За масажа и гимнастиката на бебетата

  • 1 596
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 897
До кога правихте масаж и гимнастика на вашите бебета?
Срещате ли трудност при изпълнението с порасналите бебешоци...
Това ми е питанката Simple Smile

# 1
  • Мнения: 116
Редовно правех докато беше по-малко подвижна-около 5м. и половина. Сега като се обръща, сяда и подскача съм поспряла.

# 2
  • Мнения: 2 897
Аз масажче още си му правя(на 11 месеца е),много му е приятно,забавлява се и се залива от смях LaughingНо гимнастиката...отдавна стана трудно начинание,нищо че за всяка възраст си има комплекс от упражнения...не са му интересни,но не е трагедия Wink

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 816
Правех до към 7я месец.Оттогава съм спряла и правим само когато си играем.

# 4
  • Мнения: 2 757
Прегръдките също са вид масаж. Аз до ден днешен си чешам Давид по гръбчето - много обича - стои до мен като прасенце и си го чешам  Laughing
Иначе масажи като малък не съм правила щото тогава не знаех колко са важни. За следващото ще съм по-старателна  Wink

# 5
  • Мнения: 481
Ние сме малки и все още си правим и масажи и гимнастика, но от известно време започна да си стяга крачетата и не мога да и правя упражненията за тазобедрените стави  Sad

# 6
  • Мнения: 1 448
Като започна сам да се обръща, търкаля и т.н. му спряхме гимнастиките  Laughing А за лосиончета и масажи е просто неудържим, то аз едвам го обличам след банята, какво остава за други разкрасителни процедури  Crazy

# 7
  • Мнения: 84
И до ден днешен си се масажираме след баня (на 1 г. и 6 м.), но интензивно до около 8 м. после става трудно. Simple Smile

# 8
  • Мнения: 2 381
Като започна сам да се обръща, търкаля и т.н. му спряхме гимнастиките  Laughing А за лосиончета и масажи е просто неудържим, то аз едвам го обличам след банята, какво остава за други разкрасителни процедури  Crazy
И при нас е същата ситуация.Започва да пълзи и да се изправя по голо дупе Mr. GreenЕдва слагам памперса Crazy

# 9
  • Мнения: 191
Зори аз на Криси още му правя масажчета,той така обича да се къпе и да го мачкам,че накъде без тях!!!!!!!11

# 10
  • Мнения: 245
извинявяй че използвам темата ти,но искам да попитам мамите от кога започнахте с масажа и гимнастиката?и какви са горе долу движенията при гимнастиката? мерси Peace

# 11
  • Мнения: 8 917
От 1-я до към 10-я месец. Peace Сега сме на гимнастика Peace

# 12
  • Мнения: 245
мерсии Grinning време ни е и на нас значи  Laughing

# 13
  • София
  • Мнения: 44 014
до към 6 месец, после не даваше, едвам изтърпява на 1 място докато го намажа и облека,,,понякога и това с доста борба...а иначе е хубаво поне до годинка.

# 14
  • Мнения: 116
Към Paia4е
 Аз използвам една книжка на Доротея Пантелеева " Пълноценно двигателно развитие на бебето" ръководство с практически упражнения, на издателство Хермес, цената е 4 лв.

Общи условия

Активация на акаунт