Нека се похвалим :))))))))

  • 1 441
  • 35
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 5 577
 Grinning Немога да се сдържа, искам да ви споделя какво се случва последната седмица.

Моя Иван (2год и 2месеца), който ходи на ясла от 2 месеца -  ходи на гърне от една седмица (и за двете нужди) Shocked , и се храни сам.

Изчаках малко да видя да не е временно, и после да се хваля, но не. Абсолютно самостоятелен, дори иска да е без памперс. Щях да падна когато снощи поиска да му махна памперса и после 3 пъти пишка и веднъж голяма нужда на гърне, като сам си взема гърнето и се събува и сяда. И ме вика като свърши работата.
Ей сега се опита да се облече сам за ясла, не много успешно.

Та честно да ви кажа допреди 2 месеца, когато Иван си нямаше идея от тези неща, за мен майки които споделяха такива неща лъжеха.  Confused
Аз неможех да повярвам, и още немога. Мислех да започна първи опити за гърне и самостоятелно хранен след 2 год. и половина, толкова рано ми се струваше сега.
Направо съм изумена, и исках да ви кажа.

Та така - с очите си го виждам и пак не го вярвам. Толкова съм горда, че той днес си седна и си изяде млякото с мюсли абсолютно сам, без да окапе никъде.
Сигурно в очите на някой това ще е лъжа и средностатистически-форумска измислица, но е истина.

Така, изфуках се, дано някой прочете.

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Браво на малкия човек  Hug

Моята щерка яде сама от известно време, но за гърнето рядко казва и се изпишква, по едно време ми беше писнало има пиш и сяда, обаче не пишка, аз като я питам "нямало" и си пишка в памперса.

# 2
  • Мнения: 7 821
Радвам се за вас   bouquet .

# 3
  • Мнения: 6 206
Ех този Иван, бе!
Да го целунеш и похвалиш от мен!

# 4
  • Мнения: 5 790
Браво на Иван!  smile3501 smile3501 smile3501
Кога ли и аз ще мога да пусна такава тема...

# 5
  • Мнения: X
Бравоооо  smile3501
Казавам аз, че яслата е хубаво нещо, ще видиш как ще почне и да се обува и събува сам. Е ние за сега сме само на гащите и панталоните, нооо и това е голяма работа и улеснение за мама Mr. Green

# 6
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 515
Браво за голямото момче на мама!Да ви е жив и здрав!

# 7
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Браво на госпожите и лелите в яслата Wink

# 8
  • под тепетата
  • Мнения: 9 268
Ами в такъв случай, аз съм от лъжещите майки   Wink, защото от момента , в който започнахме да сядаме (6м) я хранех в столче ( за кола-само такова имахме по онова време ), а пред нея на масичка храната и с пробори и салфетка. Някъде към 11 -12м. вече сама се опитваше да се храни (половината по дрехите ,разбира се). Това се отнася и до другата ми щерка. Физилогичните нужди след 1г и 3м не бяха проблем, но не съм чакала на нея да и стане кеф да ми казва, а с подсещане това става навик.( сори ако не съвпада със всеобщото мнение). Браво на Иван и на яслите, ама ми се струва, че и вкъщи може да се постигне същото , ако не го мислиш за толкова безпомощен и несамостоятелен.имай му повече доверие, макар и с цената на повече изцапани дрешки .Дъщеря ми тръгна на градина на 2г и 6м абсолютно самостоятелна.Аз съм на мнение, че отивайки на градина, детето трябва да е усвоило навиците, а не тепърва там да го учат. Embarassed Отклоних се от темата малко, за което моля да бъда извинена ! Не го приемай за упрек, а по-скоро за съвет за следващо дете .  bouquet малкото ти човече може много повече, отколкото на теб ти се струва! 

# 9
  • София
  • Мнения: 143
Вергилия, радвам се за твоето момченце!  bouquet

# 10
  • София
  • Мнения: 1 062
Браво на Иван Simple Smile

Аз лично предпочетох да оставя детето си да изучава света около себе си и да сменям памперси, отколкото час по час да я слагам да виси по гърнета. Съответно в яслата, когато вече беше на 1,8м. се научи за много кратко време.

Нищо лично, но мисля, че 6-7м. е доста ранна възраст да започнеш да набиваш в главата на едно бебе, че трябва да ходи на гърне. Всяко нещо с времето си.  Peace

# 11
  • Мнения: 4 406
той сигурно отдавна може тези неща, но е издевателствал над тебе  Laughing Laughing
лелите в яслата правят чудеса!!!

# 12
  • Мнения: 15 619
В яслата се научават на много неща...
Бях оставила фотоапарат на госпожите да правят снимки един ден и ... каква беше изненадата ми, когато видях моя двегодишен син прилежно да си сгъва дрехите /от снимките, де/,
при положение че в къщи аз го обличах и събличах...
Браво на Иван.  bouquet

# 13
  • Мнения: 11 607
 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501 на Иван!!!

Честито!!!!!!!!!!!!!!! И все в същият дух!!!! Купи му нещо като поощрение - играчка, лакомство.... Ти си знаеш! Детето е заслужило!


Нека и аз да се похваля..... С малка смешна история ни има в последният брой на Моето дете от днес! И на наградите пише,че дори и награда ще получим!!!!!

# 14
  • Мнения: 58
 #Crazyох, дано и ние да може да се похвалиме със същото след 4м. Shocked

# 15
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Браво на Иван - това си е супер постижение за него и супер улеснение за теб!  Peace

# 16
  • Мнения: 824
newsm10
БРАВО НА ДЕТЕНЦЕТО
Ама защо да лъжеш ,кой би си го помислил.Всяко дете е различно,моето малкото е все още на памперс постоянно,храни се сам ако му позволя Joy,но не може нито да се облича,нито да се съблича сам.
Наистина си е заслужило детето ти някакъв подарък  Laughing

# 17
  • Мнения: 3 360
Браво на Иван LaughingВече е голям/ох,кога ще дойде и нашто време Rolling Eyes Laughing/

# 18
  • Мнения: 4 806
Браво на Иван ! Той е вече един малък Мъж с голяма буква (Верги, не се докачай) , щом вече може да свърши тези работи без мама Simple Smile

# 19
  • Мнения: 3 861
Вергилия, браво на Иван!!!
Явно и аз съм от лъжещите майки....

Калоян се запозна с гърнето на 7 месечна възраст и памперса го махнахме преди доста време, но наученото в яслата не е за подценяване. Съблича се сам, има проблем с обличането, но това е нормално...

# 20
  • Мнения: 2 897
Браво на Иван smile3501

# 21
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
Браво на малкия юнак!!!

А, мама да почерпи!!!

# 22
  • Мнения: 5 577
 Hug Обичам Ви!

# 23
  • Мнения: 1 448
Браво на детето  smile3501 Днес хранил се е сам, утре ще си доведе някоя мадам  Flutter

# 24
  • София
  • Мнения: 15 216
Браво на момчето!  Heart Eyes

# 25
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Браво на момчето......той вече е голям, нали така  Grinning

# 26
  • Мнения: 1 446
Браво на госпожите и лелите в яслата Wink
Значи има смисъл от ясла.
Браво на детето. Стана ми много приятно. Hug

# 27
  • Мнения: 1 425
Браво на госпожите и лелите в яслата Wink
Значи има смисъл от ясла.
Браво на детето. Стана ми много приятно. Hug
Да,винаги има смисъл........... newsm10
Айде и от мен едно голямо БРАВО! smile3501

# 28
  • Мнения: 447
Браво! Никак не е малко постижението.

Интересно какво ли ще си мислиш за една майка, чиято дъщеря е от самостоятелна, по-самостоятелна. на 1г и 2 месеца тръгна на ясла, но ве4е се хранеше сама с доста цапаници разбира се. Просто детето не искаше някой друг да го храни или пък облича, а и винаги се стреми да прави нещата "ма"(сама). рано я свалихме и от количката, щото пак "ма". Нямаше 5 години, когато я намерих с порядъ4но намазана филия.И салам си реже даже, въпреки нашето неодобрение. Като се развихри в кухнята понякога и само се чува "Егати му и работата", т.е. как можах да изсипя това на земята и т.н. ех, че се върнах в спомените си за бебешките и години...нямаше 2 години, а ме е карала да се качваме до 7мия етаж пеш само и само сама да качва стълбите(със скоросттана костенурка разбира се)

# 29
  • Мнения: 8 505
Браво на момчето!
Да,в яслата като че ли всичко се учи по-лесно и като игра-хлапетата се копират едно друго (и с белите е така обаче Wink ).

# 30
  • Мнения: 2 220
Наистина браво!   bouquet Прекрасно е това, което описваш!

# 31
  • Мнения: 14 133
Радвам се за вас   bouquet .
Около яслите и градините по-бързо се научават да се справят сами.

# 32
  • Мнения: 1 645
Браво на малкият юнак

Много добре те разбирам как се чувстваш, колко си горда, защото и мойто шигавото е същото, но ние не ходим на ясла.
Много е самостоятелен,което страшно много ме радва.Всичко иска, и прави сам.
Още веднъж ПОЗДРАВЛЕНИЯ

# 33
  • Мнения: 186
Браво не детето!!!
Кога ли ще се случи и нас?

# 34
  • Мнения: 143
Браво на детето,и още много пьти да те изненадва все така приятно  bouquet
А като сме почнали с похвалите нека и аз да си  похваля детето преди около месец го видях как сам си бьрше дупето с мокра кьрпичка след като беше си свьршил работата  Blush Mr. Green
А относно яслите да са живи и здрави учителките и лелите че,от както ходи на ясла сам се облича и сьблича а вчера отивам да го взема и познайте колко голямо ми беше учудването когато на таблото за рисунки видях пьрвата творба на детето си беше една апликация на таралежче но,вьпреки че,са му помогнали лелките аз сьм страшно горда с него Heart Eyes Blush

# 35
  • Мнения: 5 468
Ами браво на Ванката:).
Моето също научи хватки от яслата. След като си свърши работата и се спуска на земята, подпряна на ръце със задника нагоре ...и докато не го избършеш не става.
Удивена бях, като я видях в такава поза първия път. Мъжът ми мисли, че аз съм я научила..., ама - не... от яслата така са я научили да "се подлага". ПРедставям си ги всичките в редица... Laughing

Общи условия

Активация на акаунт