До майките с повече от една рожба

  • 2 040
  • 45
  •   1
Отговори
  • мъничко градче
  • Мнения: 213
Как решихте че сте готови за второ, моята дъщеря е вече на шест ,но още не мога да се реша на второ, сега пък ако го планувам в този момент ще се появи точно когато каката ще бъде първи клас и ще има нужда от моята помощ.Дали трябва да му мисля толкова или незная ,дайте ми съвет.

# 1
  • Мнения: 1 455
Ами според мене причини ЗА и ПРОТИВ винаги ще има,затова не го мисли много и послушай сърцето си!

# 2
Аз бях готова за второ дете, откакто синът ми навърши 1 година! Grinning Само трябваше да  изчакам и съпругът ми  да "узрее" за идеята и резултатът е вече налице Wink.  Второто дете се гледа по-лесно от първото, а и синът ми ми е голям помощник Laughing! Покрай дъщеря ми мога да изгледам още едно бебе, толкова е кротка и самостоятелна, само дето финансово не можем да си го позволим за съжаление. Confused

# 3
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
за второто не съм решавала аз, а тя, имах един медицински аборт след големия и много тежко го изживях, искахме си го бебето, но с операциите трябва да се внимава!та каката ми е както казах дете  не по план, а по любов! аз съм от детефилите:

# 4
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Хич не съм го мислила- прииска ми се, навих и таткото и направихме второто.

# 5
  • Мнения: 7 723
аз винаги съм искала децата ми да са с малка разлика помежду си. Когато Ивка проходи, почнахме работа за второто, но се случи така, че направих три последователни спонтанни аборта. Разликата между децата ми е 5 години- не е малка. Сметките  и плановете ни се оказаха криви. Всичко е Божа работа.
Моята кака също е ученичка, пък нямаме проблеми. Не му мисли толкова- нещата се нареждат отсамосебе си. Ако си търсиш причини- винаги се намират Peace

# 6
  • Мнения: 1 835
Ооо, второто ни дете не беше планирано - исках да дойде удобния момент, но стана така, че ни изненада. И добре се получи. Ако трябваше да чакам удобен момент, то той още не е дошъл, а междуврененно детенцето порасна. Вече се заиграват двамата заедно (6 и 2 год.) - много е хубаво да имаш две деца! Действайте!!! Grinning Grinning Grinning

# 7
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Ами от теб зависи. Аз помощ някаква в гледането не съм имала, работила съм без прекъсване и ми трябваше време, най-малкото аз да се свестя и да имам сили за второ. Това стана, когато Самуил навърши три години, но загубих бебето. Решихме да почакаме една година. Сега вече чакаме второто си  дете.  bouquet

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ами послушах сърцето си... И не сбърках.

# 9
  • Мнения: 492
Как решихте че сте готови за второ, моята дъщеря е вече на шест ,но още не мога да се реша на второ, сега пък ако го планувам в този момент ще се появи точно когато каката ще бъде първи клас и ще има нужда от моята помощ.Дали трябва да му мисля толкова или незная ,дайте ми съвет.
Според мен просто не си сигурна дали изобщо искаш второ дете, че толкова задълбаваш в плановете.Бях с бебе вкъщи, когато синът ми беше в първи клас.Имах време за него повече, отколкото ако ходех на работа.

# 10
  • Мнения: 324
И при нас второто не беше планирано /м, то и първото не беше  Embarassed/, но не съжалявам въобще, даже на моменти се питам какво съм правила без бебо  baby_neutral Така че, смело напред, ще видиш, че ще се справиш с първолака Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 11 649
От много мислене и от това,че все не бях готова и от още други фактори двете ми деца са с 7.6 години разлика,а аз харесвам 3-4 години разлика.
Ако чакаш да си готова все ще се намира по нещо,което да те кара да отлагаш.След това детето ще порасне и ще решиш,че не ти се занимава наново и така.
Успех и дано скоро да дойде подходящия момент!

# 12
  • Мнения: 3 740
Няма идеален момент за следващо дете. Но това пък значи, че всеки момент е подходящ. Simple Smile
Ти решаваш. Моето решение е в подписа ми. Не съм съжалявала нито за миг.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 127
Баткото беше много трудно бебе - ревеше почти непрекъснато, не ядеше, малко спеше, боледуваше......... Покрай тревогите около него бях твърдо решила, че няма да имам второ дете. Но........ когато стана на 4 изведнъж се усетих,  че се заглеждам по бременни жени и малки бебенца Heart Eyes

# 14
  • Мнения: 29
При нас разликата е 6 год и почти 8 месеца, в момента каката  е първи клас, и аз се притеснявах за това дали ще мога да отделям достатъчно внимание и на двете деца, но това се нарежда от самосебеси. От друга страна ако работиш, какво по-хубаво да си си в къщи по майчинство точно, когато първокласника има най-голяма нужда от подкрепа? Така че не му мисли повече, ако и таткото е навит действайте!Няма да съжаляваш!!!

Общи условия

Активация на акаунт