бясна съм на съседите ми отгоре РЕДАКЦИЯ

  • 5 166
  • 66
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 756
Мама Бобо - важно е как ти е озаглавена темата, какво искаш в нея, как си го написала и т.н. Не е нормално, нито пък по граждански да пуснеш тема, в която да искаш съвет за отмъщение... Не просто да питаш другите какъв е редът, как те се справят с шумни съседи. Да не говорим, че имаме търсачка, където - ако имаше желание, можеше да видиш как се справят другите с такива проблеми.

Съжалявам, но дори ти да си действително потърпевша - с такова агресивно заглавие и твърде емоционални писания - не мога да ти съчувствам. Представям си какво си казала на съседката.  newsm78
Ми нищо не успях да и кажа, трясна ми вратата #Crazy Joy

# 31
  • Мнения: 2 792

Съжалявам, но дори ти да си действително потърпевша - с такова агресивно заглавие и твърде емоционални писания - не мога да ти съчувствам. Представям си какво си казала на съседката.  newsm78

 А, де и аз това се питам, какво се очаква от нас, да дадем съвет как да ескалира и да се поддържа по-дълго време един махленски скандал.
 Децата са деца, нормално е да тичат и да скачат и да вдигат шум. С един нормален и спокоен разговор със съседката със сигурност може да намерите някакво решение, без викане на полиция или други подобни.
 

# 32
  • Мнения: 463
гледай как да решиш проблема наистина, а не как да й го върнеш. като хлопаш по тръбите и надуваш музиката на макс, ще го отнесат и съседи, които нямат нищо общо. а представяш ли какво ще стане, ако неволните потърпевши от хлопането по тръбите решат те на теб да ти го върнат?  Rolling Eyes

# 33
  • Мнения: 472
Не изскам да да казвам кой прав и кой крив в този случай.

"Децата са на разли4на възраст едното е по4ти на 6, другото е по малко"
Моят син е на 6годинки ,дъщеря ми е на 2 и в къщи надвечер е такъв ужас-викове,смях ,скачане,бягане,задължително рев накрая , с нищо не мога да ги успокоя повярвай ми.Децата трябва да си изразходят енергията някъде.Сега замислям да запиша сина си на някакъв спорт.
Много  съм благодарна на съседите си за разбирането  bouquet
те имат големи деца и ние си мълчим когато си правят купони(нали живот и здраве след 10-ина години ние ще сме купонясващите) Laughing

# 34
  • Мнения: 1 756
Благодаря, явно тези, които ме нападат не разбраха, че нямам начин за мирно решение на въпроса.
А и за и против винаги има,така че всеки ваш отговор ме успокои и ми даде възможност да размисля и опитам отново МИРНО решение
 Peace  bouquet Hug

# 35
  • Мнения: 463
mama Bobo,  не те нападам. идеята на моя постинг просто беше да не действаш в състояние на афект.

# 36
  • Мнения: 472
"... и опитам отново МИРНО решение"
Успех! Peace
 Това е най-добрия вариянт.
   

# 37
  • Мнения: 1 756
mama Bobo,  не те нападам. идеята на моя постинг просто беше да не действаш в състояние на афект.
Благодаря, наистина бях адски ефектирана, защото не е нормално подобно поведение на млади интелигентни хора, когато помолиш за нещо е редно да ти отговорят, а не да ти тряснат вратата, а после да ти кажат как им писнало някой да им прави забележки и т.н
Обидена бях, не съм свикнала на такова поведение, но явно ще ми се наложи  bouquet

Последна редакция: вт, 21 ное 2006, 17:39 от mama Bobo

# 38
  • Мнения: 3 447
Имах съсед отдолу, който имаше проблеми с нервите. В продължение на няколко години всеки божи ден поне по веднъж той звънеше у нас със следните оплаквания и претенции:
- Да не влизам в хола си между 2 и 4, защото паркетът скърцал и това го изнервяло.
- Да не вечерям след 10, защото лъжиците тропали по чиниите и това го изнервяло.
- Да не мия чиниите след 10, защото тропали и това го изнервяло.
- Да си постеля килим под кухненската маса, защото столовете тропали и това го изнервяло.
- Да не каня гаджето си в къщи, защото стъпвал тежко и това го изнервяло.
Тези ежедневни атаки доведоха дотам, че се разтрепервах при всяко позвъняване и накрая изобщо престанах да му отварям, макар че се имам за интелигентен млад човек.
Слава богу, купиха си нов апартамент и се изнесоха. Не мога да си представя какво щеше да е сега, когато имам дете.
Всичкото това го пиша не за да се заяждам, а за да кажа, че всяка ситуация има две страни. Помислете за това, преди да давате с лека ръка съвети за тропане по тръби и музика на макс  Peace

# 39
  • Мнения: 1 756
Имах съсед отдолу, който имаше проблеми с нервите. В продължение на няколко години всеки божи ден поне по веднъж той звънеше у нас със следните оплаквания и претенции:
- Да не влизам в хола си между 2 и 4, защото паркетът скърцал и това го изнервяло.
- Да не вечерям след 10, защото лъжиците тропали по чиниите и това го изнервяло.
- Да не мия чиниите след 10, защото тропали и това го изнервяло.
- Да си постеля килим под кухненската маса, защото столовете тропали и това го изнервяло.
- Да не каня гаджето си в къщи, защото стъпвал тежко и това го изнервяло.
Тези ежедневни атаки доведоха дотам, че се разтрепервах при всяко позвъняване и накрая изобщо престанах да му отварям, макар че се имам за интелигентен млад човек.
Слава богу, купиха си нов апартамент и се изнесоха. Не мога да си представя какво щеше да е сега, когато имам дете.
Всичкото това го пиша не за да се заяждам, а за да кажа, че всяка ситуация има две страни. Помислете за това, преди да давате с лека ръка съвети за тропане по тръби и музика на макс  Peace
Ситуацията е доста различна,що се отнася до това,че аз искам детето ми да може да се наспи, а не да се събужда всеки ден и нощем с рев, и съм ходила два пъти досега, така че наистина няма общо с твоя пример Peace

Последна редакция: вт, 21 ное 2006, 18:01 от mama Bobo

# 40
  • Мнения: 3 405
Леле, Дона, този много изнервен бил. Май по принцип си е бил такъв, а ти си му се случила над главата Wink

А когато има малки деца в къщи неминуемо има и тропот.
Знаех всеки ход на комшийското внуче, което живееше над майка и татко  (преди доста години), но то порасна и сега е тихо. Но пък моето дете тропа на комшиите отдолу. Не са се оплакали, скоро и те ще имат внуци.
Та така, цикълът се завърта и винаги има тропащи и такива, на които им тропат.
По важно е как се разбираме помежду си Peace

mama Bobo, опитай спокойно да я помолиш да пазят тишина поне в определени часове, когато детето спи.

# 41
  • Мнения: 4 668
Проблемът е в това , че съседката дори не желае да я изслуша и веднага скача и крещи ... то си е до хора , но ако всички започнем да си правим на пук - ще се стигне дотам и да се бием  Sick ( по съседски имам предвид ) . Всеки има право на спокойствие , поне в определените от закона часове  Naughty . Всички тук имаме деца и знаем какво е , но смятам , че мама Бобо се е вбесила точно от отношението , подобно на изказаното от Ерика - " Какво да направела ... да върже децата за парното ли ... " -  Не разбира се , но това не значи , че щом имаш деца можеш да тормозиш всички наоколо  Confused

За сведение - под нас живее семейство с три деца , не ги връзват със сигурност , но и никога не са ми пречили . Старая се и аз да се съобразявам и бих изслушала някой , ако дойде да каже какво го притеснява ...

# 42
  • Мнения: 1 756
Pipinka, единствена ти разбра проблема и тояно защо се вбесих
Може би защото и ме познаваш ,не знам но наистина адски грозно от нейна страна
Спестих обидите които чух,но нека са живи и здрави  Peace

# 43
  • Мнения: 3 647
Twisted Evil  аз на моите им викам полиция
когато е след 20.00 h  се води нарушение на обществения ред
а след 23 мисля че ходят и със актовете
 Peace само така спират  шумът

# 44
  • Мнения: 1 761
Според мен едно хапче лексотан ще спаси положението.
И аз имам бебе.Лятото съседите оставиха бележка в асансъора,че ще ремонтират покрива.Звуците бяха,все едно космически кораб се приземява над главата ми и всеки момент ще кацне в хола.Това продължи цял месец.Ама какво да направя-изтърпях го, бебето и то.Гушвахме се двамата и чакахме да свърши.Хората няма да си променят плана само заради мен.

Общи условия

Активация на акаунт