пак бактерия , пак флажил

  • 88 794
  • 25
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • 1st floor
  • Мнения: 9 096
миналата година по това време във влагалищният секрет ми откриха някаква бактерия Превотела , пих флажил/ едвам го издържах, чувствах се адски гадно и ми се повръщаше Sick/ , после бах болна от пневмония и от антибиотиците получих гъбички/ от изследванията се показаха само гъбички, бактерията я нямаше/. Сега отново имам Превотела Cry- пак трябва да пия флажил #Cussing out. Чудя се дали на второто изследване обилните гъбички са замаскирали бактерията и още от тогава си я нося newsm78, или просто пак съм си я лепнала/ и как ли е станало това?/
Идва ми да се гръмна #2gunfire с тези бактерии - спазвам супер изрядна хигиена и на края какво - пак нищо #Cussing out!

# 1
  • Мнения: 7 640
попаднах на линк на руски, ако искаш- разгледай.
 http://www.medmir.com/content/view/682/57/.

Нали и двамата с партьора се лекувате, иначе няма смисъл Tired

# 2
  • 1st floor
  • Мнения: 9 096
предишния лекар ни лекува и двамата, сегашния отсече , че тази бактерия си е само моя Mr. Green, т.е. не се предавала на мъжа и не трябвало да трови човечеца с лекарства...
изписа ми бетадин,  не знам защо , тъй като на антибиограмата пише че Превотелата се влияе от флажил и climda/или нещо такова - не мога да го разчета/ newsm78
Чудя се кой от двамата е прав?
След лечението , като отида на контрола ще се разбере!
 Дано най-накрая се отърва от тази гадост!

# 3
  • Мнения: 7 640
според ме е редно и двамата да се лекувате.
Както при Гарднерела, примерно.
клиндамицин пише, вероятно.

# 4
  • 1st floor
  • Мнения: 9 096
 с какво да го лекувам? newsm78

# 5
  • Мнения: 7 640
с какво да го лекувам? newsm78
партьора ли? Ами както и ти, без глобулите, естествено.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 672
Миличка напълно те разбирам-преди около 10 години и аз се въртях в такъв порочен кръг...То не бяха гъбички,брадавици,разни бактерии...УЖАС
Изпих сумати лекарства-ходих при сумати лекари-единия иска първо да лекува брадавиците,ама се възпаляват гъбичките,другия иска първо гъбичките ,ама брадавиците никнат като гъби.... #Cussing out ooooh!
Накрая намерих лекар-който за седмица ,две ми ги излекува и двете заедно Shocked-а за цяла година никой не се сети за това...
така се натъпках с лекарства ,че....А колко имуностимуланти изпих-защото единия бе изказал съмнение, че съм предразположена за всякакви гъбични заболямания-че имах и по краката и тялото тоже....
...Е оправих се-но аз си знам какво ми костваше....
Не ти помогнах много ,но се надявам да съм ти вдъхнала кураж-има светлина в тунела,не се притеснявай-и това ще мине.Дано само откриеш правилното лечение,а не като мен да пиеш какво ли не...
Стискам ти палци Hug

# 7
  • 1st floor
  • Мнения: 9 096
с какво да го лекувам? newsm78
партьора ли? Ами както и ти, без глобулите, естествено.
Само, че лекарят ми предписа само бетадин вагинално, нищо друго newsm78 Не знам дали има и орални хапчета.
VND благодаря за подкрепата  bouquet!Дано този път се отърва от досадната бактерия! #Cussing out

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Здрасти! Не знам дали ще съм ти много от помощ, но само ще ти кажа да внимаваш с флажила. Това е много силен антибиотик, представлява метронидазол. Преди време аз също минах курс с него и резултатът беше, че си развалих равновесието във флората. От това се получава и този порочен кръг.

# 9
  • Мнения: 7 640
ами редно е тогава на друг лекар да отидеш, трябва да вземаш и ти, и той нещо  през устата.
С този Бетадин, само кандида би се овладяла.
Лекувайте се двамата, иначе ефектът не би бил добър.

# 10
  • 1st floor
  • Мнения: 9 096
Здрасти! Не знам дали ще съм ти много от помощ, но само ще ти кажа да внимаваш с флажила. Това е много силен антибиотик, представлява метронидазол. Преди време аз също минах курс с него и резултатът беше, че си развалих равновесието във флората. От това се получава и този порочен кръг.
абсолютно съм съгласна! Имам недостиг на лактобацили и затова си лепя постоянно някакви бактерии или гъбки

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Здрасти! Не знам дали ще съм ти много от помощ, но само ще ти кажа да внимаваш с флажила. Това е много силен антибиотик, представлява метронидазол. Преди време аз също минах курс с него и резултатът беше, че си развалих равновесието във флората. От това се получава и този порочен кръг.
абсолютно съм съгласна! Имам недостиг на лактобацили и затова си лепя постоянно някакви бактерии или гъбки

И при мен след фажила МБ ми показа, че НЯМА лактобацили и аз много се шашнах. Започнах да пия пробиотици и за 1 месец се оправих. Единият се казваше Ентеросан, за другия не се сещам. Вярно, че при мен нямаше някакви хронични такива проблеми и затова толкова бързо ги възстанових.
Пробвай, и от други съм чувала, че са доволни.

# 12
  • Мнения: 1 517
Здравейте и от мен - поредната гъбясала  Laughing
В момента съм на Полижинакс глобули и Флажил 3 дневно. Мъжът ми се маже с Клотримазол. Това каза чичо доктор. Опитвам се да лекувам течение някакво. Не ме сърби, само от време на време е много силно, все едно съм се напишкала.

# 13
  • 1st floor
  • Мнения: 9 096
Флажил само за гъбички? Sick Това не е ли много крайно newsm78! Доста силно лекарство е!

# 14
  • Мнения: 1 685
И аз в тази компания.
Досега посещавах един и същ гинеколог.Постоянно антибиотици, свещи, а мъжа ми редовно трябваше да пие Флажил.След приключването на лечението и контролният преглед, пак нищо не беше наред.Реших да сменя гинеколога.Сегашният каза, че партньора не трябвало да пие нищо, а за мен - Бетадин.Също като твоята история.Не знам и аз кой крив, кой прав, но ще видим на контролата какво ще стане.А, каза също след цикъла да започна за 3 месеца с млечна киселина(май беше Rolling Eyes)

# 15
  • 1st floor
  • Мнения: 9 096
И на мен ми казаха за мл. киселина, но личната. Забравих да я питам колко често може , ти знаеш ли?
Сега си слагам Бетадина, имам още 10 свещички. След това чакам да ми дойде и тогава ме викат на контрола - дано всичко е ОК! Praynig
Да не се окаже, че ходиме при един и същи лекар Mr. Green - аз съм при Коловски.

# 16
  • Мнения: 1 685
Ха, и аз съм при него.
Като започнах да ти чета поста - същата история като моята.Помислих си - може и лекаря да е същия.
Млечната киселенина ми каза да я правя 3 месеца по 10 дни.Сега като направя първият месец, трябва да ходя на контрола.
Кой ти го препоръча и от колко време ходиш при него?Доволна ли си?
Аз досега имам 2 прегледа при него и още нямам мнение, въпреки че с един свой жест доказа, че е човек на място.Готин е.
Досегашния при който ходих беше на платени приеми и затова реших да пробвам при друг, но вече през касата, че...

Последна редакция: пн, 27 ное 2006, 20:18 от карамелена

# 17
  • 1st floor
  • Мнения: 9 096
Ходех на консултации при него през втората ми бременност. Абе много готин човек е, а познати ми казват , че е и много добър лекар. Всъщност през бременността ми нямах проблеми така че не мога да кажа поставя ли верни диагнози. Дано да е така!
 А за мл. к-на. десет дни подред ли  и има ли значение преди или след цикъл. Разрежда ли се, изплаква ли се след това?

# 18
  • Мнения: 1 685
Аз ще започвам с млечната след цикъл десет поредни дни.Не знам как се използва.Като ходя да я купувам, ще питам в аптеката.Ще ти споделя тогава.

# 19
  • 1st floor
  • Мнения: 9 096
Благодаря предварително Hug  bouquet Hug

# 20
  • София
  • Мнения: 1 956
Всяка вагинална инфекция трябва да се елкува и при двамата партньори. Хич да не ти е жал за мъжа ти! Аз съм микробиолог. Не съм лекар, но все пак... Има някои бактерии, които при жената имат сериозни симптоми, докато при мъжа няма и следа в пробите. Обае мъжът е преносител - в мъжката полова система няма кой знае какви охолни условия за бактериите и там те, когато попаднат, се размножават много слабо и са в минимални количества. Повечето микробиологични изследвания засичат наличие на дадене бактерия в пробата чак когато количеството на тази бактерия е над определено ниво. С други думи - мъжът си носи бактериите, няма симптоми, на изследванията излиза, че няма бактерия, но след като те излекуват и подновите секса без презерватив ти пак се разболяваш - той просто ти е посадил наново бактерията.
Принципно добрите гинеколози правят сложна схема на лечение на вагиналните бактериални инфекции - първо се пие през устата антибиотик и едновременно се слагат вагинални глобули срещи бактерията; след няколко дни се продължава с вагинални глобули срещу кандида (гъбички), тъй като от антибиотика се дава възможност да се размножат гъбичките. Едновременно с глобулите срещу гъбички се предписва промивка с млечна киселина. Промивките продължават дълго след спирането на глобулите. ЦЕлта на промивките е да оправят киселинността на влагалището и да създадат условия за развитието на онези бактерии, които всяка здрава жена е задължителбно да има там.
Промивките се правят със специална джаджа, която се продава в аптеките заедно с млечната киселина. Прави се следното - измиваш се външно с вода и сапун, след това напълваш джаджата с киселина, вкарваш във влагалището си една тръбичка на джаджата и стискаш джаджата (джаджата е нагъната като хармоника - ще я видиш като я купиш и ще ти стане ясно). След промивката си слагаш глобулата и си лягаш да спиш. Обикновено глобулите се слагат вечер веднага преди лягане, за да не изтекат.

# 21
  • 1st floor
  • Мнения: 9 096

Принципно добрите гинеколози правят сложна схема на лечение на вагиналните бактериални инфекции - първо се пие през устата антибиотик и едновременно се слагат вагинални глобули срещи бактерията; след няколко дни се продължава с вагинални глобули срещу кандида (гъбички), тъй като от антибиотика се дава възможност да се размножат гъбичките. Едновременно с глобулите срещу гъбички се предписва промивка с млечна киселина. Промивките продължават дълго след спирането на глобулите. 
По този път минах миналата година, но за съжаление безуспешно Sad Благодаря за инфото.  bouquet
МОжеш ли да ми разясниш за тази бактерия Превотела?

# 22
Родих преди 10 месеца, нормално, и от тогава не мога да се оправя, непрекъснато лекувам ту кандида, ту гарднерела, а при последното изследване излезе и ешерихия коли, и всичко това при положение 4е пих какви ли не орални и ваг.глобули и при положение 4е секса е само с презерватив. Не знам от къде идват вс. тези гадости. То не бяха цитонамазки, секрети и т.н. Вземала съм гинопеварил, флажил орално и вагинално, далацин ваг., а сега за еш. коли-ципрофлоксацин+полижинакс. Лекуваме се и двамата. Имам и раничка, дисплазия 1 степен, масово левкоцити. Ве4е 3-ти лекар ме лекува, незнам ще се свърши ли с това. Всеки казва"не е страшно", но проблема си стои-те4ения, дискомфорт, мисля 4е гинеколозите това не го смятат за проблем, т.е. е нещо нормално.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Ами аз така с един курс флажил си развалих флората, това е доста силен АБ. Трябва да се внимава с него. Хич не е нормално и трябва да се излекува. А раничката какво я правиш? Тази дислапзия не я оставяй така, трябва да знаеш от къде е. Аз бях с 1 към 2ра от първата биопсия и после тежка и последва лазер, не е като без хич.

# 24
Казаха ми ,че първо трябва да излекуваме те4ението и бактериите, и след това да тушираме рани4ката. Проу4их въпроса и разбрах 4е най-добре е с лазер, за това и смених предишната ми гинеколожка, която ме уверяваше 4е електрокоагулация е по-добре, според мен за да си вземе парите, навсякъде си плащам.След консулт. с др. лекар се разбрахме за ле4ение с лазер, но 1-во да мина курс с антибиотик, абе изобщо нямям нерви ве4е, то всеки лекар си има свои методи на ле4ение, дай на ново изследвания,лекарства и т.н.За дисплазията каза 4е не е страшно 1 ст.,всъщност това ли е т.н. рани4ка?, и възможно ли е те4ението да е от нея?Дано се оправя скоро.

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Не мога да ти кажа дали течението е от нея, защото при мен например нямаше течение. Но знам, че се практикува наистина първо да се оправи бактериалният проблем и после лечението на дисплазията (раничката, въпреки че не всяка раничка е дисплазия), за да не стане инфекция на шийката.
Лазерът ще ти помогне, не боли и него не го мисли въобще. Дано бързо да стане, че наистина не е за вярване колко нерви хаби човек по това. Успех!!

Общи условия

Активация на акаунт