Изпотяване по време на сън - преобличате ли ги веднага?

  • 9 349
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 006
Ами, това ми е въпроса, все се колебая дали да я преоблека, защото знам, че не е хубаво да я оставя така, от друга страна пък, винаги се събужда и е неимоверно кисела, плаче, след това вече не заспива и денят става кошмарен.....

# 1
  • София
  • Мнения: 4 865
не. не събуждам децата си, освен ако не става дума за нещо изключително неотложно.

# 2
  • Мнения: 811
Дъщеря ми също се поти докато спи.
При мен въпроса се реши с- тънка пижама/нощница с къс ръкав и пред зимата, вечер в стаята е 18-19 градуса и одеалото е съвсем тънко.
Забелязала съм, че като й е топло спи неспокойно, а като е хладно в стаята съня й е много дълбок.

# 3
  • Мнения: 2 125
Поти се много, дори сега през студените дни ooooh!
Ако е заспал трудно след обяд - го оставям, но през нощта винаги преобличам.

# 4
  • Мнения: 891
Поти се много ! Хич не ми се иска да я събуждам, но няма как, не мога да я оставя мокра.
Половин, един час след като заспи, задължително я преобличам.   Confused
Но ми прави впечатление, че след като я преоблека, рядко се изпотява още веднъж.

# 5
Не я преобличам. Наистина спи по-неспокойно когато и е топло.

# 6
  • Мнения: 8 505
Да,преобличам я.За моя радост се случва рядко.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 421
 Синът ми като заспи и се изпотява целият независимо с какво е облечен и завит. След това не се поти. Обаче аз не рискувам да го преобличам, защото ако го събудя...леле какъв е кисел.
Само му подсушавам главата и косата с кърпа(доколкото мога).

# 8
  • Мнения: 7 106
Случвало се е няколко пъти да я заваря вир-вода и я преобличам веднага. Хубавото е, че не се буди докато трае продцедурата и веднага откъртва след като приключа. Аз не я будя умишлено, ами гледам да действам бързо и технично, за да не я дразня и разсънвам излишно  Simple Smile.

# 9
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Изпотява се много, главата му цялата е мокра, потника и бието на пижамата също и то през зимните месеци. Миналата година не помня така да се е потил. Преобличам го внимателно, той малко се размрънква, но отново заспива. Скоро четох някъде, че обилното изпотяване е един от симптомите на трета сливица, (недостатъчното снабдяване на организма с кислород води до нощно изпотяване)  и сега съм в недоумение да ходим ли на уши, нос, гърло на преглед newsm78 или само си внушавам, за да има за какво да се притеснявам.

Последна редакция: вт, 21 ное 2006, 15:37 от valja

# 10
  • Мнения: 819
Не,само понякога като спи много дълбоко,я забърсвам с кърпи,но не я будя за преобличане,само внимавам да не се отвие и да настине.

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
не преобличам, не попивам потни глави и гърбове, не слагам кърпи и т.н.
Аз съм лоша-майка  Twisted Evil

# 12
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Шани, точно в твоя подпис (вярвам ИМ) прочетох за изпотяването и третата сливица и от 2 дни съм малко пристеснена, а и лекарката все за тая сливица ми говори, че направо почвам да откачам. Сори, че не е по темата. Sick

# 13
Задължително го преобличам, защото иначе все едно да спи с мокър потник и горнище на пижамката. След това ги мятам за пране. За мой късмет Калоян не се събужда докато го преобличам.

# 14
  • Мнения: 2 897
Слагам кърпичка на гръбчето,след известно време я сменям,ако и главата е мокра,подсушавам внимателно,за да не го събудя.В нашия случай няма много косица и лесно подсушавам,но пък и не се е изпотявал много,така че не съм го преобличала нощем след изпотяване.

Общи условия

Активация на акаунт