ОПАСНИТЕ ХРАНИ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА

  • 20 306
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Цитат на: Иви
7.немити зеленчуци


Това е малко като: 8. не яжте необелени банани  Laughing

според мен е нормално и без да има бременност, да се мият зеленчуците  Grinning преди ядене

# 31
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
За черният дроб - не зная защо?
Мухлясалите сирена - чувала съм го и друг път, предполагам че са много мазни, много солени и може би тези плесени вредят нещо.
Крема сирене и нашенското бяло саламурено сирене както и кашкавал не пречат с нищо на бременността.
Не бива да се ядат колбаси от сурово месо (луканкови), поради опасност от токсоплазмоза - това наистина е много лошо за бебето!!!!
Не е желателно да се яде солено в края на бременността, зада не се претоварват бъбреците, да не се образуват отоци.

# 32
  • Мнения: 2 489
Луканките не са сурови меса и чрез тях не можете да се заразите с токсоплазмоза.
Относно солта - отказът от нея може да причини повече вреда, отколкото полза. Тя трябва да се консумира умерено, но в никакъв случай да се изключи.

# 33
  • София
  • Мнения: 1 228
Е вие ме разбихте буквално  Simple Smile  Това незнанието си е голяма работа - честно. Ми аз докато бях бременна колко черен дроб (понеже все бях с нисък хемоглобин) съм изяла - не е истина.  Отде да знам, че е толкова вредно....  ooooh!  И туршийки - все налитах на кисело. И сирене и кашкавал, и саламчета. И нитратни зеленчуци (че то други има ли ? Rolling Eyes ).
Пък тамън една седмица преди да родя, понеже беше Великден и Гергьовден 2 в 1 - така добре си хапнах агнешка дроб сърма и печено агънце, че още си го помня  Stuck Out Tongue
Пък резултатът - хей го на отляво - наред си е момчето  Thinking

# 34
  • Germany
  • Мнения: 224
И с първата ми и с втората бременност никои не ми е позвилявал или забранявал нещо. Засипват те с един куп брошури и се образоваш сам. Вече не помня къде какво съм чела и кое защо точно е било, но навсякъде прочетох думи като “Избягвайте по възможност”, “не се препоръчва, намалете...” и т.н. никъде никои не забранява абсолютно.
Това което си спомням е да се избягват по възможност празните калории:
·   Захар, захарен сироп, както и изкуствените подсладители
·   Бонбони, шоколад и шоколадови изделия
·   Сладки напитки като кока кола и подсладени плодови сокове
·   Бисквити, сладкиши, торти, както и желета и мармалади
·   Консервирани плодове със сироп
·   Подсладено мюсли
·   Сладолед
Пикантни продукти, като салатни сосове, майонеза, сосове за спагети и др. подобни
Да се избягват консервите, с изключение на пасирани домати и риба. Бялото брашно и бялата захар са рафинирани и загубили голяма част от хранителните си свойства.Да се консумира пълнозърнест хляб и макаронени изделия от пълнозърнесто брашно. Пшениченият зародиш съдържа ценни витамини и минерални вещества.
Изключване от менюто на консерви и всякакви продукти, съдържащи консерванти


За месеца преди раждането се препоръчва да изключите от менюто месото и рибата.
Прекомерното количество чужди белтъци, основният източник на които е месото и рибата, понижава еластичността на тъканите. Във връзка с това се повишава вероятността от разкъсване и нараства интензивността на болката по време на раждане. Освен това - отсъствието на голямото количество хормон на страха, съдържащ се в месото на убитото животно, хармонизира с емоционалното състояние на жената и нейното бебе

нежелателно да се употребяват:
·   Алкохол в какъвто и да било вид, даже и слабоалкохолни напитки (бира);
·   В голямо количество – продуктите, съдържащи тартразин (оцветените газирани разхладителни напитки, пушените продукти, оцветените кремове, желатиновите резенки, дъвчащите бонбони и карамелът);
·   Пикантните сосове, острите подправки, оцетът;
·   Силният черен чай и силното кафе;
·   Мазните видове меса и риби, животинската мас;
Пържените храни (особено през втората половина на бременността).

За черния дроб си спомням че бях чела, че макар че е богат на желязо, в него се отлагат много вредни вещества, тои е като филтър на организма, затова не е добре да се яде черен дроб и производните му-опасно е за бебето.За млякото, да се иъбягва само непастиоризиранот-вече някои беше написал защо. Да не се повтарям сега и за недобре сварените яица.
ами това е.
  С пзрвата си бременност следвах всичко стриктно. сега съм си позволявала много непозволени неща и ще ви кажа какъв е резултата след месец и нещо
 Wink

# 35
  • Germany
  • Мнения: 224
забравих да кажа, че бях чела че свинския черен дроб препоръчват наи-вече да се избягва.
меките сирена, понеже били правени от непастьоризирано мляко, но точно за крема сирене бях 4ела някаде че не вреди. знам ли, и аз продължавам да научавам за непозволени уш неща.

# 36
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Цитат на: rally
Е вие ме разбихте буквално  Simple Smile  Това незнанието си е голяма работа - честно.

Абсолютно си права!!! Laughing Колкото по-малко знаеш толкова по спокойна и щастлива си Wink
С първата бременност си лапах всичко и за Даун синдром не бях и чувала. За контракции само нош-па и папаварин се даваха, пък ей го голям юнак е сега, ще помага да сменяме памперсите на бебето  Stuck Out Tongue
Но какво да правя като ми кажат избягвай да ядеш еди какво си, има опастност от Даун синдром и тем подобни...... съобразявам се Rolling Eyes

# 37
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Цитат на: sunny_zt
Луканките не са сурови меса и чрез тях не можете да се заразите с токсоплазмоза.


На някои си пише, че са сурово сушени - за тях става дума.
И за сурови меса по принцип.

# 38
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
За мидите и дроба мога да споделя нещо, до което стигнах като извод сама-черния дроб и мидите са филтъра на животното респ. на морето. Оттам минава всичко и ако има токсини, вероятно биха се изхвърлили от майката в детето.
Иначе всичко изброено досега го знаех от едно или друто място и не съм консумирала. Акушерката ми каза какво да ям и какво не, когато я попитах, иначе нищо не казват, защото прехраната е проблем в БГ и по-скоро въпросът е да се яде, отколкото какво и как, за момента и те се съобразяват с това. Например как да каже не яжте кисело зеле, като всички ядат поне по веднъж на месеца нещо с кисело зеле през зимата и пр.
Вижте за газираното нямам мнение-защото унищожавам сода в литри и засега ми няма нищо, дай боже  Sick  Sick

# 39
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
В момента не съм бременна, ама от четене на тази тема ми се дояде какво ли не... а съм на работа и не мога да се храня ...
Внезапно се запитах - ами бременните майчета?

# 40
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: sunny_zt
Луканките не са сурови меса и чрез тях не можете да се заразите с токсоплазмоза.
Относно солта - отказът от нея може да причини повече вреда, отколкото полза. Тя трябва да се консумира умерено, но в никакъв случай да се изключи.


Съни, луканките са от сурово месо.... тъпче се червото с месо и се оставя да съхне... Саламите обикновено са термично обработени, варено-пушени или само варени!

Освен токсоплазмоза от луканка може да се пипне и трихинелоза, ама айде да не навлизаме в детайли.
Аз като бях бременна не ядях нищо от сурово месо!

# 41
На мене ми казаха, че не добре да се яде тлъсто месо, по-добре било да се наблегне на пилешкото и  пуешкото

# 42
# 43
  • Мнения: 4 358
Синът ми е с алергия към белтъка на млякото.
Педиатърката каза, че осми и девети месец при втора бременност трябва да намаля до минимум или съвсем да изключа алергизиращите храни (млякото и млечните, яйцата и яйчните, ядки и т.н.)

# 44
  • София
  • Мнения: 1 228
Аз не искам да кажа, че не съм се съобразявала с това какво и колко ям. Аз по принцип претендирам, че ям здравословно  Simple Smile  
Исках да кажа, че чак такова прецизиране ми се струва прекалено  Wink  Номерът е да се храни човек разумно - не само по време на бременност.  
А и докато бях бременна си имах далеч по - големи проблеми от тези да следя какво, кога и как ям  Cry
А и колкото по - малко четете за забрани - толкова по - добре. То и въздухът в големите градове е противопоказен за бременни и бебенца, ама не вярвам всички да отидат да бременуват из планините  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт