ДОМАШЕН концентрат

  • 1 262
  • 3
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 686
3 портокала - сокът им
2 кивита
1 банан
захар
лимон тузу

Всичко се разбива в блендера, добавя се захарта престоява в хладилник 1 нощ. Добавя се лимон тузуто. Затваря се в бутилки и когато се пие се разрежда като концентратите на ВСИ-то

ТОВА обаче НЕ Е точната рецепта.
Моля ви ако знаете точната или подобна напишете ми я.........
Тази рецепта само ми я нахвърляха

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 686
Така и не разбрах ВАРИ ЛИ СЕ ??????!!!!

Жената която ми я нахвърли каза, че и тя не знаела. Правили я нейни познати и било много вкусно, а плодовете можели и да се подменят с други според желанието.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 686
Но мисля, че в крайна сметка не се вари. Този концентрат ставал много по-хубав от концентрата от Арония или Ягода на професора от Хранително Вкусовият Институт в Пловдив, който се изнася в чужбина. Освен това от него можело да се получи много по-голямо количество и по-вкусен сок, като се разреди с вода.
       Много се увлякох по него. Имам голямо желание да го направя, още повече че сега им е времето на всички тези продукти.
       Моля ви ПОМАГАЙТЕЕЕЕЕЕ, че тази рецепта малко афиф ми се вижда. 

# 3
  • Мнения: 25 441
Мога да ти предложа рецепта за домашен концентрат от лимони.
1 кг лимони
1 кг захар
2 л вода
1 п. лим. киселина
Лимоните се измиват много добре, нарязват се на тънки резени (с корите!) и се заливат с водата. Престояват 24 ч на хладно. След това се смилат с машинка за месо, връщат се във водата и престояват още 24 ч. На третия ден се прецеждат през марля и към получения сок се прибавя захарта. Бърка се, докато се стопи. Накрая се добавя и лим. киселина. Така полученият концентрат се налива в бутилки и се съхранява в хладилник.
Леле, откога не съм го правила това! Ще взема да забъркам една доза.  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт