Захранване със свинско месо

  • 3 903
  • 26
  •   1
Отговори

Анкета

Кога (по принцип) във вашите държави се препоръчва захранване със свинско

Опции:

# 15
  • Мнения: 486
А по въпроса с рибата, тя е доста по-опасна от свинското и според книгите е по-добре да се изчака до 2 години.

И според нашите педиатри е хубаво да се изчака с рибата до поне година и половина не само защото е алерген, но и заради живака. Sad

Свинското и за възрастни не се препоръчва.

За възрастните съм съгласна - особено ако става дума за бекон или пък порядъчна порция от шарено свинско в комплект с няколко големи гроздови. За дете обаче бих предпочела свинското пред пилешкото и телешкото. Може и да се лъжа, но си мисля, че понеже свинското не е толкова популярно месо, свинете не ги третират с разни лекарства и хормони.  newsm78

# 16
  • Мнения: 4 399

Vjara, а според моята книжка риба може преди годинка и даже било желателно 2 пъти седмично да се дава. Според авторката, поради специфичния вкус на рибата, ако детето е захранено по-късно с нея, е много вероятно да не я хареса и да не иска въобще да я яде. От лични наблюдения ми се струва, че има нещо вярно в това  Thinking
Малко офф  Laughing
Явно с теб четем различни книги.  Wink Но все пак да се коригирам малко за рибата, защото пак погледнах.  След като изреждат всички полезни вещества които се съдържат в рибата, предупреждават че тя е мощен алерген и казват в никакъв случай да не се дава преди 10 навършени месеци. Още по-добре е да се изчака и да се започне с нея след като детето е навлязло във втората си година. За деца предразположени към алергии да се изчака поне до навършването на 2 години.

Иначе съм съгласна с теб, че детето на по-късна възраст може да има проблем с привикването към вкуса на рибата, но все пак трябва да се внимава и да не алергизира от толкова ранна възраст. В голяма степен рибата е въпрос и на хранителни навици. Например съм чела че в скандинавските държави тя се въвежда доста по-рано отколкото при нас.

Slavi, според мен трябва да допълниш анкетата с отговор 'точни препоръки не са дадени', защото от горните мнения които изчетох, излиза че в повечето случаи решението е на майката.

Последна редакция: чт, 23 ное 2006, 01:27 от Vjara

# 17
  • Мнения: 2 093
Слави, аз забравих да добавя, че аз замьрзявам месото в формите за лед и количеството което му давам на ден е едно кубче. Тук  лекарите сьщо не ти дават точни препорьки и аз в началото се тормозих колко да давам, но сега го правя на око. Единственото което лекаря ме посаветва да не му давам повече от 128 гр., което е равно на едно бурканче готово пюре. Обаче нали моя си е ящен, аз му давам по големи порции. За риба, аз наскоро започнах и досега Криси е ял, всичко на всичко 2 пьти. Проблема с рибата е че може да сьдьржа тежки метали и за това не трябва да се дава много често. Сьщо е добре да се сменя вида риба.

# 18
  • Мнения: 811
тук препоръ4ват захранване със свинско след 1,5г,макар 4е май е по добре доста по късни4ко да се въведе.А рибата след 10ия месец.
Ина4е запо4нахме със пилеШко и то преди 3 дни само Grinning.След месец Ще въведа телеШко.
Незнам как е по другите държави,но тук като правило децата не оби4ат риба.Даже и една реклама на рибеШки пастет върви по ТВто....4е Щом децата ти не оби4ат риба мажи им филията с пастет и така няма да разберат ,4е е риба ли newsm78.Та и да има някое дете дето да похапва риба,Щом види рекламата Ще я откаже  Thinking

# 19
  • Мнения: 2 959
Слави, гласувам с последната опция, но всъщност още не съм давала свинско на Дана. От месата започнах с пилешко, риба/ сьомга/, телешко, пуешко. Като кол- во около- 100гр дневно давам, като 2- 3 пъти седмично сме на риба, 2 пилешко, 2 телешко и 1 яйца. Свинското засега е само в чинията на Татито и то рядко.

# 20
  • Мнения: 2 952
 Mr. Greenникога е отговорът Joy

# 21
  • Мнения: 2 242
Когато въвеждах първите храни на Зори, редовно четях темата за Захранване в чужбина и си спомням няколко постинга на мами, че при тях свинското се избягва... обаче беше преди година и нямам спомен за кои държави ставаше въпрос newsm78? Може би арабските?

Иначе като гледам отговорите до момента, се потвърждава, че всичко зависи най-вече от семейството  Peace – ако родителите консумират рядко, ясно е че и при децата им ще е така и обратното Mr. Green.
Имам спомен, обаче че мами бяха писали за изрични съвети на педиатрите си – явно не са попаднали на темата и още не са се включили.
Благодаря на всички отговорили    bouquet

пп.забелязах че липсва отговор 1-1,5г и го добавих, иначе се получава дупка  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 3 880
обаче беше преди година и нямам спомен за кои държави ставаше въпрос newsm78? Може би арабските?
Сигурно Wink
Ама нали въпроса беше за здравословните аспекти, а не за религиозните newsm78

# 23
  • Мнения: 2 242
обаче беше преди година и нямам спомен за кои държави ставаше въпрос newsm78? Може би арабските?
Сигурно Wink
Ама нали въпроса беше за здравословните аспекти, а не за религиозните newsm78
Да Peace, просто се чудех  newsm78 и предполагам, че е било за арабски държави

# 24
  • Мнения: 7 803
то и въпроса на анкетата беше друг  Whistling кога препоръчват лекарите, а не кога преценяваме ние да дадем месо

# 25
  • Мнения: 2 242
то и въпроса на анкетата беше друг  Whistling кога препоръчват лекарите, а не кога преценяваме ние да дадем месо
Въпреки поредният ти предизвикващ постинг – няма да го коментирам. Мисля, че всеки може да чете правилно  Wink и се надявам да не обърнеш и тази тема в излишни заяжданици и абсолютно несъдържателни коментари Mr. Green

# 26
  • Мнения: 7 803
няма нищо предизвикващо, но отговори от рода на никога не мисля, че са казани от педиатър, а от самата майка, което в никакъв случай не е лошо  Peace просто въпроса е друг  Peace
а не съдържателните коментари си ги пишеш сама  Tired като спомените за арабските държави  Tired

Общи условия

Активация на акаунт