В Бон Апети говорят за кърмене и късно захранване!!!

  • 12 587
  • 96
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 026
Даа, гледах го и аз. Дано повече майки са гледали, че онзи ден срещам една позната, бебето й на 5 месеца, обринато.Питам защо е така, а тя каза, че давала жълтък по съвет на педиатърката. Изумих се, а тя каза: "'Тая жена е с 30 годишен опит, ще я слушам".... и така.

# 31
  • София
  • Мнения: 555
Личеше си,че мног силно подкрепя кърменето.
Много симпатична лекарка.
Познавам режисьорката на предаването, от която знам, че подкрепя кърменето, ама до към 6 месеца. Аз като и казах, че още я кърмя, тя каза, че според лекарката не било хубаво вече newsm78 Разказвала им за детенце на годинка,тичащо в парка и дърпащо дрехата на майка си, за да суче. Надявам се да не я е разбрала правилно.

# 32
  • Мнения: 313
Днес дадоха рецепта с Елда. Аз тъкмо се чудех какво представлява, защото не бях виждала и ето Simple Smile Аз също съм доволна, че се набляга на късното захранване. Дават идейки, някои от които запомням, а други забравям Wink Поздравления за Бон Апети  bouquet

# 33
  • Мнения: 2 614
Това е втората рецепта

Закуска с елда и сирене
Рецепта за деца над 7-месечна възраст от д-р Антоанета Антонова, педиатър
21/3/2007
Списък на необходимите продукти:

50 г обезсолено сирене
1/2 к. ч. елда
1/2 ч. л. краве масло
Начин на приготвяне:
1. Елдата се сипва в тенджера и се залива с две части вода (1 к. ч.). Вари се около 10-15 минути.
2. При варенето елдата набъбва, като поема цялата течност. Когато е готова, се оставя да се задуши под капак около 10 минути.
3. Към сварената елда се добавят сиренето и маслото и всичко се намачка добре.
4. Любопитно: Елдата съдържа голямо количество фолиева киселина, желязо, белтъци и аминокиселини и е добър заместител на месото.
 

 

# 34
  • Мнения: 753
супер тема!!!

# 35
  • Мнения: 541
Да темата е супер, дано повече майки и баби са гледали предаването Бон Апети. Laughing

# 36
  • Мнения: 273
извинявам се за цитата
cat11 аз имам позната която все още кърми и детето и е на 1год и 4месеца и наскоро проходи .
неслушай лекарите гледай си детето

# 37
  • София
  • Мнения: 6 246
Е, браво, има светлина в тунела. Дано все повече педиатри говорят така пред ТВ-то. Wink

# 38
  • София
  • Мнения: 6 246
добре де и какво и е толкова на захарта, все пак се говори за съвсем малки количества. Вие всичко без захар ли ядете?
Моят син започна да приема захар, когато тръгна на ясла (1г5м). Преди това кремчета, грисчета само с мляко и плод. Защо им е тази захар толкова рано?

# 39
  • Мнения: 888
Браво за темата Hug
записах си рецептите и сайта за гледане на предаването: мерси naidy
  bouquet
аз пак ще го напиша за някой който не чете назад  Peace  http://www.neterra.tv/bg/

# 40
  • Мнения: 273
Следващата среща е на 11 април и ще готвят
- Пюре с броколи и сирене
- Каша от грис.

# 41
 Simple SmileПомествам двете рецепти от днешното предаване. Някой има ли рецепти от първите предавания спанак с ориз и оризова каша с банан. Даваха ли на 4.4.07г. рецепти за бебета. Някои има ли рецептите от 7.03., 14.03, 28.03.07г. Моля ви мами ако имате нещо да ги поместите.


Пюре с броколи и сирене

Рецепта за деца над 7-месечна възраст от д-р Антоанета Антонова, педиатър
11/4/2007
 
Списък на необходимите продукти:
70-80 г броколи
50 г сирене
1 картоф
30 мл адаптирано мляко
 
Начин на приготвяне:
1. Броколите се накъсват на розички, картофът се обелва и се нарязва на кубчета.
 2. Зеленчуците се сваряват на пара.
 3. Сиренето се залива с вода и се оставя да престои, за да се обезсоли.
 4. Сварените броколи и картофи се слагат в купата на пасатор.
 5. Добавя се обезсоленото сирене, налива се адаптираното мляко и се пасира, докато се получи еднородна смес.
 



 Каша от грис

Рецепта за деца над 7-месечна възраст от д-р Антоанета Антонова, педиатър
11/4/2007

Списък на необходимите продукти:

150 мл разтворено сухо мляко
1 ябълка
3 с. л. пшеничен грис
1/2 ч. л. краве масло

Начин на приготвяне:
1. Сухото мляко се сипва в тенджерка, залива се с вода и се кипва.
 2. След това се прибавя грисът, (съотношението между течност и грис е 3 към 1) и се вари 2-3 минути, като се бърка непрекъснато.
 3. Ябълката се обелва и се настъргва на ренде.
 4. След като грисът се охлади, се прибавят настърганата ябълка и маслото. Бърка се, така че да се получи хомогенна смес.
 
 
 

 

# 42
  • Мнения: 273
ами на 14.03 май нямаше или съм ги изпуснала, а на 28.03 и 4.04 нямаше.
ето рецептите от 7.03.
Оризова каша с банан
Рецепта за деца над 7-месечна възраст от д-р Антоанета Антонова, педиатър
7/3/2007
 
Списък на необходимите продукти:
1 банан
4 с. л. готова оризова каша

Начин на приготвяне:
  1. Оризовата каша се сипва в купичка и се залива със 100 мл вода.
  2. Разбърква се и се оставя да престои известно време, за да набъбне.
  3. Бананът се обелва и се намачква.
  4. Намачканият банан се залива с кашата и се разбърква, за да се смесят добре.



Пюре със спанак
Рецепта за деца над 7-месечна възраст от д-р Антоанета Антонова, педиатър
7/3/2007
 
Списък на необходимите продукти:
60 г спанак
1 картоф (30 г)
1 морков (30 г)
30 г ориз
30 г сирене

Начин на приготвяне:
  1. Картофът се обелва и се настъргва на по-едро ренде.
  2. Морковът се почиства и също се настъргва.
  3. Зеленчуците се слагат в тенджера, задушават се за 30-40 секунди и се сипва оризът.
  4. Наливат се около 100 мл вода, разбърква се и се похлупва.
  5. Измитият и отцеден от водата спанак се нарязва наедро.
  6. Нарязаният спанак се прибавя в тенджерата при останалите продукти и се задушава до кулинарна готовност.
  7. Накрая ястието се пресипва в каната на пасатор, добавя се сиренето и всичко се пасира.

# 43
  • Мнения: 36
Записвам се и аз в темата, вече живо ме вълнува захранването.
Аман от старото поколение - баща ми последно заяви, че детето не може да се обръща, защото не ядяло пюре

# 44
  • Мнения: 273
извини ме за коментара, но ме разсмя.
това че не яде пюре не е признак че не се обръща, просто явно така не му е кеф на детето.

Общи условия

Активация на акаунт