Памперсите - кога да ги свалим

  • 1 492
  • 28
  •   1
Отговори
Здравейте, някой ще ми каже ли реално откога да свиквам детето си да се справя без памперс, за голямата нужда сме готови , но пишкането ми е проблем - на 1,1 м.сме

мерсиииииииииии

# 1
  • Мнения: 98
Когато започне да не се изпускате в гащите.За това няма срок.Ако излизате на вън в това време /студено/ и се изпускате можете ида изстинете.Затова пробвайте само в къщи да не слагате памперс.Моя син се отучи към 1,8 месеца.Но нощния памперс махнах ме към 2 годинки.

# 2
  • Мнения: 8 505
Много е рано още.Опитай след поне половин година.

# 3
  • Мнения: 824
И според мен е много рано още,но си зависи и от детето.Големият ми син на две години започна да си казва когато има нужда през деня ,а на 3г. махнахме и нощния памперс.С малкия не става така ,все още е постоянно с памперс,но не се притеснявам,когато е готов ще започне да си казва Peace

# 4
  • мъничко градче
  • Мнения: 213
Ние го махнахме на година и шест месеца но беше топличко и беше по лесно ,вие сте още малки според мен и имате време защо не изчакаш до пролетта , много по лесно ще е за теб, и по удобно

# 5
  • София , Монтана
  • Мнения: 811
Дъщеря ми се отучи на 1г.и 7м. започнах да я слагам на гърнето(нашето),така ме посъветва лекарката ни.Аз и обясних че като сложа на гърнето тя не пишка а стои там по 2 часа.Лекарката каза че тя стиска и това е начин да я отуча.Вие засега слагайте детето след сън веднага  на гърне да свиква.След време махнете и памперса за няколко дни да видите дали ще започне и да казва.Но без да може да каже че му се ходи  до тоалетна няма да  можете да се преборите.Успех.Дано сам обяснила правилно. Peace Simple Smile

# 6
  • Мнения: 5 622
Габ все още е с памперс. Не става и не става с това гърне. Пробва различни техники, но самият той не иска. Казва, че на гащите било по-добре..Иначе като го оставя без гащи, сам си казва, че има пиш, но ако е обут, никога не уведомява и пикае в гащите  newsm78

# 7
  • Мнения: 14 133
Още сте малки. Детето сама ще си покаже, когато е готово.

# 8
  • София
  • Мнения: 4 146
Наистина си зависи от детето. Баткото сам не ми даде да му сложа памперс една нощ. А за през деня - започнахме да го учим на гърне след 7-8 месец, На година и 5-6 месеца вече беше без памперс през деня.

# 9
  • Мнения: 819
Ние сме доста по-големи от Вас,а сме пишкали само 4 пъти в гърнето.Понеже се разболях,нямах сили да я слагам и затова засега е на свободен режим...не знам докога.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 958
Моят опит показа след 2 години и 2,3 месеца. Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 3 271
Ние от 1г и 2 месеца сме само с нощен памперс ( който също сутрин е сух, но го слагам за собствена утеха, та ако се напишка да не е мокър през нощта), понякога когато дълго време ще сме навън също го слагам, защото той не иска да пикае навън  Flutter

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Ние на 2 години махнахме памперса, но беше лято и беше лесно. Зимата не бих го оставала да се напикава. А с акането никога не сме имали проблем. Вечно беше запечен и като го видех, че започва да ръмжи и да се напъва  веднага го слагах на гърнето. smile3550

# 13
  • Мнения: 2 910
Памперса на Марти го махнах на 2г. и 3м., като цялата процедура стана за 2 дена. Все още обаче й слагам памперс, докато спи, колкото и да не иска, защото се напишква.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Моят опит показа след 2 години и 2,3 месеца. Peace
Peace

Общи условия

Активация на акаунт