без проблем оставаше при свекърва ми и майка ми, а сега не иска. Не могат и да я приспиват. Дали това е само от стреса или вече сме разглезени ?

# 4
  • Мнения: 44
Детето е твое, а не на майка ти или свекърва ти.
И е на 1г и 2 м. Нормално е да сучи и то по много пъти, особено след преживяното.
 "РАЗГЛЕЗЕНА" не е в никакъв случай.  NaughtyДете/бебе е, а не машина, реагираща на команди и желания.

# 5
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Искам да ти кажа,че ние не сме претърпяли никаква операция, а от известно  време и Марти виси само на цица:35:Аз също на никой не го оставям,дори го водя с мен в офиса когато имам работа.Нощем суче нон стоп,но това не ми пречи да спя,защото той спи при мен.Когато иска нещо,а не го получава веднага и той се изпъва на струна и пищи,а колко е гръмогласен  #CrazyТа всичко това според мен е от възрастта и е временно.За честото сучене може и да е бум в растежа.Важно е да е здрав и като цяло спокоен.А той в интерес на истината започва да пищи само когато сме навън и иска да суче,а аз се оглеждам къде да седна.А според него трябва да давам цица веднага Joyна секундата,а по възможност и двете JoyТака че според мен няма за какво да се притесняваш.

# 6
  • Мнения: 3 425
Ние също не сме претърппели операция(Слава Богу),но тръшкането и опъването на мост назад е първата работа ако не е неговото!Доколкото съм чела е период и трябва да се отстоват позициите,защото ако детето разбере ,че може да те манипулира с реване и тръшкане после жална  ти майка  Rolling Eyes

За сукането не сме така...аз намалих кърменията доста и давам само преди лягане,пробуждане в следобедния и нощния сън,но и това не е странно поведение!

Не се тревожи...дано го израстете бързо  Peace 

# 7
  • Мнения: 535
Здравей, дейзи, сигурна съм, че си много притеснена за това нейно поведение, но смятам, че е напразно да се смущаваш. Не е толкова от операцията, колкото от възрастта се получава всичко това. Както виждаш и по моята лентичка, и моето хлапенце е на същата възраст. Суче активно, когато съм си вкъщи, а като съм на работа се гледат с баба си и таткото. Много са своенравни на тази възраст и искат всичко да е както те кажат. Период е, ще отмине. Не мисли, че един месец е определящ. Според мен тя има нужда от сигурност и увереност и чак тогава ще се откаже от многото кърмения през деня. Колкото повече се дърпаш, толкова повече ще тича след теб  Peace А опитвала ли си да й отвлечеш вниманието с нещо друго? Подай й някоя любима играчка или предмет, който по принцип не й даваш и ще видиш колко бързо ще те остави. Аз процедирам така, когато Влади прекали с набезите. Въпреки всичко ти пожелавам успех и дано всичко да е ОК Flutter Hug

# 8
Благодаря ви много момичета за успокоителните думи.
Може би сте прави че е проблем на израстването. Поведението ни е точно като при хлапето на Калинка. И ние навън се приспиваме с цица и е голямо реване докато й дам да суче и то от двете, а после бързичко заспива. Само че ние си имаме и още един номер за заспиването бъркаме в очите на този който ни приспива Wink , малко странно, нооо... няма как.
Относно предложението на Станси, пробвала съм да й отвлека вниманието с играчка или с нещо навън, но това трае само няколко минути и после пак атака към деколтето на мама, без начение къде се намираме в къщи, навън на разходка или в колата. А преди си спеше кротко и денем и нощем и сучеше само сутрин и вечер за заспиване.
Аз обаче продължавам да опитвам да я поразсейвам, с тайната надежда да намалим дневните кърмения. Дори й обяснявах, че не може постоянно да цоца от мама защото кърмата не може да се събере и трябва да изчака повече време, защото иначе няма да има нищо в цицката. Първият път като че ли ме рабра и изчака цял час Simple Smile

# 9
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
  Само че ние си имаме и още един номер за заспиването бъркаме в очите на този който ни приспива Wink , малко странно, нооо... няма как.
Ха,ха на мен ми бърка в устата.Дори в последно време като го гушна,а той иска да суче хваща с две ръце деколтето на блузата ,опъва го и наднича вътре,почти си пъха цялото личице.Всички умираме от смях и как да не му дадеш?

# 10
  • Мнения: 1 896
Аз имах един период през който синът ми като седнем да го храня почваше да реве за цица, това ме вбесяваше, защото е злояд и аз исках първо да си изяде манджата, а после да суче. Затова се чудех как да го залъжа, отказвах му цица преди ядене (което той не разбира естествено), беше рев, тръшкане и накрая след много нерви пак заспиване полугладен на цицата.
Но по едно време просто спрях да го правя, май нямах нерви да се разправям. Сядаме на масата - той каже цица, аз давам. После хапваше по малко, но за няколко дни спря да го прави. Мисля, че просто се разстройвашие от моя отказ и затова се инатеше. Но вече се успокои и си яде нормално. Откакто престанах да отказвам, даже доста е намалил сукането като цяло. Просто знае че винаги ще го получи и това не го тревожи вече.
Ти си познаваш детето, но може би и при вас ще отмине, ако дадеш време да се успокои и не го нервираш с въвеждане на ограничения точно сега.

Общи условия

Активация на акаунт