Анкета и въпрос към раждалите с епидурална упойка?

  • 1 825
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 183
Не са ми правили специални изследвания.
Раждането премина гладко и безпроблемно, дори без епизиотомия.

И при мен беше така.

# 31
  • Мнения: 12
на мен също ми предстои раждане скоро и прочетох доста материали относно видовете обезболяващи. за себе си се спрях на епидуралната анестезия. струва си човек да се възползва от предимствата на времето и да се опита да избегне болката. научих, че освен като обезболяващо средство, чрез епидуралната упойка се ускорява и самото раждане, з-то помага на мускулите да се отпуснат и по този начин матката се разширява мн по-бързо, съответно и бебчето се появява по-леко и по-бързо. но все пак е важно и анастезиологът да е добър в областта си, з-то си има особеносто при поставянето й. леко раждане Simple Smile

# 32
привет майчета,
преди повече от година родих сина ми с епидуриална упойка и за щастие всичко мина много добре що се отнася до самото раждане,
приеха ме с почти 5 см разкритие (след като цяла вечер се превивах от болки вкащи) в 7 часа сутринта и в 12 55 се появи моето сланчице с цели 3кг950грама. Всащност проблема беше при самото слагане на тази упойка, много е важно кой ти я слага и ваобще анестезиолога да има определен опит и хас за тези неща.
Затова и реших да напиша този постинг, аз родих вав Франция, в частна клиника и последния месец от бременноста минах преглед при анестезиолог, който тук е задалжителен ако се прави упойка. По принцип ви преглеждат грабначния сталб за евентуално изкривяване (сколиоза), гледат за евентуални петна или белези по гарба които да усложнат намирането на перидуралното пространство, разпитват ви за евентуални здравни проблеми, за това как е разположено бебето и най-важното дават ви кравни изследвания и ваз основата на техните резултати ви дозират преди раждането упойката.
Пиша че тук този преглед е задалжителен, но ми е ясно че в Балгария ако не си поиска човек може да не му го предложат, а все пак е важно и сега ще обясня защо.
След като постапих в клиниката ми зададоха пак вапроса дали искам упойка и аз пак отговорих положително, извикаха анестезиолога, който някак си ме се видя че не беше сигурен в себе си, почна да мармори че сам имала сколиоза (изкривяването за което споменах по-горе) и т.н.. След което се започна едно рашкане, тарсене на пространството и тн, като се има предвид че слагат най-напред местна упойка за да не се почуства боденето от иглата, но тя е с кратко действие, така че при мене нямаше полза тай като 30 минути по-касно лекарят не беше успял с мисията си и аз най-геройски заявих че искам да раждам по естествен начин защото ме хвана страх най-сериозно да не ми направи по-голяма глупост този лекар. Благодаря все пак на акушерката, която разбра причините поради които се шашнах и тя отиде и извика друг анестезиолог, който ме накара да легна на една страна и да свия колената до корема и на секундата ми постави упойката без изобщо никаква суета. Златни раце има този човек и най-вече малко повече мозак от другия, който след това ме гонеше из клиниката за да ми се извинява за некомпетентността си.
За останалото, мина като по песен, аз даже си позволих да си поспинкам докато траеше разкритието.
Това е, проюавайте ако малко разводних темата, но тай-като това е форум за споделяне на опит, се отпуснах и дано преживяното от мен е от полза на бадещите майчета на които пожелавам всичко най-хубаво и леко...

# 33
  • Мнения: 1 303
Наложи се форцепс,но поради други причини,бебето си беше сложило ръката на главата и неможеше да излезе.

# 34
  • София
  • Мнения: 978
Не се наложи нито вакум , нито форцепс

# 35
  • Мнения: 5 391
Не ми се е налагало нито едно от гореспоменатите, въпреки че рацдах с епидурална упойка.

# 36
  • Мнения: 54
И аз раждах с епидурална. Поисках си я в последния момент. Не са ми казвали за някакви по-специални изследвания. Въпреки това раждането беше доста трудно. Не го пожелавам такова на никого.  #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт