Захранване със свинско месо

  • 3 907
  • 26
  •   1
Отговори

Анкета

Кога (по принцип) във вашите държави се препоръчва захранване със свинско

Опции:

  • Мнения: 2 242
Стана ми любопитно от една друга тема и реших да направя анкета.
Ясно е, че нещата са много относителни, но все пак би ми било интересно да видя една груба статистика. Става въпрос не за конкретни решения на педиатри (в БГ едни препоръчват захранване 7м други след 1,5г), а по-скоро за официалната политика на педиатричните организации или поне масовата практика.
Ще се радвам и да прочета повечко подробности  Hug – примерно какво свинско месо се препоръчва, колко често, кое подред сравнено с другите меса да е (примерно да е след въведени заек, риба и т.н.)?
пс. ако има пропусната опция за гласуване - ще я добавя

# 1
  • Мнения: 907
Тук не са ме съветвали специално за свинско. Педито каза след 6м да давам вече месо - каквото ние сме ядели. Аз знам че заешкото е най-полезно - доста белтък, а малко мазнина, та с него започнах, после пилешко и редувах. Като нямат стомашни проблеми, почнах наистина да давам от това, което си готвим всички. Свинско не помя кога дадох ама сравнително късно. Кебапчета ядеше всеки случай малко след годинка и много ги обича Simple Smile Риба още не давам.

Последна редакция: ср, 22 ное 2006, 11:07 от MegiX

# 2
  • Мнения: 3 880

Ще се радвам и да прочета повечко подробности  Hug – примерно какво свинско месо се препоръчва, колко често, кое подред сравнено с другите меса да е (примерно да е след въведени заек, риба и т.н.)?

И мен не са ме съветвали толкова подробно newsm78. Захраних на 6 месеца и педиатърката ми каза след около месец да въведа и месо, не е конкретизирала обаче какво месо, а и аз не се бях замисляла толкова подробно, за да питам .... в повечето случаи давах готови пюрета и гледах да редувам месата (за разнообразие).

# 3
  • Bristol
  • Мнения: 9 347
Месото може да е всякакво. Тук обаче заешкото не е популярно, зайците ги имат за домашни любимци  Laughing Остват пилешко, пуешко, телешко, агнешко и свинско. За нас не готвя често свинско, но мусаката и супата топчета с телешко не ми харесват  Confused

# 4
  • Мнения: 7 803
Месото може да е всякакво. Тук обаче заешкото не е популярно, зайците ги имат за домашни любимци  Laughing Остват пилешко, пуешко, телешко, агнешко и свинско. За нас не готвя често свинско, но мусаката и супата топчета с телешко не ми харесват  Confused
точно така е и тук. преди няколко дни едвам открих заешко  Rolling Eyes и на мен педито ми каза към 7мия месец да почвам месата, но не ме е предуждавал, че свинско не се дава  Crossing Arms а и и хип и бебивита и алете имат пюрета със свинско от 4ти месец, така че не виждам къде е проблема, освен че някои в бг се впрягат на всичко, даже и на солене на бебета  Shocked

# 5
  • Мнения: 907
Месото може да е всякакво. Тук обаче заешкото не е популярно, зайците ги имат за домашни любимци  Laughing

Хаха тук също зайчетата много ги обичат като домашни животни, ама са се изхитрили - има различни думи за домашни и за диви. По суперите се продават естествено дивите Simple Smile

А не, сбърках - продават се  обикновено само от единия вид Shocked, които могат и да са дом. животни. Ама и другите могат да са питомни. Въобще това било 2 вида. Ама на никой не му прави впечатление.

Последна редакция: ср, 22 ное 2006, 11:33 от MegiX

# 6
  • Мнения: 4 399
Толкова подробни инструкции май се дават само в България. Laughing И при нас заешкото не е популярно. И на мен лекарката ми каза да започна с месото около 1 месец след началото на захранването. В книгите препоръчват говеждо или телешко за начало. Педиатърката каза че до 1 година трябва да започне да яде всичко, предполгам това включва и свинско месо. Така че отговорът на твоя въпрос е най-късно на 1 година. Аз все още не съм дала, мисля да изчакам, имам все още по-важни продукти да въвеждам. Не се лъжете по етикетите на пюретата, има безумни комбинации обозначени с етикет 'над 4 месеца'. Но пък и не изпадай в паника от прословутия холестерол, децата имат нужда и от него. Всичко е въпрос на мярка. Не гласувах в анкетата защото тук няма такива препоръки както казах.
А по въпроса с рибата, тя е доста по-опасна от свинското и според книгите е по-добре да се изчака до 2 години.

# 7
  • Bristol
  • Мнения: 9 347
Свинското и за възрастни не се препоръчва. Обаче ако възрастните си похапват свинско, ми се вижда безсмислено да ограничават малкото.
Vjara, а според моята книжка риба може преди годинка и даже било желателно 2 пъти седмично да се дава. Според авторката, поради специфичния вкус на рибата, ако детето е захранено по-късно с нея, е много вероятно да не я хареса и да не иска въобще да я яде. От лични наблюдения ми се струва, че има нещо вярно в това  Thinking

# 8
  • Мнения: 3 367
Свинското и за възрастни не се препоръчва.
абсолютно!тук и каймата е предимно телешка,таткото яде пържоли 1 на 10 дни и това ни е свинското..
*
тук няма стриктна схема кога да се даде свинско;понеже не готвим много не ми е било проблем;има само 1 вид бебешки буркани с този вид месо(за к се сещам)..дадох след година на Ния,но оттогава я е яла 10 пъти общо,я не..
ако можете да го елиминирте туй от диетата си -най-добре..

# 9
  • Мнения: 7 605
Толкова подробни инструкции май се дават само в България. Laughing И при нас заешкото не е популярно. И на мен лекарката ми каза да започна с месото около 1 месец след началото на захранването.

И на мен, и то по въzмъжност с пуеШко или пилеШко. Аz zапо4нах с пуеШкото, не й е любимо, но го яде  Wink Смятам следваЩото да е пилеШкото, после телеШкото  Thinking

# 10
  • Мнения: 2 093
Аз още не сьм давала свинско месо, но препорьките в Канада са да се дава между 7 и 12 месец. Когато Криси беше около 6 месеца, бях питала нашия педиатьр за месото и той ми каза да му давам всичко, освен свинско, защото е по тежко за бебешките коремчета. Така и не сьм се сещала все още да му направя свинско, но не мисля че е голяма загуба. Аз започнах с пилешко и пуешко и след това преминах на телешко и агнешко. От някьде бях чула, че е най-добре да се започне с телешко, но не знам каква е причината. Да ти кажа за дивечово месо, не сьм чувала нищо, а и не познавам някой да е давал на бебето си.
Аз започнах с месо след 6 месец и отначало давах 2-3 пьти в седмицата, и след това всеки ден, на обяд предимно. Знам че заради повишеното сьдьржание на желязото, е хубаво да се готви тьмното месо.

# 11
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
гласувах с 11-12 м.
тук ми препоръчаха да въведа свинското след 12 м, което направих доста след това, не помня точно.
също ми казаха, че не е фатално ако отложа свинското по-нататък, не било голям праз, ако не го давам Simple Smile
аз и все още не го предлагам на домашните особено често, 4, 5 пъти в годината готвя такова месо Simple Smile

# 12
  • Italia
  • Мнения: 4 492
И аз пуснах глас за 11_12 мес.
Когато захраних Джулия педито ми препоръ4а да по4на със заеШко,пилеШко и пуеШко. СледваШе телеШкото,риба и накрая свинско.Не си спомням да е имала конкретни предпо4итания,но на рибата и пилеШкото определено не им беШе голям фен.Май с най_голям иЩах хапваШе телеШко и заеШко. За свинското нямам спомен. Embarassed
Ние по принцип в къЩи основно консумираме телеШко,пилеШко,пуеШко,заеШко и 4ат пат свинско.Риба от време на време.

# 13
  • Мнения: 4 390
На 10 м. дадох за първи път свинско и го предлагам рядко. Смятам дори, че много рано го вкарах в менюто й.
Започнах захранването /7.5 м/ със заешко, след това дадох пуешко, телешко, риба и   пилешко.


# 14
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
при нас не е прието да се дават сьвети 3а храненето Rolling Eyes...майката си решава с какво месо да 3ахрани и кога....а3 лично дадох свинско около 10 - тия месец......

Общи условия

Активация на акаунт